Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Skwer przy zbiegu ulic Małeckiego i Łukaszewicza zmienia się nie do poznania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Skwer przy zbiegu ulic Małeckiego i Łukaszewicza zmienia się nie do poznania
06-12-2015 11:54   Janusz Ludwiczak
Zaniedbany do tej pory na dolnym Łazarzu, przy zbiegu ulic Małeckiego i Łukaszewicza w ciągu ostatnich dwóch tygodni zmienił swoje oblicze. Skwer, który do tej pory był zaniedbany stanie się przestrzenią dla mieszkańców. Pojawiła się tutaj ławka, nasadzona została nowa zieleń, w tym berberysy, derenie, byliny i tulipany oraz alejka spacerowa.

W ramach rewitalizacji usunięte zostały zaniedbane krzewy, a pozostałe zostały uporządkowane. Posadzone została nowa zieleń. Pojawiła się także alejka z kamieni i bruku, trawnik, ławki i siedzisko. Znalazł się również pojemnik z workami na psie nieczystości.

W sobotę grupa Komitywa zaprosiła mieszkańców na akcję "Wysadzamy bezimienny skwer", podczas której chętni mogli m.in. posadzić cebulki tulipanów, które wyrosną wiosną.

Przygotowaliśmy akcję sadzenia cebulek tulipanów, dzieci malowały kredą na nawierzchni z piaskowca i mogły wziąć udział w różnych grach i zabawach. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, ciepłej kawy i herbaty. Skwer zmienia swoje oblicze, są obawy, że zostanie zniszczony, ale chcemy zmienić tą okolicę na lepsze, mieszkańcy wszystkich grup powinni wiedzieć, że to jest ich dobro wspólne – mówi Wojciech Sańko z grupy Komitywa.

Inwestycja ma zostać ukończona w przyszłym roku i będzie kosztować 67 110 złotych. Środki na ten cel przekazała Komisja Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.

Wykonaliśmy nawierzchnię, która została wykonana z płyt piaskowych. Wprowadziliśmy gatunki ozdobne - od roślin cebulowych, przez byliny i trawę ozdobną. Powstaje siedzisko z drewna egzotycznego, na starej istniejącej studni. Jest również mała architektura. Pierwotne założenie projektu było to zaangażowanie lokalnej społecznej i działanie oddolne – wyjaśnia Ewelina Gutowska z Gardenae, wykonawca inwestycji.


Komentarze (5)

09-12-2015 17:55:56
Rafał
trochę dużo pieniędzy 67 tys zł. No ale inicjatywa fajna :) oby tylko żule tam nie przesiadywały i pijaki z pobliskich bram
09-12-2015 16:46:20
Zakaz
Przydałoby się jeszcze zrobić zakaz parkowania bezposrednio wokół skwerku...widoczność lepsza dla kierowców no i bezsprzecznie ładniej i przyjemniej.
08-12-2015 14:45:41
Kasia
Nowe siedlisko żuli i pijaczków. Tak ja na ul. Kolejowej ławki zrobili a kto na nich przesiaduje?? Żule i pijaki :(
07-12-2015 17:24:09
JS
No fakt, szerokość nie ta. Dzisiaj pierwsze krzaki obsikane (wcale nie przez kejtry), a ławka ochrzczona przez pana, któremu mocno sie popuściło. Śmierdziało w promieniu 50 metrów. Pan z plamą na tyłku oddalił się w kierunku Kolejowej, smród pozostał. Dobrze, ze mżawka, to szybko spłucze :)
07-12-2015 07:02:28
albańczyk
Fantastyczna inicjatywa, tylko nie ta szerokość geograficzna. Co nie Morlock?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: