Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Trójka", "piątka" i "ósemka" powrócą na Łazarz już w piątek. Tramwaje pojadą Kaponierą wcześniej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Trójka", "piątka" i "ósemka" powrócą na Łazarz już w piątek. Tramwaje pojadą Kaponierą wcześniej
18-11-2015 13:01   Janusz Ludwiczak
Już w piątek, a nie jak planowano w niedzielę przywrócony zostanie ruch tramwajowy na Rondzie Kaponiera. Ekipom MPK udało się zakończyć prace związane z montażem nowej sieci trakcyjnej na Moście Uniwersyteckim wcześniej niż planowano. Tym samym na Łazarz powrócą tramwaje linii nr 3, 5 i 8.

Od niedzieli w związku z montażem sieci trakcyjnej na Moście Uniwersyteckim na Łazarz w ogóle nie dojeżdżają "trójka", "piątka", "ósemka" oraz "trzynastka". W zamian z Głogowskiej na dworzec Poznań Główny i Półwiejską można dojechać "osiemnastką", a z Górczyna przez Głogowską i Grunwaldzką do Junikowa jeździ nowa, tymczasowa linia nr 23. Na Junikowo kursują również tramwaje linii nr 11.

Utrudnienia miały potrwać do soboty włącznie, jednak ekipom MPK prace związane z montażem sieci trakcyjnej na Moście Dworcowym i podłączaniem jej do istniejącej w ciągu ul. Roosevelta udało się zakończyć wcześniej niż planowano.

Jak zapowiada MPK w piątek, 20 listopada od pierwszych kursów przywrócony zostanie ruch tramwajowy na rondzie Kaponiera. Tramwaje linii 3, 5, 8, 10, 11, 13, 15, 17 i 18 wracają na trasy obowiązujące przed 15 listopada. Jednocześnie zawieszone zostaje kursowanie linii 23, a przywrócone zostaje kursowanie "dziewiętnastki".

Montaż sieci trakcyjnej w obrębie węzła Rondo Kaponiera – Most Uniwersytecki zostanie zakończony już dzisiaj i od jutra tzn. od czwartku, 19 listopada rozpoczniemy próbne przejazdy techniczne na Rondzie Kaponiera we wszystkich kierunkach jazdy. Oznacza to, że w piątek, 20 listopada można by było wznowić komunikację tramwajową przez Kaponierę w trzech dotychczas obsługiwanych relacjach: Most Teatralny, Bukowska i Zwierzyniecka. Prace sieciowe na Kaponierze ukończyliśmy szybciej dzięki wykorzystaniu nowatorskich technik montażu i regulacji sieci, ale przede wszystkim dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszych pracowników oraz zastosowaniu sprawdzonych metod logistycznych, które polegają na tym, że przystępujemy do pracy dopiero wtedy gdy jesteśmy rzetelnie do niej przygotowani – zapowiada Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK Poznań.

Ponadto w piątek, sobotę i niedzielę przez cały dzień tramwaje linii nr 12 i 14 będą jeździć przedłużoną trasą PeSTki do Dworca Zachodniego. Od poniedziałku, 23 listopada w każdy dzień roboczy od godz. 19 do dnia następnego do godz. 5.00 w związku z pracami związanymi z budową południowej nitki Mostu Uniwersyteckiego tramwaje linii 12 i 14 kursować będą trasą objazdową przez ul. Roosevelta.

A już w połowie grudnia tramwaje zaczną kursować Mostem Uniwersyteckim i ul. Św. Marcin, dzięki czemu skróci się podróż "piątką" i "trzynastką" do centrum.

Jak dojechać?:

  • Na Plac Wielkopolski: tramwaj linii 14 do Mostu Teatralnego (PST) i przesiadka na tramwaje linii nr 3, 4, 8 lub 17.
  • W okolice Kupca Poznańskiego: "czternastką" do Mostu Teatralnego (PST) i przesiadka na tramwaje linii nr 5, 9, 13, 16, 20 lub "osiemnastką" do przystanku "Półwiejska" i dalej spacer deptakiem lub przesiadka na tramwaj linii nr 9.
  • na dworzec Poznań Główny: tramwaj linii nr 18 lub linie nr 11, 14, 18 i 23 do przystanku Dworzec Zachodni

ZMIANY W KOMUNIKACJI DO CZWARTKU 19 LISTOPADA WŁĄCZNIE:

Linia nr 3:
WILCZAK – ... – Estkowskiego – Wyszyńskiego – Rondo Śródka – Podwale – ZAWADY

Linia nr 5:
STOMIL – ... – Fredry - Most Teatralny – Roosevelta – Pułaskiego – Winogrady – Murawa – Al. Solidarności – POŁABSKA

Linia nr 8:
MIŁOSTOWO – ... – Pl. Cyryla Ratajskiego - Fredry – Most Teatralny – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – ZEYLANDA

Linia nr 10:
DĘBIEC – 28 Czerwca 1956r. – Wierzbięcice – Matyi – Most Dworcowy – Głogowska – Zachodnia – Dworzec Zachodni – trasa PST – OS. SOBIESKIEGO
W dniu 15 i 16 listopada od godz. 19 do końca dnia "dziesiątka" pojedzie przez Wierzbięcice, Królowej Jadwigi, Strzelecką, Al. Marcinkowskiego, Fredry, Roosevelta, trasę PST do pętli na os. Sobieskiego.

Linia nr 11:
STAROŁĘKA – ... – Głogowska – Roosevelta – Bukowska – Grunwaldzka – JUNIKOWO

Linia nr 12:
W dniu 15 i 16 listopada od godz. 19 do końca dnia "dwunastka" pojedzie przez Wierzbięcice, Królowej Jadwigi, Strzelecką, Al. Marcinkowskiego, Fredry, Roosevelta, trasę PST do pętli na os. Sobieskiego.

Linia nr 13:
STAROŁĘKA – ... – Fredry – Most Teatralny – Roosevelta – Pułaskiego – al. Wielkopolska – Małopolska – Wołyńska – Winiarska – Winiary – Witosa – Bronowa – PIĄTKOWSKA

Linia nr 14:
Będzie zawieszona 15 i 16 listopada od godz. 19 do końca dnia.

Linia nr 15:
BUDZISZYŃSKA/JUNIKOWO – Grunwaldzka – Bukowska – Roosevelta – Głogowska – Zachodnia – Dworzec Zachodni – trasa PST – OS. SOBIESKIEGO
W dniu 15 i 16 listopada od godz. 19 do końca dnia będzie zawieszona.

Linia nr 18:
FRANOWO – ... – Matyi – Most Dworcowy – Głogowska – GÓRCZYN

Linia nr 19:
ZAWIESZONA

Linia nr 23:
GÓRCZYN – Głogowska – Roosevelta – Grunwaldzka – JUNIKOWO
Kursy w godz. od 6 do 19 co 20 minut. Dodatkowo w dniu 15 i 16 listopada będzie jeździć do godz. 23 (w skróconej relacji do pętli Budziszyńska).

Linia nr 27:
ZAWADY – ... – Grunwaldzka – Bukowska – Roosevelta – Most Dworcowy – Matyi – Królowej Jadwigi – Górna Wilda – 28 Czerwca 1956 r. – DĘBIEC

Autobus "za tramwaj" - linia T14 (kursy w dniu 15 i 16 listopada w godz. od 19.00 do 22.40 co 7/8 minut):
DWORZEC ZACHODNI – Głogowska – Roosevelta – Bukowska – Zeylanda – Mickiewicza – Dąbrowskiego – MOST TEATRALNY – Roosevelta – Głogowska – DWORZEC ZACHODNI


Fot: Poznańskie Inwestycje Miejskie (fot.1), Janusz Ludwiczak, Map: Zarząd Transportu Miejskiego

ZOBACZ TAKŻE: Najostrzejszy skręt w Poznaniu

ZOBACZ TAKŻE: KOMUNIKACJA - Utrudnienia dla pasażerów, kierowców i pieszych

Komentarze (5)

19-11-2015 16:52:21
tonny
Masz 1 z Glog/Hetm, ktora jedzie o 10 min.szybciej i omija Bałtyk.
19-11-2015 16:21:18
as
Szkoda ze likwiduja te linie 23, przydalby sie jakies polaczenie z Junikowem...
19-11-2015 14:29:37
Jurek@ekazmałeki
Z pewną dozą nieśmiałości...-może wzorem dawniejszej linii 0 zrobić pętelkę z Górczyna:Głogowska---Matyi-...- Szwajcarska-Żegrze -Hetmańska-Głogowska-Górczyn.Linia nr 3 jest długa oraz skomplikowana.Myślę,że taka pętelka zadowoliłaby większość z nas. Można chyba o tym pomyśleć przed uruchomieniem Kaponiery.Myślę ,że warto.Życzę powodzenia!
18-11-2015 21:49:45
a.bejma98@interia.pl
Tramwaj 18 która teraz jeździ z górczyna co ok 10 minut jest czymś co chciałabym żeby zostało już cały czas!! Idealny dojazd z łazarza na awf, dzięki częstego przejazdu :) o wiele więcej osób korzystało z 18 jadąc w tamtą stronę bez żadnej przesiadki. "3" powinna też tak jeździć wtedy byłoby to ulatwienie dla ludzi! :) bo jak mam czekać na "3" ponad 20 minut wolę jechać i się przesiąść.. Potem każdy się dziwi że "3" jedzie tak mało osób skoro nikt nie może nią nigdzie zdążyć przez tą śmieszną rozpiskę godzin przejazdu.. W dodatku w weekendy nie jeździ kompletnie a w tyg do 19?
18-11-2015 14:36:22
Jurek@ekazmałeki
Dziękuję za przyspieszenie oby tak dalej !!!
Aktualności
Niezapominajka
18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

do 20-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena. Targi gier i multimediów

19

paź

do 20-10-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Wystawa storczyków

20

paź

Poznań * Łazarz
20. Poznań Maraton

25

paź

do 26-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva seniorzy" - targi dla osób 50+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: