Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej zderzyły się dwa tramwaje - 6 osób rannych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej zderzyły się dwa tramwaje - 6 osób rannych
14-03-2009 15:13   Janusz Ludwiczak
Groźnie wyglądało w sobotnie południe skrzyżowanie ulic Głogowskiej i Hetmańskiej. Ok. godz. 11:30 doszło do zderzenia dwóch tramwajów. W wyniku wypadku sześć osób zostało rannych, a przez godzinę przez Łazarz - zarówno Hetmańską jak i Głogowską nie jeździły bimby.

Niesprawne hamulce mogły być przyczyną wypadku, do którego doszło w sobotnie południe. Około godz. 11:30 na skrzyżowaniu Głogowska/Hetmańska, a dokładniej na ulicy Hetmańskiej przy samym przystanku w kierunku Arciszewskiego doszło do zderzenia dwóch tramwajów. Tramwaj linii nr 1 typu 105Na najechał na znajdujący się przed nim tramwaj linii nr 18 typu 3G, czyli tzw. "holendra".

W wyniku wypadku sześć osób, w tym dziecko zostało rannych i przewiezionych do szpitala HCP na ul. 28 Czerwca 1956 r. lub do 111.Szpitala Wojskowego przy ul. Grunwaldzkiej. Po opatrzeniu pięciu pasażerów zostało wypisanych, szósta osoba pozostała w szpitalu na obserwacji.

Policja zabezpieczyła tarcze tachometrów tramwajów. Obaj motorniczowie byli trzeźwi.

Przez godzinę Łazarz był sparaliżowany. Tramwaje nie jeździły ani Głogowską, ani Hetmańską. Pojazdy linii nr 1, 5, 7, 8, 14 i 18 zawracały m.in. w Centrum przy al.Marcinkowskiego. Dotyczyło to także "dziesiątki", która w związku z remontem zwrotnic na ulicy 28 Czerwca jeździ w weekend objazdem przez Łazarz. MPK musiało wyłączyć zasilanie w sieci trakcyjnej. Uruchomiona została autobusowa komunikacja zastępcza.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (5)

21-04-2015 21:54:14
max kolanko
Pany operatory tego na prąd to chyba przesadzają powinni dostać zagrożenie w ruchu lądowym i nic dziwnego 3 w jeden dzień?
15-03-2009 19:43:45
Murzyn
ten rejon zawsze był pechowy. Jak nie gaz to rura lub wypadek z binbom
15-03-2009 12:26:08
MARAS
DZIęKI STRAŻAKOM AKCJA RATUNKOWA PRZEBIEGAŁA W MIARę NORMALNIE, NIESTETY POLICJA ZAJMOWAŁA SIę TYLKO ZDARZENIEM I WYSTęPEM W LOKALNYCH MEDIACH , NIE ZABEZPIECZYŁA PŁYNNOŚCI RUCHU , ANI NA HETMAńSKIEJ , ANI NA SKRZYŻOWANIU, NIE INTERESOWAŁ JEJ RUCH KARETEK POGOTOWIA , JEDNYM SŁOWEM BYŁ WIELKI CHAOS I ZAGROŻENIE DLA INNYCH UCZESTNIKÓW PODRÓŻY. POLICJA JAK ZWYKLE LICZYLA , ŻE WSZYSTKO SIę SAMO UPORZ¡DKUJE, DOBRZE ŻE NIE DOSZŁO DO INNYCH ZDARZEń . NAJLEPIEJ POLICJI DAć DUŻO BLOCZKÓW MANDATOWYCH, FOTORADARÓW , WCZEŚNIEJSZYCH EMERYTUR ORAZ WYSOKICH WYNAGRODZEń. GRATULACJE!!!!!!!!!!
14-03-2009 21:09:43
max
Wypadek wyglądał naprawdę poważnie. Dobrze, że nie było poważniejszych ofiar. A ewkapi masz racje skrzyżowanie powinno zostać całkowicie zamknięte. Aż przypomniało mi się słynne zagrożenie wybuchem gazu w latach 90. Oj coś to skrzyżowanie ma pecha. Ostatni poważniejszy wypadek miał miejsce w zeszłym roku - wypadek karetki w nocy.
14-03-2009 20:31:49
ewkapi
A dlaczego jezdzily samochody i utrudnialy ruch samochodow ratowniczych?Strasznie to wygladalo,a to tylko niewielki wypadek.Co bedzie jak wydarzy sie powazniejszy?Dlaczego nie podjeto decyzji o skierowaniu samochodow w prawa i lewa strone ulicy Hetmanskiej tzn w Dmochowskiego?
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: