Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ulica Dmowskiego zostanie wyremontowana - będzie nowy chodnik, posadzą kilkanaście drzew - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ulica Dmowskiego zostanie wyremontowana - będzie nowy chodnik, posadzą kilkanaście drzew
17-12-2015 00:19   Janusz Ludwiczak
Podczas wtorkowej sesji Rada Osiedla Święty Łazarz zaakceptowała jednogłośnie projekt rewitalizacji ulicy Dmowskiego, który zakłada posadzenie blisko 20 klonów polnych, kilkadziesiąt berberysów, ogników szkarłatnych i innych krzewów.

We wtorek odbyła się ostatnia sesja Rady Osiedla Św. Łazarz w tym roku. Jednym z punktów posiedzenia było zaopiniowanie projektu rewitalizacji ul. Dmowskiego, który zakłada posadzenie 18 klonów polnych, berberysów, kuntayi i ogników szkarłatnych pomiędzy Rynkiem Łazarskim a Potockiej.

W ramach przyszłorocznego budżetu łazarski samorząd pomocniczy przekaże również 150 tysięcy złotych na remont chodników na ulicy Dmowskiego, po stronie wschodniej (przy "deskach"), na odcinku od Rynku Łazarskiego do Stablewskiego.

Łazarscy radni omawiali również sprawę przyszłości ulicy Kolejowej.

26 listopada spotkaliśmy się z wiceprezydentem Maciejem Wudarskim. Zapewniono nas, że jeszcze raz zostanie przeanalizowany i uwzględniony wcześniejszy projekt. Wiemy, że mieszkańcy chcą gruntownej modernizacji. Jest możliwość wymiany mediów w inny sposób. Gestorzy sieci mogliby na czas prowadzonych prac stworzyć tymczasową infrastrukturę, doprowadzić gaz i wodę rurami w innych miejscach, a po zakończeniu remontu poprowadzić media nowymi rurami. Takie rozwiązanie zastosowano chociażby podczas przebudowy ulicy Wrocławskiej – mówił w trakcie sesji Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Na Kolejowej powinny pojawić się wyniesione skrzyżowania. Dobrym rozwiązaniem byłoby również wprowadzenie zwężenia jezdni w rejonie Hetmańskiej i Gąsiorowskich, dzięki czemu kierowcy musieliby dostosować się do przymusowego ograniczenia prędkości. W najbliższym czasie poznamy również ostateczną decyzję miasta [ZTM - przyp. red.] w sprawie autobusu na Kolejowej – dodaje radny Filip Olszak.

W styczniu Rada Osiedla Św. Łazarz ma podjąć ostateczną decyzję w sprawie wariantu przebudowy ulicy Kolejowej. Kolejną sesję zaplanowano na 12 stycznia 2016 r.

Szczegółowe projekty uchwał zamieszczamy w serwisie na stronie www.radaosiedla.lazarz.pl.

ZOBACZ TAKŻE: Uchwały i frekwencja » Sesja XI (zwyczajna) 15.12.2015


Komentarze (3)

20-12-2015 17:46:27
maciej
ciekawe czy tak szybko zrobią Dmowskiego jak Kolejową...ukłony dla (bez)radnych
17-12-2015 07:25:15
Albańczyk
Nareszcie, zwalniam już tam do 20 km/h.... Pozdrawiam Marysie z Rady Osiedla <3
17-12-2015 05:18:03
Teresa
Inne ulice od decyzji do wykonania są robione w pół roku. A Kolejowa? Tutaj pewnj nie było żadnych ale.. Czy są juz daty kiedy ta ulica trzeciego świata się zmieni? Bo co roku słyszymy ze za rok od 5 lat
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: