Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Budynek dawnego komisariatu policji na rogu Wyspiańskiego i Matejki ma zostać wyburzony - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Budynek dawnego komisariatu policji na rogu Wyspiańskiego i Matejki ma zostać wyburzony
21-01-2016 01:21   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek informowaliśmy o fatalnym stanie technicznym willi przy ul. Wyspiańskiego 7, w której mieścił się posterunek policji. Okazuje się, że w tym roku budynek ten ma zostać przeznaczony do rozbiórki bądź przeznaczony do zbycia w trybie pilnym.

Drzewo rosnące na balkonie, pootwierane okna i drzwi, wybite szyby – tak wygląda willa przy ul. Wyspiańskiego 7, w którym jeszcze kilka lat temu mieścił się posterunek policji i oddział komisariatu Poznań-Grunwald. Budynek ten do tej pory należał do Ministerstwa Skarbu Państwa. W ubiegłym roku nieruchomość otrzymało miasto, o czym więcej w artykule: Dawny posterunek policji przy Wyspiańskiego przejęło miasto.

O fatalnym stanie budynku na rogu ulic Wyspiańskiego i Matejki zaalarmowała nas Czytelniczka.

Trzeba tam być i zobaczyć na własne oczy ten bardzo smutny widok. Co z oknami, otóż w niektórych brak szyb w całości skrzydła okiennego lub części szyby. Na balkonie od strony ul. Matejki rośnie drzewo! Otwarte drzwi zachęcają bezdomnych i szczury. Obraz nędzy i rozpaczy. Czy ta willa ma się rozpaść? Przetrwałą dziesiątki lat, aby skończyć tak marnie? Czy trzeba czekać aż dojdzie do takiego stanu, że willa będzie nadawała się tylko do rozbiórki? – napisała do nas nasza internautka, Anna Karpińska na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

We wtorek pracownicy Wydziału Gospodarki Nieruchomości przeprowadzili wizję lokalną.

W wyniku niedawnej wizji lokalnej, pracownicy Wydziału Gospodarki Nieruchomościami stwierdzili, że nieruchomość wraz budynkiem byłego komisariatu Policji, stanowiącym obecnie pustostan, zabezpieczone są w stopniu zadowalającym. Przedmiotowy budynek jest w złym stanie technicznym – wyjaśnia nam Hanna Surma, rzecznik Urzędu Miasta Poznania.

W otrzymanej odpowiedzi czytamy:
Określono prace niezbędne do wykonania w budynku:
na zewnątrz:
• dach – wymaga kompleksowego remontu w zakresie docieplenia, wymiany obróbek blacharskich, rynien, rur spustowych, przemurowania kominów
• elewacja – wymaga docieplenia, wymiany obróbek blacharskich na gzymsach, wymiany okien i drzwi zewnętrznych, naprawa konstrukcji balkonów i tarasów, wykonanie posadzek balkonów i tarasów
• schody zewnętrzne -remont lub wymiana schodów zewnętrznych
• fundamenty – wykonanie nowego tynku cementowego oraz izolacji pionowej fundamentów
wewnątrz:
• wykonanie ekspertyzy dotyczącej stropów drewnianych w celu podjęcia decyzji o ich ewentualnej przydatności
• ewentualna wymiana stropów drewnianych na ceramiczne gęstożebrowe
• wykonanie ekspertyzy dotyczącej więźby dachowej w celu podjęcia decyzji o jej ewentualnej przydatności
• wykonanie remontu więźby dachowej
• wykonanie nowych pomieszczeń sanitarnych
• wykonanie nowych przyłączy en. elektrycznej oraz gazu
• wykonanie instalacji wod.-kan., elektrycznej wraz z rozdzielnią, gazowej oraz niskoprądowej
• wymiana parapetów, stolarki drzwiowej, tynków oraz wykonanie nowych podłóg

Miasta na remont budynku nie stać. Wszystko wskazuje na to, że nieruchomości miasto będzie chciało się pozbyć. Rozważana jest nawet rozbiórka willi.

Przedmiotowy budynek może zostać przeznaczony do rozbiórki w 2016 r. bądź zakwalifikowany do zbycia w trybie pilnym, jako nieruchomość zabudowana – wyjaśnia Hanna Surma, rzecznik Urzędu Miasta.


Komentarze (15)

23-01-2016 10:17:36
mieszkaniec Łazarza
No oczywiście lepiej zburzyć niż remontować.Najlepiej postawić tam bank...słów brak
22-01-2016 09:51:58
Hania
@sasiadka, styl ten w architekturze /o ile sie nie myle/ nazywa sie art deco. @morlocku drogi, jestem z Lazarza, niedaleka sasiadka tej willi. Rodzilam sie na Engla, tak kiedys mowiono :)
22-01-2016 00:28:11
swojak
SKANDAL! Jaki urzędnik odpowiada za taki stan techniczyn budynku?! Po raz kolejny tracimy wspólne dobro, kapitał nas wszystkich! Jaskowiak rusz się! Za co ci płacimy
21-01-2016 19:28:27
MONI
do @sąsiadki - teraz dopiero buduję się koszmarki! Jest to teraz bardzo zaniedbany budynek - a w środku jest piękna klatka schodowa. Widocznie nigdy nie byłaś w salach wystawowych "Galerii na strychu".
21-01-2016 18:05:50
sąsiadka
pomijając wszystko- budynek architektonicznie to koszmar.
21-01-2016 16:23:48
morlock
@jan111 Źle się działo bo urzędasy wiedziały m.in. lepiej od Ciebie co dobre dla Twojego, rodzonego dziecka. Nie wnikam już co na prawdę Poznaniem rządzi ale popatrz na rułe z Zieloną Perełką (o ileś z Łazarza i znasz temat). W tym, przedmiotowym, pomilicyjnym klocku mogło powstać przedszkole. No ale, zdechł król, niech żyje "krul". Moim zdaniem imPOrtowane buraki nigdy nie będą lepsze od miejscowych. I bynajmniej nie mam na myśli "wału nad stawem" ponieważ można było głosować dla dobra Miasta ponad POdziałami.
21-01-2016 15:32:33
Hania
Moje pytanie do pani Hanny Surma i pracownikow UM Wydzialu Gospodarki Nieruchomosciami: Gdyby to byla wasza wlasnosc prywatna to tez uznalibyscie, ze budynek jest zabezpieczony w stopniu zadowalajacym ??? Ale tak wlasnie wyglada wasza paraca w UM bez poczucia odpowiedzialnosci za to co robicie i bez myslenia w przyszlosc. Jak miastowe niech niszczeje i sie rozpada bo szkoda pieniedzy na troche desek i gwozdzi, pozniej pojdzie do sprzedazy za smieszne pieniadze bo brak dbalosci o majatek miasta doprowadzi ten budynek do ruiny. Po co uzykac dobre pieniadze ze sprzedazy i przeznaczyc je na inne, wazne cele skoro mozna sprzedac za bezcen. Prosze mi nie mowic o rozbiorce bo rozbiorka kosztuje i to BARDZO BARDZO DUZO w porownaniu do kosztow zabezpieczenia. Takie decyzje, zadowalajace dla was, sa szkodliwe dla majatku miasta Poznan ale tego nikt nie widzi bo to jest norma. Grunt to sie nie wychylac i odwalic swoja prace, zrobic protokol podpisac i zapomniec o sprawie. Jak tu ma byc lepiej ? ....nigdy nie bedzie.
21-01-2016 12:58:08
jan111
Žle się dzieje,bardzo žle nie umiemy brak gospodarności
21-01-2016 12:07:53
morlock
@Michał nie "być" dzieckiem we mgle. Poczytaj teraz post @poznaniaka. Zaoszczędzisz na okuliście.
21-01-2016 11:43:05
poznaniak
a co, deweloperka wyjdzie korzystniej.
21-01-2016 11:00:51
Ostatni normalny
Na razie sytuacja wygląda tak, że mamy ruderę na bardzo dobrze zlokalizowanej działce budowlanej. Jeżeli ekspertyzy wykażą, że remont jest ekonomicznie nieuzasadniony, wtedy nie będzie wyjścia i trzeba to będzie wyburzyć. Czy się to komuś podoba czy nie.
21-01-2016 10:59:21
Ostatni normalny
Widzę, że duża grupa oburzonych? To może się skrzykniecie i wyremontujecie ten budynek? Miasto niedługo go sprzeda. Wtedy bezdomni będą mogli pić w lepszych warunkach. A jak już skończycie remont to proponuję, żebyście "rozdali na jałmużnę całą majętność", jeżeli jeszcze Wam coś zostanie:)
21-01-2016 10:45:14
Michał
Brak słów. Przez tyle lat był opuszczony, a teraz ma być wyburzony? To są kpiny.
21-01-2016 10:13:55
tonny
Ptrtensje należy mieć do Skarbu Państwa, który przez lata nic nie robił. Sprawa nadaje się do prokuratury, która i tak umorzy śledztwo ze względu na niską szkodliwość społeczną.
21-01-2016 06:15:57
Negatyw
Jedni nie mają się gdzie podziać, drudzy wyburzają pustostany...
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: