Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie można porozmawiać o teatrze w budynku dawnego kina Olimpia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie można porozmawiać o teatrze w budynku dawnego kina Olimpia
07-12-2015 00:27   Janusz Ludwiczak
Rada Osiedla Święty Łazarz i Teatr Strefy Ciszy zapraszają dziś na spotkanie poświęcone zasadom działania teatru w budynku dawnego kina Olimpia.

Jak już informowaliśmy w budynku dawnego kina Olimpia przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Matejki powstanie centrum teatrów alternatywnych i niezależnych. Otwarcie zaplanowano na 11 grudnia spektaklem "Wot takaja żizń" Teatru Biuro Podróży, a dwa dni później finał projektu badań nad dorobkiem 22 poznańskich teatrów niezależnych - offowych i alternatywnych, a także związanych z nimi trzech ośrodków rezydencyjnych.

Budynek Olimpii stoi i niszczeje, dlatego na czwartym piętrze w ciągu półtora miesiąca swoje miejsce znajdzie Teatr Strefa Ciszy. Na pewno będzie miał lepsze warunki do tworzenia kultury i sztuki niż obecnie. Będziemy musieli przystosować ten budynek, dlatego na wtorkowej sesji radni będą głosować zmianę w tegorocznym budżecie w kwocie niespełna 400 tysięcy złotych na niezbędne prace remontowe. Są to pieniądze z oszczędności w budżecie miasta na ten rok – powiedział w połowie września Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Rada Osiedla Święty Łazarz i Teatr Strefy Ciszy zapraszają w poniedziałek, 7 grudnia na spotkanie poświęcone zasadom działania teatru w budynku dawnego kina Olimpia. Początek o godz. 18:00 (wejście od ulicy Matejki).


Komentarze (1)

04-12-2015 09:24:39
albańczyk
Mieszane uczucia. Mam nadzieję że prof. Gliński zajmie się sprawą.
Aktualności
Niezapominajka
21

sie

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

22

sie

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Zimna wojna" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

23

sie

do 24-08-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

25

sie

Park Wilsona
XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: