Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szopka z Dworcem Zachodnim i targową Iglicą - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Szopka z Dworcem Zachodnim i targową Iglicą
25-12-2015 00:31   Janusz Ludwiczak
Maryja z dzieciątkiem na schodach Iglicy MTP oraz Dworzec Zachodni, do którego w pociągu przyjeżdżają trzech królowie – w Muzeum Etnograficznym można oglądać wystawę prac zgłoszonych przed przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych do XVII edycji konkursu "Żłóbek Wielkopolski".

Na wystawie można zobaczyć szopki przedstawiające Stary Rynek, Most Jordana ze Śródką i Katedrą w tle czy anarchistów na tle skłotu Odzysk. Nie brakuje również żłobków nawiązujących do miejsc na Łazarzu.

Aleksandra Pruszkowska, Paweł Przewoźny, Alicja Olejniczak i Władysława Grudzińska z Domu Dziennego Pobytu "Betlejemka" w Szamotułach przygotowały żłóbek z Dworcem Zachodnim w walizce. Praca ta otrzymała trzecie miejsce. Jest również szopka z Iglicą Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na schodach pawilonu 11 stoi Maryja z dzieciątkiem. Żłóbek ten przygotowała Aleksandra Mieloch z Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Robakowie, za co otrzymała wyróżnienie. Jest również żłobek na tle Targów, Ratusza i dworca Poznań Główny, który przygotowały pięciolatki z Niepublicznego Przedszkola im. L. Krzemienieckiej w Poznaniu.

Celem Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych dla uczniów poznańskich szkół podstawowych jest rozbudzanie zainteresowań polskimi tradycjami okresu Świąt Bożego Narodzenia oraz popularyzacja folkloru, zabytków architektury, piękna i historii Wielkopolski.

Szopki można oglądać w holu Muzeum Etnograficznego przy ul. Grobla 25 (wejście od ul. Mostowej) do 24 stycznia 2016 r. od wtorku do czwartku w godz. 9:00-15:00, w piątki od 12:00 do 21:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach od 11:00 do 18:00. Wstęp na wystawę jest wolny.


Komentarze (1)

06-12-2015 13:48:12
Negatyw
Największa szopka w tym mieście, to Kaponiera...
Aktualności
Niezapominajka
15

paź

17:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: kantaty włoskie - koncert

16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: