Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Klony, lipy, forsycje, berberysy i ogniki pojawią się na Palacza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Klony, lipy, forsycje, berberysy i ogniki pojawią się na Palacza
02-12-2015 01:22   Janusz Ludwiczak
Ulica Palacza to kolejna arteria, która się zazielenia. Do połowy grudnia nasadzonych zostanie tutaj 22 nowych drzew i 278 krzewów.

Na ulicy Palacza, na odcinku pomiędzy Głogowską a Arciszewskiego, po stronie południowej (czyli już na terenie Górczyna) nasadzonych zostanie w sumie 22 drzew i 278 krzewów.

W ramach rewaloryzacji posadzonych zostanie 22 drzew (klony polne ‘Elsrijk’ oraz lipy srebrzyste ‘Brabant’) oraz 278 krzewów ( ognik szkarłatny ‘Kuntayi’ , tawuła szara ‘Grefsheim’, forsycja ‘Maluch’, berberys Thunberga ‘Green Carpet’). W pasie pomiędzy jezdnią a chodnikiem pojawią się również metalowe słupki zabezpieczające zieleń przed rozjeżdżaniem przez pojazdy. Rada Osiedla Górczyn w części wsparła finansowo realizację tego zadania. ZDM zaplanował kolejne etapy założenia zieleni po północnej stronie ul. Palacza, w uzgodnieniu z Radą Osiedla Św. Łazarz. Realizacja prac uzależniona będzie od posiadanych środków finansowych – objaśnia Dorota Wesołowska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Prace związane z nasadzeniem nowej zieleni mają zakończyć się do 15 grudnia i będą kosztować blisko 30 tys. zł.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

11

gru

Rynek Łazarski
Targi Sztuk Pięknych
w godz. 12:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: