Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bal w Prom Royale - studniówka w stylu Jamesa Bonda w "Dwójce" {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bal w Prom Royale - studniówka w stylu Jamesa Bonda w "Dwójce" {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
17-01-2016 01:23   Janusz Ludwiczak
W sobotni wieczór, w 866 dniu nauki, równo 109 dni przed maturą w II LO przy ul. Matejki odbyła się studniówka. Poloneza zatańczyło blisko 200 maturzystów wraz z osobami towarzyszącymi. Tegoroczni abiturienci "Dwójki" bawili się klimatach agenta 007, w stylu filmów Jamesa Bonda.

198 uczniów II LO wraz z osobami towarzyszącymi zatańczyło w auli szkoły poloneza. Sobotnia studniówka "Dwójki" odbyła się w stylu Jamesa Bonda. Uczennice i uczniowie mogli tego wieczoru poczuć się jak agenci 007.

W tym roku maturę będzie u nas zdawać 198 uczniów, z czego 39 maturę międzynarodową. W zeszłym roku była nowa matura, pozostajemy więc w tej samej konwencji. Nie będzie zmian również w maturze międzynarodowej. Pozostaje więc tylko trzymać kciuki, żeby młodzieży się udało zdać egzaminy, tak wspaniale jak w roku ubiegłym, gdzie mieliśmy 100% zdawalności – wyjaśnia Małgorzata Demska, dyrektor II LO.

Zdaję maturę międzynarodową. Na rozszerzonym poziomie będę zdawać angielską literaturę, historię, ekonomię, a na podstawie informatykę, matematykę i hiszpański. Po zdaniu matury planuje udać się na studia prawnicze w Wielkiej Brytanii. Wybrałem "Dwójkę" przede wszystkim dlatego, że oferuje międzynarodową maturę. Słyszałem również wiele dobrych opinii o tej szkole – powiedział Paweł Guzik, tegoroczny maturzysta.

Przygotowania do matury w toku. Nie wiem czy z okazji studniówki mam się cieszyć czy rozpaczać, że zostało już tak mało czasu. Na maturze będę zdawać głównie przedmioty humanistyczne: historię, polski i angielski. Po "Dwójce" myślę by iść na prawo. II LO wybrałam m.in. przez rankingi, opinie, które słyszałam o tym liceum. Nie zawiodłam się i nie żałuję, że wybrałam tą szkołę – uważa Inez Niszczak.

Maturę będę zdawać z biologii, chemii i angielskiego "na rozszerzeniu" oraz z geografii, polskiego i matematyki "na podstawie". Po zdanej maturze myślę o studiach zagranicznych, o kierunku medycznym w Wielkiej Brytanii. Jeśli tam się nie dostanę będę chciała studiować na medycynie w Polsce. II LO dało mi dużo możliwości. Szkoła ukształtowała mnie na przyszłość i dała większe perspektywy – mówi Zuza Szklarska.

Maturę zdaję z języka polskiego, historii i angielskiego. Po ukończeniu liceum chciałbym pójść na bezpieczeństwo narodowe. Docelowo chciałbym pracować w policji lub innych służbach mundurowych, związanych z bezpieczeństwem – sądzi Jakub Trzynadziel.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (1)

18-01-2016 00:56:04
absolwentka
Czy portal łazarz ma może wideo ze studniówki 2015 w Dwójce?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: