Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kilkudziesięciu policjantów na dworcu - agresywni kibice w pociągu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kilkudziesięciu policjantów na dworcu - agresywni kibice w pociągu
08-12-2015 00:38   Janusz Ludwiczak
Na jednym z peronów dworca pojawiło się kilkudziesięciu policjantów. Zatrzymano agresywnych kibiców.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia z udziałem funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji. Policjanci podnosili swoje umiejętności podczas kolejnego szkolenia. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy ćwiczyło różne warianty, które dotyczyły sytuacji z którymi spotykają się podczas codziennej służby. Szybkość i skuteczność interwencji, minimalizowanie szkód i zapewnienie bezpieczeństwa ludzi i mienia to główne zadania, które mają do zrealizowania policjanci Oddziału Prewencji.

Na dworcu kolejowym w Poznaniu policjanci ćwiczyli różne sytuacje związane z przewozem agresywnych kibiców: odizolowanie i zabezpieczenie zewnętrzne wagonu kolejowego, wysadzenia na prośbę obsługi pociągu kibiców nie posiadających biletów na przejazd, wejście siłowe do pociągu i wysadzenie wszystkich kibiców, a także udzielenie pomocy poszkodowanym pasażerom i ewakuacja poszkodowanych w miejsce bezpieczne. Wypracowywano również prawidłowe działania związane z triażem medycznym osób poszkodowanych. Każde zrealizowane ćwiczenie było analizowane przez dowódców, tak aby uniknąć jakichkolwiek nieprawidłowości podczas realnych działań – wyjaśnia Piotr Garstka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.


Fot: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu

Komentarze (1)

08-12-2015 10:13:21
Ostatni normalny
Spokój i opanowanie - wzór nie policja:) Już widzę taka akcję na żywo - kolegów to sobie można wyprowadzać z pociągów, z kibicami tak łatwo by im nie poszło :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Debata "Wolność -kocham i rozumiem"

07

gru

10:00
Łazarz
"Śladami Kroniki" - wycieczka z przewodnikiem:
School of Form - Cmentarz żydowski - Budynek Magnolii - Park Wilsona - skrzyżowanie ul. Głogowskiej z ul. Berwińskiego - Rynek Łazarski - Katolicka

10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: