Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szpecący kiosk przez wejściem do Parku Wilsona? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Szpecący kiosk przez wejściem do Parku Wilsona?
19-03-2009 01:57   Janusz Ludwiczak
Szpecący kiosk, w którym kupić można torebki, odzież i buty zbulwersował jedną z naszych Czytelniczek. Czy faktycznie miejsce handlu i tak szpecący kiosk powinien znajdować się przy wejściu do Parku Wilsona oraz w pobliżu Urzędu Miasta na Matejki, siedziby Radia Merkury i kompleksu zabytkowych kamienic?

Na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) dostaliśmy zgłoszenie od naszej Czytelniczki (proszącej o zachowanie anonimowości) o niezbyt estetycznym wejściu do Parku Wilsona od strony ulic Matejki i Berwińskiego.

Odstraszający kiosk przez kilkanaście miesięcy stał pusty. W zeszłym tygodniu kiosk przestał być już kioskiem z gazetami i po przerwie rozpoczęła się w nim sprzedaż odzieży, torebek i obuwia.

Na przełomie marca i kwietnia ubiegłego roku władze Palmiarni Poznańskiej postanowiły wypowiedzieć umowę kwiaciarniom, które przez kilka lat praktycznie przez całą dobę sprzedawały kwiaty. Zapominalscy mieszkańcy Łazarza mogli także w nocy zakupić kwiaty dla bliskich. W kwietniu 2008 roku oficjalnie kwiaciarnie zniknęły sprzed głównego wejścia do Parku Wilsona od strony ulicy Głogowskiej, a latem Palmiarnia wyremontowała chodnik, na którym znajdowały się budki z kwiaciarniami. Czy zatem szpecić ma teraz boczne wejście do Parku Wilsona?


R E K L A M A

Fot. Czytelniczki (zdjęcie nadesłane na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl). Dziękujemy.

Komentarze (3)

19-03-2009 21:21:28
kasia
Specjalnie dzisiaj szłam ul. Matejki, żeby zobaczyć ten koszmarek - istotnie wygląda to jak na zdjęciach. Szanuję kobiecą przedsiębiorczość ale ten kiosk z takim towarem w tak zaszczytnym miejscu to zupełna paranoja - miejmy nadzieję,że odpowiednie władze szybko to zlikwidują a pani przeniesie swój biznes do jakiejś piwinicy przy Matejki lub na Rynek Lazarski - gdzie tam jej miejsce.
19-03-2009 13:24:04
madzia
Możliwe, że właścicielem chodnika i mieszczącego się na nim kiosku nie jest jednak Park Wilsona.
19-03-2009 09:19:23
TOMASZ
Całkowicie popieram oburzenie redakcji i czytelniczki - jak i wielu mieszkańców Łazarza, którzy również uważają za skandaliczne wyrażenie zgody na handel tanimi lumpami w tak zabytkowym miejscu. Kiosk już dawno powinien być usunięty . Gdzie jest konserwator zabytków? Czy to kolejny pomysł na podreperowanie budżetu przez pana Dyrektora Palmiarni - kosztem estetyki otoczenia? Co na to Rada Osiedla, mieszcząca się w Ekspozyturze Urzędu Miejskiego - czy ich ten widok nie razi ?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: