Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Blisko dwa tysiące osób zasiądzie do wspólnej Wigilii na Targach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Blisko dwa tysiące osób zasiądzie do wspólnej Wigilii na Targach
22-12-2015 07:53   Janusz Ludwiczak
Już po raz szósty na Targach odbędzie się wigilia dla osób samotnych, bezdomnych, ubogich i potrzebujących. W spotkaniu ma wziąć udział ponad 1,7 tysiąca osób. Dla gości przygotowanych zostanie 850 litrów barszczu, 600 kg karpia, prawie tona ziemniaków i 750 kg kapusty z grzybami.

Po raz pierwszy wigilia dla osób biednych samotnych i bezdomnych odbyła się w 2003 roku w XI Liceum Ogólnokształcącym na poznańskim Grunwaldzie. Z roku na rok liczba potrzebujących zwiększała się.

Wigilię tą na początku organizowaliśmy w naszej szkole wspólnie z siostrami Albertynkami. Ciągle wzrastająca ilość potrzebujących sprawiła, że wigilia została przeniesiona na Targi. Zaczęło się od tego, że wigilię dla osób bezdomnych i potrzebujących organizowały w jadłodajni przy Ściegiennego siostry Albertynki. Tworzyły się spore kolejki, postanowiliśmy więc pomóc, by wigilia ta odbyła się w naszej szkole, pod dachem. Wigilia nie mogłaby się odbyć, gdyby nie praca ok. 700 wolontariuszy z kilku poznańskich szkół. Uczniowie poznają w tej sposób przeciwności losu i świat z innej strony. Młodzież uczy się również pomagać innym, pracować w grupie i być pokornym – powiedział Karol Lehmann, były dyrektor XI LO, pomysłodawca wigilii.

Wigilia rozpocznie się w czwartek o godz. 11 w pawilonie 2 MTP. Na to wyjątkowe spotkanie będzie trzeba przygotować 850 litrów barszczu, 600 kg karpia, prawie tonę ziemniaków i 750 kg kapusty z grzybami.

Wystrój hali zostanie przygotowany przez dzieci i młodzież ze świetlic prowadzonych przez Caritas, Szkolnych Kół Caritas oraz uczniów ze szkół podstawowych nr 46 i 51. Potrawy będą wydawać siostry zakonne oraz uczniowie poznańskich liceów XI, XII, XXV, Zespołu Szkól Elektrycznych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Politechnicznych w Nowym Tomyślu. Oprawę muzyczną zapewnią orkiestra "Kusza" oraz zespół muzyczny z zespołu szkół w Nowym Tomyślu.

Uczestnicy spotkania otrzymają też świąteczne upominki. Siostry urszulanki, które prowadzą jadłodajnię Caritas przy ul. Taczaka w Poznaniu przygotują paczki z zabawkami i słodyczami specjalnie dla dzieci.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: