Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Budynek pływalni w Parku Kasprowicza zamienił się w magazyn Szlachetnej Paczki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Budynek pływalni w Parku Kasprowicza zamienił się w magazyn Szlachetnej Paczki
13-12-2015 14:40   Janusz Ludwiczak
Latem budynek na terenie pływalni w Parku Kasprowicza pełni funkcję szatni, toalet, wypożyczalni leżaków, jednak w ten weekend obiekt stał się magazynem Szlachetnej Paczki.

POSiR postanowił wykorzystać zimą nieczynny budynek przy basenach w Parku Kasprowicza na rzecz Szlachetnej Paczki.

Na terenie pływalni powstał magazyn zastępczy dla województwa zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Wielkopolska ma swoje magazyny. Przez weekend w sumie trzydzieści osób pomaga przenosić, dzielić i składować paczki. Jest co dźwigać. Tylko w piątek przyjęliśmy dwie tony węgla i drewna. Jest również sprzęt AGD, łóżka i oczywiście żywność dla potrzebujących rodzin – powiedział Sebastian Matuszewski, wolontariusz Szlachetnej Paczki.

Jestem wolontariuszem siódmy rok, uważam, że warto pomagać innym. Ja mogę pomóc akurat w ten sposób. Można w ten sposób również wykorzystać pożytecznie czas wolny i zdobyć doświadczenie na przyszłość. Dla mnie nie jest atrakcją siedzenie w weekend przy komputerze. Jestem informatykiem, spędzam przy komputerze osiem godzin dziennie. A tak mogę pomóc innym, a także wypocząć i poprawić sprawność fizyczną – dodaje Sebastian Matuszewski.

W ten weekend obywa się wielki finał Szlachetnej Paczki. Tylko w Wielkopolsce paczki i dary otrzyma 1,5 tysiąca rodzin, a w całej Polsce ponad 20 tysięcy potrzebujących gospodarstw. Szlachetna Paczka odbywa się po raz piętnasty.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

wrz

do 19-09-2020
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

19

wrz

do 20-09-2020
Palmiarnia Park Wilsona
"Weekend dla Ziemi"
- warsztaty edukacyjne, wystawy, konkursy, gra terenowa z "Odkrywcą-Zdobywcą"

11:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
The September Concert. "Dom bajek pełen muzyki"- spotkanie literackie dla dzieci.

17:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Coś się kończy, coś się zaczyna"
- Koncert Happy Jazz Band, warsztaty tańca swingowego

20

wrz

10:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji 100-lecia Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: