Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będą konsultacje w sprawie koncepcji modernizacji Rynku Łazarskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będą konsultacje w sprawie koncepcji modernizacji Rynku Łazarskiego
01-12-2015 07:54   Janusz Ludwiczak
W środę, 2 grudnia o godz. 17 w Szkole Podstawowej nr 9 odbędą się konsultacje społeczne dotyczące propozycji wytycznych programowych do konkursu w sprawie modernizacji Rynku Łazarskiego.

Do udziału w konsultacjach dotyczących przedstawienia propozycji wytycznych programowych do planowanego konkursu w sprawie modernizacji Rynku Łazarskiego zaproszeni są zarówno mieszkańcy jak i kupcy.

Konsultacje mają na celu zebranie opinii, uwag i pomysłów społeczności lokalnej: mieszkańców, kupców, instytucji społeczno - kulturalnych dotyczących wytycznych programowych Zwięzłego Dokumentu do planowanego konkursu w sprawie modernizacji Rynku Łazarskiego. Konsultacje będą polegać w szczególności na organizacji spotkania konsultacyjnego, podczas którego zostaną zaprezentowane wytyczne programowe Zwięzłego Dokumentu, zebraniu uwag i pomysłów społeczności lokalnej dotyczących wytycznych programowych Zwięzłego Dokumentu i badaniach opartych na ankiecie internetowej. – informuje Urząd Miasta.

Jak już informowaliśmy koncepcja przygotowana przez zespół roboczy rewitalizacji Rynku Łazarskiego, w skład którego weszli przedstawiciele miejskich jednostek zakłada m.in. zamknięcie dla ruchu ciągu ulic Małeckiego-Dmowskiego, przebiegającego przez Rynek Łazarski i poprowadzenie go dookoła płyty rynku, zmniejszenie liczby miejsc postojowych, a także zwiększenie przestrzeni dla pieszych i zadaszenie straganów. Więcej w artykule: Powstała koncepcja przebudowy Rynku Łazarskiego.

Początek spotkania w środę, 2 grudnia o godz. 17 w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Łukaszewicza 9/13.


Komentarze (4)

01-12-2015 17:56:47
emeryt
Konsultacje się organizuje tylko co dalej. Były koncepcje przebudowy ul. Kolejowej, wprowadzenia strefy parkowania na Łazarzu i co?. Szkoda czasu na jałowe dyskusje.
01-12-2015 13:55:08
Amicus
Rynek ma być przede wszystkim funkcjonalny, a zatem powinny się tam znaleźć miejsca parkingowe - te proponuję zrobić w okolicy Lejku Łazarskiego, bo jak na razie to jedna wielka "sralnia dla kejtrów" - oraz porządnie zrobione boksy do handlowania. Uważam, iż teren handlowy powinien być zamykany na noc, by nie był jak do tej pory skupiskiem miejscowego menelstwa i miejscem walania się sterty śmieci. Myślę, że powinna być zachowana przede wszystkim handlowa funkcja rynku. Jakoś nie wyobrażam sobie odpoczywać w tym miejscu - od tego są parki i inne tereny zielone... To nie też miejsce na sztukę, bo od tego są teatry, galerie i inne miejsce. Nie każde miejsce się nadaje na sztukę. Piękny, zadbany i przede wszystkim czysty (jak z niemieckich miasteczek) targ na rynku... ot co bym chciał :)
01-12-2015 10:52:48
Morlock
Halo Halo. Zadaszanie, płytki... cóż to? Funkcja rynku ulega zniekształceniu. Dajmy deptak, fontannę i miejsce do performance. W naszym postmodernistycznym świecie dajmy się ponieść metafunkcjonalności. Nikt nie będzie chciał przemierzać owocowych alejek między samochodami. Nie miejsce dziś na auta, kultura-sztuka, to prawdziwe jestestwo naszej dzielnicy. Ten kto chce prawdziwej rewitalizacji to zrozumie. Piszcie do woli internetowi trolle! Macie prawo!
01-12-2015 09:20:48
Sprzedawca z Lazarskiego
No tak najważniejsze żeby przejazdu nie bylo... Cholera zrobcie w końcu płytę rynku!! Mnóstwo ludzi tak się potyka o dziury a szczególnie osoby starsze. Wielokrotnie wzywalismy karetkę do osób które się przewróciły. To jest najważniejsze!! Na drugim miejscu zadaszyc porządnie rynek. Przy opadach deszczu jest tragedia. Ale tak trzeba go zadaszyc aby Ci którzy stoją jako sprzedawcy mogli wjechać autem bo nie oszukujmy się ale nikt nie będzie załatwiał od ludzi z giełdy wózka i woził do ulicy bo to awykonalne. Niestety nie mogę być na konsultacjach ale mam nadzieję że ktoś poruszy to co napisalam.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: