Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada osiedla podziękowała mieszkańcom za zielony Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada osiedla podziękowała mieszkańcom za zielony Łazarz
15-12-2015 07:33   Janusz Ludwiczak
117 obiektów przez 76 osób i instytucji zostało zgłoszonych do łazarskiego etapu 22. edycji konkursu "Zielony Poznań". W poniedziałek Rada Osiedla Św. Łazarz podziękowała mieszkańcom za ukwiecone balkony i zielone podwórka.

W poniedziałek tym razem w Dziennym Domu Pomocy ul. Konopnickiej odbyło się zakończenie konkursu "Zielony Poznań" na Łazarzu. Spotkanie przebiegło w przedświątecznej, rodzinnej atmosferze, w trakcie której wystąpił zespół Jesienne Róże.

Do 22. edycji konkursu "Zielony Poznań" na Łazarzu zostało zgłoszonych 117 obiektów przez 76 uczestników.

Otrzymaliśmy 58 zgłoszeń w kategorii zieleńce, zielone podwórka i kwietniki (kategoria A), 44 zgłoszenia w kategorii balkony, loggie i okna (kategoria B) oraz 15 w grupie ogrody przydomowe (kategoria C). Zgodnie z regulaminem do etapu miejskiego mogliśmy wytypować pięć obiektów do oceny przez komisję miejską i ten limit wykorzystaliśmy – wyjaśnia Bogumiła Maćkowiak z komisji konkursu "Zielony Poznań", Rada Osiedla Św. Łazarz.

Do etapu miejskiego zgłoszony został m.in. zieleniec przed II LO przy ul. Matejki, a także dwa balkony i dwa przydomowe ogrody zgłoszone przez mieszkańców Łazarza. III miejsce w kategorii "ogrody przydomowe" zdobyła Iwona Jarosz z ul. Limanowskiego.

Do zgłoszenia się w konkursie namówiła mnie rodzina. Ogród prowadzę od 15 lat. To jest moja pasja. Każdą wolną chwilę spędzam w ogrodzie. Przy tej pracy odpoczywam – powiedziała Iwona Jarosz.

W ogrodzie przy ul. Limanowskiego oprócz tui i cisów rosną również pelargonie, surfinie czy bukszpany.

Uczestnicy konkursu otrzymali od Rady Osiedla Św. Łazarza m.in. nagrody książkowe i nawozy.

We wszystkich dwudziestu dwóch edycjach konkursu "Zielony Poznań" wzięło udział ponad 64 tysiące uczestników. Z kolei w ciągu ostatnich pięciu lat, od 2011 do 2015 r. do łazarskiego etapu konkursu "Zielony Poznań" zgłoszono łącznie 554 obiektów, z czego 257 w kategorii zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe, szkolne i podwórka, 212 - w kategorii balkony, loggie i okna, 80 - w kategorii ogrody przydomowe oraz 5 w kategorii pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią poprzedniego roku lub wiosną roku bieżącego.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

sty

18:30
Łazarz
21. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: