Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczął się remont alejek w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczął się remont alejek w Parku Kasprowicza
03-12-2015 08:04   Janusz Ludwiczak
Zniszczone alejki w Parku Kasprowicza, na których biegacze i rowerzyści mogą zrobić sobie krzywdę przechodzą do historii. Rozpoczął się remont nawierzchni.

Czy wiadomo, co dzieje się w parku Kasprowicza? Na skraju parku, przy wylocie ulicy Potworowskiego w ulicę Jarochowskiego rozpoczęły się jakieś prace ziemne. Skuwany jest asfalt, przyjechała koparka, jest kilkudziesięciu robotników. Na alejce parkowej w kierunku pływalni ustawiono pachołki. Chyba nie będą wycinać drzew – pyta nas w mailu p. Teresa.

Rozpoczął się bowiem remont alejek w Parku Kasprowicza. Jak już informowaliśmy aż trzykrotnie Zarząd Zieleni Miejskiej musiał ogłosić przetarg na tą inwestycję. Za pierwszym razem wykonawcy złożyli zbyt drogie oferty, w drugim przypadku nie zgłosiła się żadna firma. Za trzecim podejściem zgłosiły się trzy firmy. W końcu udało się rozstrzygnąć przetarg. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum Anet-Trans oraz M-Bud-Trans z Lubonia.

Wykonawca ma czas 30 dni od daty podpisania umowy na zrealizowanie zadania, tak więc inwestycja może zostać ukończona jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Wiadomo, że wyremontowane zostaną alejki od placu zabaw wzdłuż pływalni i górki do ulicy Sczanieckiej, a także alejka prowadząca równolegle wzdłuż ulicy Jarochowskiego - od Sczanieckiej do Niegolewskich.

Remont alejek w Parku Kasprowicza sfinansuje Rada Osiedla Św. Łazarz. Środki na ten cel pochodzą ze wspólnego zadania, w którym była budowa integracyjnego placu zabaw również dla dzieci niepełnosprawnych. W sumie na ten cel Rada Osiedla Św. Łazarz przekazała w ramach zeszłorocznego budżetu 185 tys. zł. Kolejne 200 tys. zł udało się pozyskać z grantu od miasta. Budowa integracyjnego placu zabaw kosztowała 107 339,89 złotych. Remont alejek w Parku Kasprowicza ma kosztować 210 tys. zł.


R E K L A M A

Komentarze (4)

03-12-2015 16:19:25
morlock
Uwaga: od dwóch tygodni cztery osoby, łączenie z operatorem koparki i kierownikiem, usilnie komuś cieplik doprowadzają więc "skracając" se Limanowskiego pojedziemy dłużej. Dużo dłużej, a jak odcinek pomiędzy Drużbackiego a Jarochowskiej zablokuje pojazd wywożący śmieci należy wsłuchać się w ulubione przeboje bo nikt tu nie toleruje idiotów ze sprawnymi klaksonami. Rzeczone wozy wywózkowe upodobały se pory (nie mylić ze spodniami) opróżniactwa w godzinach szczytów, znaczy obu - porannego i popołudniowego, na co mieszkańcy wpływu nie mają. Cichajta więc drodzy czytelnicy, bo to czas gdy oddaję się hibernacji ale doniczki po pelasiach mam w zasięgu ręki.
03-12-2015 15:25:13
takie tam
albańczyk, dłubiesz w nosie i nic Ci się nie podoba.
03-12-2015 10:52:41
as
HAHA drzewa ochronione, a tu pytanie czy drzewa beda wycinane <sciana>
03-12-2015 09:20:38
albańczyk
210 tys na alejki a 100 poszła na nic nie wart skwerek. OT gospodarność.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: