Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Spór o Centrum Sportów Wrotkarskich w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Spór o Centrum Sportów Wrotkarskich w Parku Kasprowicza
23-12-2015 12:51   Janusz Ludwiczak
Ponad 6 tysięcy głosów w głosowaniu na Poznański Budżet Obywatelski 2016 otrzymało Centrum Sportów Wrotkarskich, które ma powstać w Parku Kasprowicza, na terenie, na którym miało powstać kryte lodowisko. Tymczasem miejska radna Lidia Dudziak z PiS uważa, że w miejscu tym powinien powstać kryty basen.

"Do Budżetu Obywatelskiego są zgłaszane różne projekty, które wymagają opinii rad osiedli jednym z takich projektów był projekt Centrum Wrotkarstwa zgłoszony do budowy w Parku Kasprowicza, czyli na Arenie. Rada Osiedla i społeczność lokalna nie wyraziła na to zgody. Zadanie to zostało przyjęte do dalszego procedowania i oczywiście zrobiono kampanię, bo oczywiście wiemy jak to się robi i ludzie głosują, a często nie wiedzą za czym głosują. W każdym bądź razie to zadanie zyskało aprobatę i wygrało budżet obywatelski. W związku z tym chciałam zapytać co w tej sytuacji teraz będzie, bo my ten teren chcieliśmy przeznaczyć na budowę osiedlowej, czy dzielnicowej pływalni, która byłaby powiązana z ta odkrytą pływalnią w Parku Kasprowicza. Mieliśmy w stosunku do tego terenu poważne i dobre plany, które były uzgadniane również z organizacjami pozarządowymi i teraz nam się nagle taki numer wycięło. Dlatego chciałam zapytać co dalej z tym będzie? I czy to jest w ogóle dopuszczalne, żeby przyjmować wnioski, które nie są pozytywnie zaopiniowane. Przypomnę tylko, że w ubiegłym roku przytulisko słynne, które też do końca nie było uzgodnione, przynajmniej to miejsce gdzie to ma być, zrobiło się wielkie larum, szum i nie doszło do realizacji tego zadania. Ono jest zrobione w innym miejscu i z opóźnieniem przez to. Więc chciałam zapytać czy w ogóle takie rzeczy są dopuszczalne i kto doprowadził do tego, że to zadanie zostało dopuszczone?" – mówiła podczas sesji 8 grudnia Lidia Dudziak, Rada Miasta Poznania.

Radna Lidia Dudziak uważa, że w Parku Kasprowicza powinna powstać przede wszystkim kryta pływalnia.

Przez POSiR były organizowane konsultacje dotyczące przyszłości Parku Kasprowicza. Kiedy była wojna o wieżowce, jakie mają powstać na tym terenie ludzie zgłaszali swoje uwagi. Postulowano, by powstała tam mała kryta pływalnia, która byłaby przedłużeniem odkrytej pływalni. W międzyczasie powstaje projekt planu miejscowego. Nie mam nic przeciwko temu torowi wrotkarskiemu, to świetna rzecz, tak jak kiedyś walczyłam o skate park. Jednak nie do końca ustalono, w którym miejscu miałoby to powstać. Mam wątpliwości, czy po zbudowaniu centrum wrotkarskiego uda się tam wybudować krytą pływalnię – mówi w rozmowie z portalem lazarz.pl miejska radna Lidia Dudziak z PiS.

Projekt Centrum Sportów Wrotkarskich "Arena", zgłoszony z tegorocznej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego został pozytywnie zaopiniowany przez Radę Osiedla Święty Łazarz.

W Poznaniu brak jest miejsca, w którym sport wrotkarski można by uprawiać w pełni bezpiecznie. Miejscem takim mógłby być wydzielony tor wrotkarski z właściwą nawierzchnią. W poszukiwania takiego miejsca do Rady Osiedla Św. Łazarz zgłosił się Pan Jakub Ciesielski, reprezentujący Stowarzyszenie Sportów Wrotkarskich "Malta" w Poznaniu. Przedstawił on projekt koncepcyjny takiego toru i wspólnie z Radą Osiedla ustalił, iż mógłby on znaleźć się w Parku Kasprowicza, na terenie między ul. Reymonta a pływalnią letnią. Projekt ten został zaakceptowany również przez dysponenta tego terenu - POSiR. W przyszłości Centrum Wrotkarstwa, Hala Arena, planowany obiekt sportowy na terenie dawnego Stadionu Energetyka oraz zmodernizowana pływalnia, mogłyby stanowić znaczący kompleks sportowy oferujący mieszkańcom Poznania możliwość aktywnego spędzenia czasu wolnego – wskazuje Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Całego zamieszczania nie rozumieją pomysłodawcy stworzenia Centrum Sportów Wrotkarskich w Parku Kasprowicza.

Zrobiliśmy wszystko, na podstawie doświadczenia i litery prawa. Przeczytaliśmy dokładnie zasady budżetu obywatelskiego, wiedzieliśmy, że są potrzebne zgody i miejsca. Wspólnie z POSiR ustaliliśmy, że tor wrotkarski może być na terenie niedoszłego lodowiska. Dodatkowo ucieszyliśmy mieszkańców wiadomością, że wreszcie ktoś zajmie się uporządkowaniem terenu, na którym miało powstać lodowisko. Do tej pory nikt tam nic nie zrobił. Teraz próbuje nam się rzucać kłody pod nogi. Nigdy nie chcieliśmy zabierać terenu pływalni, która istnieje, ale to miejsce poza pływalnią, które jest ogrodzone i zaśmiecone idealnie komponuje się pod tor – podsumowuje Jakub "Zico" Ciesielski, pomysłodawca Centrum Sportów Wrotkarskich.


Komentarze (13)

26-12-2015 16:20:07
Pozytyw
@Tomek - w budżecie dofinansowanie na remont pływalnie nie przeszło, ale miasto to zrobiło od siebie - dało 6,4 mln złotych na remont.
26-12-2015 15:46:23
Pozytyw
Tor wrotkarski nie jest generatorem hałasu. Nawet gdyby był, to i tak będzie zrealizowany. :)
26-12-2015 12:20:45
Negatyw
Tor wrotkarski to generator hałasu. Tak więc tego dziadostwa nie realizować.
26-12-2015 08:56:02
Hania
Pani Dudziak jest zupelnie niekompetentna do piastownia swojej pozycji jako radnej. Pomyslec, ze jeszcze 4 lata bedzie chciala robic po swojemu a nie jak zaglosowali mieszkancy.
25-12-2015 13:47:26
Pozytyw
Tor wrotkarski powinien powstać. To jest pewne. Basen? Lodowisko? No proszę Was - nikt tego wcześniej nie zrealizował i nie ma żadnej szansy, że to powstanie. A na tor wrotkarski pieniądze są. Jestem za.
24-12-2015 22:34:58
W11
A czy nie mozna na terenie parku Kasprowicza zrobić i toru wrotkarskiego i krytego basenu? Przecież teren jest dość duży?
24-12-2015 13:25:51
maciej
a co mówi Osioł... i prezes z Warszawy?
23-12-2015 22:27:02
M.
Jakby zaplanowano kryty basen, to pani radna zapewne złożyłaby protest wraz z wnioskiem o kryte lodowisko albo wybieg dla osiołków. Grupa zapaleńców poświęciła swój czas i wiedzę na przygotowanie projektu, który poparli mieszkańcy. Dla pani radnej to za mało?
23-12-2015 21:20:23
Tomek
Pani Dudziak po raz kolejny manipuluje. Sam brałem udział w konsultacjach dot. stadionu Energetyka i terenu Parku Kasprowicza i to praktycznie wyłącznie Pani Dudziak i Maria z Jeżyc optowały za tym basenem. Oczywiście przekonały kilku "osiołków", że to dobry pomysł w mieście, które wybudowało termy za 200(300?) mln zł. W międzyczasie był jeszcze projekt hali na 15 000:) Sam nie głosowałem na Centrum Wrotkarskie, ale skoro ludzie tego chcą i jest finansowanie to trzeba to zrobić. Sam głosowałem za remontem basenu, projekt nie przeszedł, więc może za rok się uda. Niech Lidia szuka pieniędzy na remont odkrytej pływalni, a dopiero potem myśli o krytej. Mi do pływania wystarcza Olimpia, a dzieciaki mogę zabrać na Termy. Powtarzam po raz kolejny - czy my jesteśmy już drugą Bawarią, że w każdym mieście mamy po Termach?
23-12-2015 17:17:52
ehh
Pani radna jak zwykle daje popis swoich (nie)kompetencji. Najpierw osiolki, teraz centrum wrotkarskie. Projekt został wybrany ogromna ilością głosów przez MIESZKANCOW miasta i dła tychze mieszkańców będzie realizowany. Jak pani Dudziak chce sobie popływać na krytym basenie, to proponuję spacerek na Olimpię, która jest zaraz obok. Po ilości odwiedzajacych ten basen widac, jak duze jest zapotrzebowanie na kolejny taki obiekt. Miejsca dostosowanego dla wrotkarstwa nie ma w Poznaniu wcale, wiec na pewno o wiele większą popularnością będzie się cieszyło to centrum. Pani Dudziak ktoś powinien przypomnieć, ze jest w radzie dla ludzi, nie dla siebie, a ludzie juz swoje zdanie przedstawili.
23-12-2015 14:38:53
WFH
Tu nie ma o czym dyskutować - ten tor powinien powstać, bo wszystkie formalności zostały spełnione i tak zagłosowali mieszkańcy.
23-12-2015 13:18:40
Szymon
Mam pytanie. Na jakim etapie jest projekt pływalni? Czy można liczyć na to, że w najbliższych 20 latach ona powstanie? Wątpię... Osobiście wolę na tym terenie tor wrotkarski niż wysypisko śmieci.
23-12-2015 13:04:25
Mieszkaniec Łazarza
Żaden spór. Osoby, które stworzyły realny projekt powstania toru wrotkarskiego poświęcili swój czas, żeby zająć się tym zaśmieconym terenem. Dodatkowo wygrali z projektem w budżecie OBYWATELSKIM. Brawa dla nich i życzę w przyszłym roku, żeby ludzie mogli już korzystać z tego obiektu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: