Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W stawikach w Parku Wilsona zabrakło wody - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W stawikach w Parku Wilsona zabrakło wody
21-03-2009 01:42   Janusz Ludwiczak
W ostatnim tygodniu stawiki w Parku Wilsona po prostu wyschły. Ale uspokajamy - to nie susza na Łazarzu i nagłe zmiany klimatu, lecz coroczne prace prowadzone przez Palmiarnię Poznańską mające na celu m.in. oczyszczenie dna stawików z mułu i innych zanieczyszczeń.

Niektórzy przechodnie mogli się nieco zdziwić spacerując po Parku Wilsona i widząc puste, bez wody stawy. Coroczny przegląd oczek wodnych rozpoczęły parę dni temu pracownicy Palmiarni Poznańskiej, która zarządza parkiem.

Podobnie jak podczas czyszczenia Jeziora Maltańskiego najpierw należało wyłowić wszystkie ryby. Po spuszczeniu wody przy użyciu sprzętu mechanicznego przystąpiono do oczyszczania dna stawów z mułu i różnego rodzaju zanieczyszczeń, także po zimie.

Jak dowiedzieliśmy się od p.Krzyżaniaka, kierownika Palmiarni większość prac dobiegła końca i w sobotę powinno rozpocząć się napełnianie stawów. Ponieważ stawy są bez stałego dopływu wody w postaci rzeczek i strumyków napełnianie wodą obiektów nastąpi ze skałek.

Na szczęście już na początku przyszłego tygodnia kaczki znów powinny taplać się w zupełnie świeżej wodzie.

Woda być może pojawi się już niebawem w fontannie w pobliżu muszli koncertowej. Na początku lata zeszłego roku doszło do pożaru w rozdzielni i z tego powodu fontanna nie tryskała do końca lata. Palmiarnia czyni starania, aby fontanna w Parku Wilsona znów zaczęła tryskać wodą. Najpierw jednak trzeba przeprowadzić remont rozdzielni, czaszy i pompowni.


R E K L A M A

Komentarze (4)

23-03-2009 20:44:33
REDAKCJA
Witam Carlos. Dzięki za sugestię. Postaram sie niebawem zająć tym tematem, choć mam na razie trochę zaległości i wiele tematów do opracowania. Przypomnij się mailem (redakcja@lazarz.pl).
23-03-2009 20:36:28
Carlos
Nie wiem dlaczego od lat nie mozna wybudowac w naszym parku jakiegos ładnego placu zabaw dla dzieci jak np w Parku Sołackim, sa tylko dwie wiekowe piaskownice, ktore ja jeszcze pamietam z dziecinnych lat. Obok tych piaskownic jest wystarczająco dużo miejsca na cos takiego - szanowny Panie Redaktorze moze warto podjac ten temat?
22-03-2009 10:42:10
XXL
Sprawa liceum VIII to niestety kolejna rysa na obrazie kościoła katolickiego. "Kościół" to ogół wiernych, majątki kościelne powstały ze środków wiernych, to oni są ich właścicielami a nie poszczególni hierarchowie kościoła , którzy prawdopodobnie o tym zapomnieli.Tak naprawdę to my wierni jesteśmy ich pracodawcą, to nasze fundusze zasilają ich stan posiadania. Odbieranie budynków szkołom, instytucjom kultury służącym "wiernym" przez kościół jako instytucję nie ma nic wspólnego z tym w co wierzę, czego nauczał Chrystus. Jak mam to wytłumaczyć dzieciom. Uczę ich rozumienia potrzeb innych,pomagania ludziom, otwarcia na dobro drugiego człowieka a decycje Kurii podważają to.Pamiętam problemy związane z terenami wokół Malty, Zwrotem budynku Siostrom Urszulankom - też likwidowano szkoły, ale także wybudowanie pięknej sali gimnastycznej ze środków publicznych dla prywatnej szkoły sióstr Zmartwychstanek przy ul. Głogowskiej.Naprzeciw VIII LO oglądamy pięknie odnowiony Kościół MBB także ze środków publicznych, a przecież wiele zabytków "świeckich" bardzo długo czeka na odnowienie i nie ma na to pieniędzy.W VIII LO o ile dobrze pamiętam wymieniono okna, odnowiono zniszczone zabytkowe schody i kto za to odda nam poznaniakom pieniądze. Przykro mi, że inne wyznania nie są tak "pazerne " chociaż wiele instytucji korzysta z ich własności. Pamiętam że Akademia Muzyczna ma swoją siedzibę w budynku który jest własnością kościoła ewangelickiego lub protestanckiego i nie było mowy o takiej kwocie za korzystanie z ich pomieszczeń.Mam nikłą nadzieję , że kościół wycofa się z tych wygórowanych żądań finansowych, a włodarze miasta będą pamiętali o równym traktowaniu wszystkich podmiotów przy wyznaczaniu czynszu - wide 12 tys. za budynek gimnazjum przy ul. Kanclerskiej to prezent na jaki nas nie stać.
21-03-2009 15:16:55
max
Tak sądziłem, że czyszczą te stawy. No ale fonntana musi już latem działać.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: