Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wielokulturowość i tolerancja w Gimnazjum 50 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wielokulturowość i tolerancja w Gimnazjum 50
25-01-2016 01:20   redakcja, Gimnazjum nr 50
W ramach konkursu "Szkoła otwarta na wielokulturowość" organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Gimnazjum nr 50 przy ul. Ściegiennego na Górczynie odbył się dzień wielokulturowy.

W trakcie Dnia Wielokulturowego, który odbył się 15 stycznia uczniowie i uczennice mieli okazję nauczyć się podstaw komunikacji w kilku językach, dowiedzieć się kim są chińskie tańczące ciotuszki, jak napisać swoje imię po arabsku, hebrajsku czy rosyjsku.

W programie dnia wielokulturowego znalazło się także się także miejsce na warsztaty z wychowawcami dotyczące wielokulturowości, stereotypów czy tolerancji. Każdy obejrzał także film o libańskim imigrancie w Szwecji oraz jego kłopotach z aklimatyzacją i trudnych początkach życia uchodźcy.

Szkoła to miejsce gdzie uczymy myślenia i otwartości na świat. Nie ma tu miejsca na nacjonalizm, agresję. Szkoła jest miejscem neutralnym, apolitycznym, miejscem bezpiecznym - miejscem rozmowy i kształtowania postaw obywatelskich, oraz miejscem gdzie rozmawiamy otwarcie i gdzie, zgodnie z naszym dzisiejszym hasłem: "każdy jest inny, wszyscy są fajni" – wyjaśnia Maria Kistowska, pomysłodawczyni i koordynatorka Dnia Wielokulturowego w Gimnazjum nr 50.

Uczniowie mogli również nauczyć się podstawowych zwrotów języka arabskiego, łotewskiego, ukraińskiego czy hebrajskiego.


Komentarze (4)

25-01-2016 19:59:23
M.
Jednym wpisem "sie" zobrazował, to co opisała Hania. Jeżeli ktoś ma inne zdanie, ma do tego prawo. Tylko dlaczeo musi przy tym obrażać innych? Polska będzie krajem, w którym będzie się źle żyło i działo nie przez "obcych", ale przez nas.
25-01-2016 18:03:57
sie
czekany na pierwszy zanach dokonany przez terorystów ja daje czas 0,5 roku i co w tedy powiedza gnidy z PO
25-01-2016 14:24:17
Hania
Super program/prelekcja, popieram. Wiecej uswiadomienia w tych sprawach, ktore przyznaje nie sa w Polsce latwe, byc moze da pozytywne wyniki, jak na przyklad zlikwidowanie tej strasznej agresji i nietolerancji dla innych narodow i religii. Wedlug mnie w Polsce bedzie to ciezko wprowadzic bo Polacy NIE MAJA tolerancji dla samych siebie, o czym tu duzo gadac. Wystarczy rozejrzec sie wokol siebie jak Polacy nieznosza sie nawzajem i ile nienawisci, i agresji jest w Polakach dla sasiada, ekspedientki, czlonka rodziny itd. itp. Moze tylko 10% Polakow wie co to jest tolerancja pozytywna i stosuje sie do niej, reszta pozbawiona empatii dla kogokolwiek i tolerancji dla kogokolwiek.
25-01-2016 09:00:55
...
Rozumiem, że ta pani weźmie uchodźców pod swój dach i będzie za nich prawnie odpowiedzialna?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: