Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dokonywali rozbojów na Grunwaldzie i okradali nieletnich z telefonów komórkowych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dokonywali rozbojów na Grunwaldzie i okradali nieletnich z telefonów komórkowych
28-01-2016 00:21   redakcja, Komenda Miejska Policji w Poznaniu
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonywali rozbojów na poznańskim Grunwaldzie. Ich ofiarami padli dwaj małoletni chłopcy i młoda kobieta. Teraz podejrzani odpowiedzą przed sądem za swoje czyny. Grozi im nawet 12 lat więzienia.

W listopadzie i grudniu 2015 r. do grunwaldzkiego komisariatu zgłosili się rodzice małoletnich, na których dokonano rozbojów. 12 i 14-letni chłopcy zostali siłą zmuszeni do oddania telefonów komórkowych i słuchawek, które posiadali przy sobie. Chłopcom grożono i zostali pobici. Po powrocie do domów powiedzieli o tych przykrych zdarzeniach swoim rodzicom, którzy natychmiast zgłosili ten fakt w Komisariacie Policji Poznań Grunwald. W styczniu br. zgłosiła się kolejna ofiara rozboju. Była to 20-letnia kobieta, która przechodząc przez park została zaatakowana przez 2 mężczyzn, którzy siłą odebrali jej telefon komórkowy.

Już po otrzymaniu pierwszego zgłoszenia grunwaldzcy kryminalni rozpoczęli działania zmierzające do zatrzymania sprawców rozboju. Po wpłynięciu kolejnych informacji o podobnych zdarzeniach dokonanych na terenie miasta, policjanci zaczęli podejrzewać, że sprawcami zgłoszonych przestępstw są te same osoby.

Funkcjonariusze szybko wytypowali i zatrzymali 2 mężczyzn. W mieszkaniu jednego z nich, podczas przeszukania policjanci znaleźli skradzione słuchawki. Natomiast jeden z utraconych telefonów znajdował się w lombardzie. Kryminalnym udało się odzyskać wszystkie zrabowane rzeczy ze zgłoszonych zdarzeń. Podczas zatrzymania znaleźli również inne telefony komórkowe, które mogą pochodzić z przestępstw. Teraz grunwaldzcy kryminalni będą ustalać ich właścicieli.

Za przestępstwa, których dokonali zatrzymani mężczyźni grozi nawet 12 lat więzienia. Usłyszeli już zarzuty prokuratorskie. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.


Komentarze (1)

28-01-2016 15:51:05
Hania
Dostana w zawieszeniu wyrok i dalej beda robili to co robia najlepiej - beda krasc. W Polsce te wyroki w zawieszeniu sa smieszne, wszystko dziala na korzysc kryminalu bo napewno nie na korzysc uczciwego obywatela. Smiechu warte.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

11

gru

Rynek Łazarski
Targi Sztuk Pięknych
w godz. 12:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: