Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wiceprezydent Maciej Wudarski: "W przyszłym roku ruszy przebudowa ulicy Kolejowej" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wiceprezydent Maciej Wudarski: "W przyszłym roku ruszy przebudowa ulicy Kolejowej"
27-01-2016 10:21   Janusz Ludwiczak
We wtorek w Klubie "Krąg" odbyło się otwarte spotkanie stowarzyszenia Prawo do miasta z Maciejem Wudarskim, zastępcą prezydenta Poznania, w którym mogli wziąć udział mieszkańcy. Jak zapowiedział wiceprezydent w przyszłym roku na pewno ruszy przebudowa ulicy Kolejowej. Na Łazarzu w najbliższych latach nie będzie strefy płatnego parkowania. Zamiast tego rada osiedla będzie mogła wytyczyć obszary, w których miałoby obowiązywać płatne parkowanie.

W każdy ostatni wtorek miesiąca w Klubie Osiedlowym "Krąg" odbywają się spotkania stowarzyszenia Prawo do miasta. Tym razem odbyło się otwarte posiedzenie, w którym wziął udział Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania odpowiedzialny za inwestycje, komunikację i miejską infrastrukturę.

Wiceprezydent Maciej Wudarski zapowiedział, że w przyszłym roku na pewno ruszy przebudowa ulicy Kolejowej.

Z jednej strony chcemy nowej ulicy, a z drugiej zachowania drzew. Remont ulicy Kolejowej na pewno rozpocznie się w przyszłym roku. Pod chodnikami poprowadzimy infrastrukturę – powiedział Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Poruszono również sprawę strefy płatnego parkowania. Jeden z mieszkańców zapytał dlaczego miasto wycofało się z planów jej rozszerzenia o Łazarz.

Wprowadzenie strefy parkowania na Łazarzu to koszt ok. 10-20 mln zł, który związany jest z przygotowaniem miejsc parkingowych, uporządkowaniem kwestii postojowych, organizacją ruchu i zakupem parkomatów. Jesteśmy otwarci na wprowadzenie mniejszych obszarów strefy parkowania. Rady osiedla będą mogły wyznaczyć takie miejsca – wyjaśnił wiceprezydent Maciej Wudarski.

Problemem jest również opłata za postój uzależniona od ustawodawcy. 3 złote to za mała kwota, opcjonalnie byłoby, gdyby opłata ta wynosiła 5 złotych. Drugą sprawą są identyfikatory. Na Jeżycach jest 3,5 tysiąca miejsc postojowych w strefie, a identyfikatorów wydaliśmy 3 tysiące. Dochodzi do takich sytuacji, że 80-letnia mieszkanka, która nie ma samochodu ani nawet prawa jazdy podpisuje umowę użyczenia. W ten sposób wydanych zostało 800 identyfikatorów. Ponadto wprowadzenie strefy parkowania na Jeżycach doprowadziło do zaśmiecenia samochodami Ogrodów. Jeśli zacznie działać kolej metropolitarna i lepiej będzie funkcjonować komunikacja miejska być może zmniejszy się liczba samochodów wjeżdżających do Poznania – dodał wiceprezydent Maciej Wudarski.

Nie uda się zrewitalizować ulic jeśli ludzie nie będą mieli gdzie parkować i zostawiać swoich samochodów. Wiele ulic na Łazarzu zastawiane jest przez samochody, brakuje już miejsc postojowych. W końcu ludzie wyprowadzą się z Poznania. Rozwiązaniem są wielopoziomowe parkingi – uważa Jerzy Babiak, przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald i członek stowarzyszenia Prawo do miasta.


R E K L A M A

Komentarze (2)

27-01-2016 18:25:52
zuzek
po pili, pogadali i se pojechali 2 x PPP = i g...no z tego zrobili hheheheh
27-01-2016 14:41:32
Mieszkanka Kolejowej
Mam nadzieję, że Pan Prezydent bierze odpowiedzialność za treści wygłaszane publicznie dotyczące remontu ulicy Kolejowej.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

do 18-07-2020
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

18

lip

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: