Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie można porozmawiać o teatrze w budynku dawnego kina Olimpia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie można porozmawiać o teatrze w budynku dawnego kina Olimpia
07-12-2015 00:27   Janusz Ludwiczak
Rada Osiedla Święty Łazarz i Teatr Strefy Ciszy zapraszają dziś na spotkanie poświęcone zasadom działania teatru w budynku dawnego kina Olimpia.

Jak już informowaliśmy w budynku dawnego kina Olimpia przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Matejki powstanie centrum teatrów alternatywnych i niezależnych. Otwarcie zaplanowano na 11 grudnia spektaklem "Wot takaja żizń" Teatru Biuro Podróży, a dwa dni później finał projektu badań nad dorobkiem 22 poznańskich teatrów niezależnych - offowych i alternatywnych, a także związanych z nimi trzech ośrodków rezydencyjnych.

Budynek Olimpii stoi i niszczeje, dlatego na czwartym piętrze w ciągu półtora miesiąca swoje miejsce znajdzie Teatr Strefa Ciszy. Na pewno będzie miał lepsze warunki do tworzenia kultury i sztuki niż obecnie. Będziemy musieli przystosować ten budynek, dlatego na wtorkowej sesji radni będą głosować zmianę w tegorocznym budżecie w kwocie niespełna 400 tysięcy złotych na niezbędne prace remontowe. Są to pieniądze z oszczędności w budżecie miasta na ten rok – powiedział w połowie września Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Rada Osiedla Święty Łazarz i Teatr Strefy Ciszy zapraszają w poniedziałek, 7 grudnia na spotkanie poświęcone zasadom działania teatru w budynku dawnego kina Olimpia. Początek o godz. 18:00 (wejście od ulicy Matejki).


Komentarze (1)

04-12-2015 09:24:39
albańczyk
Mieszane uczucia. Mam nadzieję że prof. Gliński zajmie się sprawą.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

13:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
Ptasia sobota - warsztaty edukacyjne dotyczące dokarmiania miejskich ptaków

16:00
Palmiarnia Park Wilsona
Gwiazdka w Palmiarni
w godz. 16:00-21:00

15

gru

Palmiarnia Park Wilsona
Dzień Herbaty - proces powstawania, warsztaty
w godz. 11:00-14:00

18

gru

18:30
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
X sesja (uroczysta) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: