Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Skwer przy zbiegu ulic Małeckiego i Łukaszewicza zmienia się nie do poznania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Skwer przy zbiegu ulic Małeckiego i Łukaszewicza zmienia się nie do poznania
06-12-2015 11:54   Janusz Ludwiczak
Zaniedbany do tej pory na dolnym Łazarzu, przy zbiegu ulic Małeckiego i Łukaszewicza w ciągu ostatnich dwóch tygodni zmienił swoje oblicze. Skwer, który do tej pory był zaniedbany stanie się przestrzenią dla mieszkańców. Pojawiła się tutaj ławka, nasadzona została nowa zieleń, w tym berberysy, derenie, byliny i tulipany oraz alejka spacerowa.

W ramach rewitalizacji usunięte zostały zaniedbane krzewy, a pozostałe zostały uporządkowane. Posadzone została nowa zieleń. Pojawiła się także alejka z kamieni i bruku, trawnik, ławki i siedzisko. Znalazł się również pojemnik z workami na psie nieczystości.

W sobotę grupa Komitywa zaprosiła mieszkańców na akcję "Wysadzamy bezimienny skwer", podczas której chętni mogli m.in. posadzić cebulki tulipanów, które wyrosną wiosną.

Przygotowaliśmy akcję sadzenia cebulek tulipanów, dzieci malowały kredą na nawierzchni z piaskowca i mogły wziąć udział w różnych grach i zabawach. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, ciepłej kawy i herbaty. Skwer zmienia swoje oblicze, są obawy, że zostanie zniszczony, ale chcemy zmienić tą okolicę na lepsze, mieszkańcy wszystkich grup powinni wiedzieć, że to jest ich dobro wspólne – mówi Wojciech Sańko z grupy Komitywa.

Inwestycja ma zostać ukończona w przyszłym roku i będzie kosztować 67 110 złotych. Środki na ten cel przekazała Komisja Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.

Wykonaliśmy nawierzchnię, która została wykonana z płyt piaskowych. Wprowadziliśmy gatunki ozdobne - od roślin cebulowych, przez byliny i trawę ozdobną. Powstaje siedzisko z drewna egzotycznego, na starej istniejącej studni. Jest również mała architektura. Pierwotne założenie projektu było to zaangażowanie lokalnej społecznej i działanie oddolne – wyjaśnia Ewelina Gutowska z Gardenae, wykonawca inwestycji.


R E K L A M A

Komentarze (5)

09-12-2015 17:55:56
Rafał
trochę dużo pieniędzy 67 tys zł. No ale inicjatywa fajna :) oby tylko żule tam nie przesiadywały i pijaki z pobliskich bram
09-12-2015 16:46:20
Zakaz
Przydałoby się jeszcze zrobić zakaz parkowania bezposrednio wokół skwerku...widoczność lepsza dla kierowców no i bezsprzecznie ładniej i przyjemniej.
08-12-2015 14:45:41
Kasia
Nowe siedlisko żuli i pijaczków. Tak ja na ul. Kolejowej ławki zrobili a kto na nich przesiaduje?? Żule i pijaki :(
07-12-2015 17:24:09
JS
No fakt, szerokość nie ta. Dzisiaj pierwsze krzaki obsikane (wcale nie przez kejtry), a ławka ochrzczona przez pana, któremu mocno sie popuściło. Śmierdziało w promieniu 50 metrów. Pan z plamą na tyłku oddalił się w kierunku Kolejowej, smród pozostał. Dobrze, ze mżawka, to szybko spłucze :)
07-12-2015 07:02:28
albańczyk
Fantastyczna inicjatywa, tylko nie ta szerokość geograficzna. Co nie Morlock?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: