Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Grunwaldzkiej powstanie droga rowerowa. Jednośladem będzie można dojechać z Bałtyku na Junikowo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Grunwaldzkiej powstanie droga rowerowa. Jednośladem będzie można dojechać z Bałtyku na Junikowo
28-01-2016 01:11   Janusz Ludwiczak
W tym roku na ulicy Grunwaldzkiej powstanie droga rowerowa. Obecnie Zarząd Dróg Miejskich zlecił wykonanie koncepcji drogi rowerowej w pasie ulicy od skrzyżowania z ul. Roosevelta do ronda Skubiszewskiego (ul. Smoluchowskiego).

O powstanie drogi rowerowej, która połączyłaby centrum z Grunwaldem i Junikowiem od lat wnoskowały rady osiedli, Sekcja Rowerzystów Miejskich, Poznańska Masa Krytyczna i organizacje społeczne. Pomysł ten był dwukrotnie zgłaszany do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, jednak bez powodzenia. Mimo to droga rowerowa w ciągu ulicy Grunwaldzkiej powstanie, tym bardziej, że są już gotowe jej fragmenty: od ulicy Roosevelta do wejścia północnego MTP (strona południowa ulicy) czy pomiędzy Wojskową a Rondem Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Obecnie Zarząd Dróg Miejskich zlecił wykonanie koncepcji drogi rowerowej w pasie ulicy od skrzyżowania z ul. Roosevelta do ronda Skubiszewskiego (ul. Smoluchowskiego).

Przeprowadzone zostały konsultacje międzywydziałowe, w których uczestniczyli również przedstawiciele Wydziału Transportu i Zieleni UMP oraz przedstawiciel Sekcji Rowerzystów Miejskich. Aktualnie nanoszone są uwagi do przedstawionej przez projektantów koncepcji oraz dla jednego odcinka analizowane są możliwe warianty przebiegu drogi dla rowerów – wyjaśnia Tomasz Libich z ZDM.

Gdy koncepcja zostanie opracowana Zarząd Dróg Miejskich rozpocznie konsultacje społeczne.


R E K L A M A

Komentarze (2)

29-01-2016 11:39:37
Tomek
Ciekawe jak przejdą wąskie gardło przy Olimpii...
28-01-2016 20:10:51
mieszkniec
od koncepcji do budowy, to chyba trochę czasu mija ... ale i tak trzymam kciuki żeby powstała, jeśli uda się w tym roku to będę zachwycony :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

do 18-07-2020
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

18

lip

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: