Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na kilku przystankach zabrakło tablic ITS - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na kilku przystankach zabrakło tablic ITS
14-12-2015 08:37   Janusz Ludwiczak
Dlaczego na przystanku przy Palmiarni, z resztą tuż obok siedziby Zarządu Transportu Miejskiego zamontowano tablicy, która pokazuje godziny odjazdu autobusów linii 64? Takich tablic nie ma również na wielu innych przystankach linii 64 na Łazarzu. Czyżby autobus ten, który i tak notuje ogromne opóźnienia był traktowany po macoszemu? – wskazuje nasz Czytelnik.

W połowie roku na przystankach tramwajowych i autobusowych praktycznie na całym Łazarzu pojawiły się tablice ITS, które wyświetlają rzeczywiste godziny odjazdów tramwajów i autobusów oraz informacje o zmianach i utrudnieniach w komunikacji. Jednak nie zamontowano ich na wszystkich przystankach.

Dlaczego na przystanku przy Palmiarni, z resztą tuż obok siedziby Zarządu Transportu Miejskiego zamontowano tablicy, która pokazuje godziny odjazdu autobusów linii 64? Takich tablic nie ma również na wielu innych przystankach linii 64 na Łazarzu. Czyżby autobus ten, który i tak notuje ogromne opóźnienia był traktowany po macoszemu? – pyta Marek Kalinowski na Kontaktowej Platformie Czytelników (24@lazarz.pl).

Tablic ITS brakuje nie tylko na przystanku przy Palmiarni, ale również przystankach "Wyspiańskiego", "Sczanieckiej, "Chociszewskiego" czy "Szymborska", a także na przystanku tramwajowym "Arena".

W ramach projektu "System ITS Poznań" zainstalowanych zostało m.in. 86 tablic informacji pasażerskiej. Zgodnie z założeniem, tablice zostały zamontowane na przystankach, gdzie odnotowuje się największe potoki pasażerskie oraz na węzłach, gdzie pasażerowie najczęściej się przesiadają. Zarząd Transportu Miejskiego prowadzi działania zmierzające do zwiększenia w przyszłości liczby tablic informacji pasażerskiej – tłumaczy Agnieszka Smogulecka z Zarządu Transportu Miejskiego.

Dodajmy, że pasażerowie mogą sprawdzić w internecie np. za pomocą telefonów komórkowych - smartfonów godziny odjazdów z dowolnego przystanku w Poznaniu za pomocą usługi "Wirtualny monitor" dostępnej na stronie: www.peka.poznan.pl/vm.

Jest to wygodne narzędzie, dzięki któremu można uzyskać informację za ile minut z danego przystanku odjedzie autobus/tramwaj interesującej nas linii. "Wirtualny Monitor" wykorzystuje dane przesyłane przez nowoczesne komputery pokładowe zamontowane w ponad 700 pojazdach, wyposażone w moduł GPS. Jeśli np. zamierzamy z przystanku Rynek Łazarski pojechać tramwajem linii nr 8 na Most Teatralny - wybieramy "Rynek Łazarski" (widoczny na poprzedniej stronie) w kierunku Miłostowa. "Wirtualny Monitor" wyświetla informacje w czasie rzeczywistym i jest na bieżąco aktualizowany, dlatego jeśli np. na trasie naszej "ósemki" pojawi się przeszkoda uniemożliwiająca poruszanie się tramwaju, to czas odjazdu nie będzie się zmniejszał. Może być także taka sytuacja, że autobus utknie w "korku". Wówczas czas odjazdu może się wydłużyć. Na Wirtualnym Monitorze wyświetlana jest bowiem informacja o rzeczywistym czasie odjazdu pojazdu z danego przystanku – objaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Tablice ITS wyświetlają już prawidłowe kierunki jazdy

ZOBACZ TAKŻE: Skróci się dojazd z Łazarza do centrum - po trzech latach tramwaje wracają na Most Uniwersytecki

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: