Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wielokulturowość i tolerancja w Gimnazjum 50 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wielokulturowość i tolerancja w Gimnazjum 50
25-01-2016 01:20   redakcja, Gimnazjum nr 50
W ramach konkursu "Szkoła otwarta na wielokulturowość" organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Gimnazjum nr 50 przy ul. Ściegiennego na Górczynie odbył się dzień wielokulturowy.

W trakcie Dnia Wielokulturowego, który odbył się 15 stycznia uczniowie i uczennice mieli okazję nauczyć się podstaw komunikacji w kilku językach, dowiedzieć się kim są chińskie tańczące ciotuszki, jak napisać swoje imię po arabsku, hebrajsku czy rosyjsku.

W programie dnia wielokulturowego znalazło się także się także miejsce na warsztaty z wychowawcami dotyczące wielokulturowości, stereotypów czy tolerancji. Każdy obejrzał także film o libańskim imigrancie w Szwecji oraz jego kłopotach z aklimatyzacją i trudnych początkach życia uchodźcy.

Szkoła to miejsce gdzie uczymy myślenia i otwartości na świat. Nie ma tu miejsca na nacjonalizm, agresję. Szkoła jest miejscem neutralnym, apolitycznym, miejscem bezpiecznym - miejscem rozmowy i kształtowania postaw obywatelskich, oraz miejscem gdzie rozmawiamy otwarcie i gdzie, zgodnie z naszym dzisiejszym hasłem: "każdy jest inny, wszyscy są fajni" – wyjaśnia Maria Kistowska, pomysłodawczyni i koordynatorka Dnia Wielokulturowego w Gimnazjum nr 50.

Uczniowie mogli również nauczyć się podstawowych zwrotów języka arabskiego, łotewskiego, ukraińskiego czy hebrajskiego.


Komentarze (4)

25-01-2016 19:59:23
M.
Jednym wpisem "sie" zobrazował, to co opisała Hania. Jeżeli ktoś ma inne zdanie, ma do tego prawo. Tylko dlaczeo musi przy tym obrażać innych? Polska będzie krajem, w którym będzie się źle żyło i działo nie przez "obcych", ale przez nas.
25-01-2016 18:03:57
sie
czekany na pierwszy zanach dokonany przez terorystów ja daje czas 0,5 roku i co w tedy powiedza gnidy z PO
25-01-2016 14:24:17
Hania
Super program/prelekcja, popieram. Wiecej uswiadomienia w tych sprawach, ktore przyznaje nie sa w Polsce latwe, byc moze da pozytywne wyniki, jak na przyklad zlikwidowanie tej strasznej agresji i nietolerancji dla innych narodow i religii. Wedlug mnie w Polsce bedzie to ciezko wprowadzic bo Polacy NIE MAJA tolerancji dla samych siebie, o czym tu duzo gadac. Wystarczy rozejrzec sie wokol siebie jak Polacy nieznosza sie nawzajem i ile nienawisci, i agresji jest w Polakach dla sasiada, ekspedientki, czlonka rodziny itd. itp. Moze tylko 10% Polakow wie co to jest tolerancja pozytywna i stosuje sie do niej, reszta pozbawiona empatii dla kogokolwiek i tolerancji dla kogokolwiek.
25-01-2016 09:00:55
...
Rozumiem, że ta pani weźmie uchodźców pod swój dach i będzie za nich prawnie odpowiedzialna?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

gru

10:00
Łazarz
"Śladami Kroniki" - wycieczka z przewodnikiem:
School of Form - Cmentarz żydowski - Budynek Magnolii - Park Wilsona - skrzyżowanie ul. Głogowskiej z ul. Berwińskiego - Rynek Łazarski - Katolicka

10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: