Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zarząd Zieleni Miejskiej aż trzykrotnie musiał ogłosić przetarg na remont alejek w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zarząd Zieleni Miejskiej aż trzykrotnie musiał ogłosić przetarg na remont alejek w Parku Kasprowicza
18-11-2015 09:44   Janusz Ludwiczak
Aż trzykrotnie Zarząd Zieleni Miejskiej musiał ogłosić przetarg na remont alejek w Parku Kasprowicza. Za pierwszym razem wykonawcy złożyli zbyt drogie oferty, w drugim przypadku nie zgłosiła się żadna firma. Za trzecim podejściem zgłosiły się trzy firmy. Remont alejek ma zostać przeprowadzony jeszcze w tym roku.

Zniszczone alejki, na których biegacze i rowerzyści mogą zrobić sobie krzywdę miały zostać zmodernizowane na przełomie września i października. Zarząd Zieleni Miejskiej musiał ogłosić jednak ponowny przetarg na tą inwestycję.

Przetarg został powtórzony, gdyż wykonawcy złożyli oferty niemalże dwukrotnie droższe od środków przewidzianych na tą inwestycję. Na pewno inwestycja zostanie zrealizowana w tym roku, bo inaczej przepadną środki finansowe – tłumaczyła na początku października Jolanta Szymczak, inspektor Nadzoru Grunwald Zarządu Zieleni Miejskiej.

Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił więc drugi przetarg, w którym do 20 października czekał na oferty wykonawców. W tym przypadku do zadania nie stanęła żadna firma. Ogłoszono więc trzeci przetarg. Otwarcie ofert nastąpiło we wtorek. Jak poinformował nas Zarząd Zieleni Miejskiej oferty złożyły trzy firmy, wszystkie oferty mieszczą się w specyfice zamówienia.

Wykonawca będzie miał czas 30 dni od daty podpisania umowy na zrealizowanie zadania. Inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku, ale nie wykluczone, że ze względu na warunki atmosferyczne przeprowadzony zostanie dopiero wczesną wiosną. Wiadomo, że wyremontowane zostaną alejki od placu zabaw wzdłuż pływalni i górki do ulicy Sczanieckiej, a także alejka prowadząca równolegle wzdłuż ulicy Jarochowskiego - od Sczanieckiej do Niegolewskich.

Remont alejek w Parku Kasprowicza sfinansuje Rada Osiedla Św. Łazarz. Środki na ten cel pochodzą ze wspólnego zadania, w którym była budowa integracyjnego placu zabaw również dla dzieci niepełnosprawnych. W sumie na ten cel Rada Osiedla Św. Łazarz przekazała w ramach zeszłorocznego budżetu 185 tys. zł. Kolejne 200 tys. zł udało się pozyskać z grantu od miasta. Budowa integracyjnego placu zabaw kosztowała 107 339,89 złotych. Remont alejek w Parku Kasprowicza ma kosztować 210 tys. zł.


R E K L A M A

Komentarze (8)

19-11-2015 16:14:30
Łazarzanka
morlock- nie szukaj drugiego dna, ponieważ ten temat był mi szczególnie bliski, to śledziłam co dzieje się w temacie, firmy w dwóch pierwszych przetargów wyceniły się prawie dwa razy drożej niż ZZM ma pieniędzy na ten projekt, fakt- ogłoszenia o robotach drogowych nieczęsto się znajdują w temacie zieleni, ale od czego są ludzie w firmach zajmujący się tymi sprawami i niestety popieram M. w temacie firm mogących przystąpić do przetargu. Nie było ustawki, bo nie było kogo przez pierwsze dwa przetargi ustawiać:-(
18-11-2015 20:20:18
M.
@morlocku. dokumenty przetargowe są dostępne na stronie Zarządu Zieleni Miejskiej, zakładka przetargi --> zamówienia publiczne. I tak jak sądziłam - pracownicy, którzy będą faktycznie wykonywać remont alejek muszą być zatrudnieniu w oparciu o umowę o pracę. Do tego jest m.in. wymóg udzielenia gwarancji na wykonane prace (36 mięsięcy) oraz wykazanie się doświadczeniem.
18-11-2015 14:17:45
morlock
@ Lazarzanka więc być może ponownie wyjdę na burka bo nie znam warunków przetargu? Jeśli ZZM coś tam se ogłosił i to trzy razy bez udostępniania warunków do ogólnego, NASZEGO, wglądu to co mam wnioskować? Ustawka i tyle w temacie. Trochę mnie poniosło więc przepraszam Cię, natomiast niczego nie odszczekuję.
18-11-2015 14:10:27
M.
@morlocku, pytanie czy faktycznie jest aż tyle firm spełniających kryteria czyli takich, które m.in. nie maja zaległości wobec ZUSu i US oraz zatrudniają pracowników na podstawie umowy o pracę. Mam wątpliwą przyjemność bycia sąsiadką ludzi, których syn prowadzi firmę zakładającą i pielęgnującą ogrody. Z jednej strony mogę przypuszczać, że firma ma się dobrze - jakby było kiepsko, to wlaściciel nie wybudowałby w krótkim czasie dużego domu i nie inwestowałby w kolejne prywatne samochody. Ale z drugiej strony widzę, że pracownicy to głównie studenci lub uczniowie zatrudniani jako praktykanci/stażyści. Sprzęt, który używają jest bardzo wysłużony, a wszystkie doniczki, opakowania po nawozach, itp. lądują w ogrodzie jego rodziców czyli opłat za utylizację odpadów też nie płaci. Obym się myliłą, ale takich firm jest całkiem sporo.
18-11-2015 13:21:03
Łazarzanka
morlock- może masz rację, ale te firmy nie przystąpiły do przetargu- więc nie ma o czym dyskutować
18-11-2015 11:57:59
morlock
Niezależnych, tańszych firm spod Poznania spełniających kryteria jest tyle. Się dziwię.
18-11-2015 11:34:29
pyra
@spacerowicz: A jak sobie to wyobrażasz?
18-11-2015 10:46:23
spacerowicz :)
Czy zanim zaplanowano remont alejek nie można było przygotować/ zaplanować kompleksowego podejścia do parku? Wydaje mi się, że lepiej byłoby ogłosić przetarg na nowy projekt całego parku, który wymaga kompleksowej przebudowy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: