Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów chce materialnego wsparcia działań od Rady Osiedla Św. Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów chce materialnego wsparcia działań od Rady Osiedla Św. Łazarz
16-01-2016 17:22   Janusz Ludwiczak
Do Rady Osiedla Św. Łazarz zwróciło się Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów, prosząc o materialne wsparcie działań.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów od początku 2012 roku niesie pomoc szeregu mieszkańcom Poznania borykającym się z czyścicielami kamienic, zadłużeniem, wysokimi czynszami i szeregiem negatywnych skutków dotychczasowej polityki mieszkaniowej miasta. Od stycznia 2016 roku zdecydowaliśmy się na otworzenie Biura Interwencji Lokatorskiej, które niezależnie od Urzędu Miasta, będzie systematycznie wspierać lokatorów w ich zmaganiach. Przede wszystkim zamierzamy nieść pomoc prawną. Każdego tygodnia przyjmujemy po kilka, a nawet kilkanaście interwencji. Dotychczasowa formuła działania WSL nie pozwala na zaspokojenie rosnących w tym zakresie potrzeb mieszkańców Poznania – pisze Anastazja Wieczorek-Molga w piśmie nadesłanym do Rady Osiedla Św. Łazarz.

Chcielibyśmy zwrócić się do Rady Osiedla Św. Łazarz z prośbą o materialne wsparcie naszych działań. Św. Łazarz jest dzielnicą, która w sposób najbardziej dotkliwy odczuła ataki ze strony czyścicieli kamienic - bandytów którzy nielegalnie, w sposób bezwzględny „opróżniają” kamienice z lokatorów. Takie praktyki bezsprzecznie uderzają w wizerunek dzielnicy, za co odpowiedzialność ponoszą jej mieszkańcy. Pewnie dlatego bardzo wiele osób mieszkających kiedyś lub obecnie na Łazarzu udziela się w WSL – dodaje Anastazja Wieczorek-Molga z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów.

O sprawie tej dyskutowali łazarscy radni podczas wtorkowej sesji. Rada Osiedla Św. Łazarz nie może jednak pomóc Wielkopolskiemu Stowarzyszeniowi Lokatorów.

My nie mamy możliwości prawnych wspierania tego typu działań. Po naszej sesji zjawił się pan z tego stowarzyszenia i mówił, że wszędzie otrzymali podobną odpowiedź. Nie możemy finansowo wspierać tego typu działań – tłumaczy Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

ZOBACZ TAKŻE: "Demonstracja lokatorska" przeszła ulicami w proteście przeciwko "czyścicielom" kamienic {WIDEO}


R E K L A M A

Komentarze (4)

17-01-2016 22:40:52
emeryt
Dlaczego Rada Osiedla ma ich wspierać jak pomagają min patologii
16-01-2016 22:59:44
swojak
Na jakiej podstawie prawnej rada osiedla ma dać temu stowarzyszeniu nasze publiczne pieniadze??????? Poznałem środowisko Rozbratu, Meskaliny i Kisielic. W przeważającej mierze są to ludzie spoza Poznania, moim zdaniem próbujący żyć na koszt społeczenstwa
16-01-2016 17:57:26
???
A co? Skończyło się 125 tys. zł wyłudzonych w formie okupu wziętego za oddanie kamienicy przy Starym Rynku jej właścicielowi?
16-01-2016 17:52:49
Szczur
Ten gang czyścicieli to jedna z najciemniejszych plam na działalności poprzednich władz miasta. Zobaczymy, co będzie teraz....
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: