Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Szybciej spłacę kredyt niż doczekam się remontu" - mieszkaniec o ul. Kolejowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Szybciej spłacę kredyt niż doczekam się remontu" - mieszkaniec o ul. Kolejowej
16-11-2015 07:34   Janusz Ludwiczak
"Myślę, że szybciej dostanę i spłacę kredyt mieszkaniowy niż doczekam się przebudowy ulicy Kolejowej. Drzewa niszczą chodniki. Jedyną droga jest gruntowny remont z wymianą wszystkich instalacji i posadzenie nowych drzew. Obecne drzewa są średnio 2-3 razy w roku przycinane, ponieważ są tak zniszczone, że same zaczynają się łamać, a wiele z nich jest bardzo mocno przechylonych" – pisze do nas p. Maciej, mieszkaniec ulicy Kolejowej.

W czwartek odbyły się konsultacje społeczne w sprawie remontu ulicy Kolejowej. Wiadomo, że inwestycja nie rozpocznie się wcześniej niż w 2017 roku. Otrzymaliśmy wiadomość od zdesperowanego mieszkańca.

"Konserwator zabytków wykazała się ignorowaniem mieszkańców, która celowo blokuje inwestycję, czepiając się bzdur.

Drzewa na ulicy Kolejowej niszczą chodniki, co widać na załączonych zdjęciach. Drzewa te średnio 2-3 razy w roku są przycinane, ponieważ są tak zniszczone, że same zaczynają się łamać. Wiele z nich jest bardzo mocno przechylonych. Jedyna drogą jest gruntowny remont z wymianą wszystkich instalacji i posadzenie nowych drzew, które również będą dawały tlen i za parę lat urosną.

Pomijam fakt, że przedstawiona ankieta była mocno sfałszowana. Według mnie, sąsiadów i ludzi których znam 90 procent chce mieć pod nosem autobus. Używając argumentów, że nagle cały Łazarz zaczną przechodzić na ulicę Kolejową tylko dlatego, że mamy autobus, który jedzie raz na pół godziny jest śmieszna.

Inne osiedlowe uliczki są robione od pomysłu do wykonania. Moim marzeniem jest, byśmy mieli ulice z modelową przebudowa i wykonaniem jakim jest ul Winogrady. Która według mnie jest ideałem. Myślę, że szybciej dostanę i spłacę kredyt mieszkaniowy niż doczekam się zmian na tej dzielnicy".

Maciej [dane do wiadomości redakcji], mieszkaniec ulicy Kolejowej


R E K L A M A

Fot: Maciej
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Dyskutowali o przyszłości Kolejowej. O wariant remontu mają pytać ankieterzy {WIDEO}

ZOBACZ TAKŻE: Co dalej z Kolejową? Przebudowa ulicy możliwa najwcześniej w 2017 roku

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (8)

18-11-2015 09:20:36
Ja
lukssz. Kolejowa nie ma być alternatywą.
18-11-2015 07:17:28
Dawna Mieszkanka
Mieszkałam kiedyś na Kolejowej. Szczególnie jak było ciepło to nie można okna było otworzyć, taki był hałas jak samochody przejeżdżały. Nawet telewizor zagłuszały. Autobus jak najbardziej potrzebny. Żeby gdzieś dojechać to albo na Hetmańską, albo na Rynek,albo na Dworzec trzeba maszerować. A chodniki masakra. Zabić się tam można idąc nimi.
17-11-2015 23:16:41
Ela
Autobus na ulicy Kolejowej jest bardzo potrzebny. Okolicę w większości zamieszkują ludzie starsi, z każdym kolejnym rokiem jest coraz trudniej dojść do przystanku na ul. Hetmańskiej - 1km, czy na Rynek Łazarski 0,5km. Będąc w starszym wieku i bez samochodu coraz bardziej stajemy się odizolowani z uwagi na odległość do przystanków tramwajowych, że coraz trudniej schorowanym osobom korzystać np.:z rehabilitacji / na ul. Kolejowej została zlikwidowana- najbliższe zabiegi w Szpitalu HCP i na Śniadeckich / i poradni lekarskich. Z autobusu przecież korzystałyby również osoby zamieszkujące na ulicach dochodzących do ulicy Kolejowej. Reasumując: Remont i modernizacja ulicy Kolejowej jest bardzo potrzebna.
17-11-2015 12:28:43
lukssz
Zawsze musze unikac kolejowej, poniewaz rowerem jedzie sie tam tragicznie. Ulica ani dla autobusow, ani dla pieszych, ani dla mieszkancow, ani dla rowerow, ani dla nikogo. A jest to bardzo dobra alternatywa dla innych tras...
16-11-2015 19:37:31
Tomek
Winogrady ideałem? Przecież tam jest nastawiane świateł jak w lunaparku, szybciej przejdziesz pieszo, niż przejedziesz tramwajem lub samochodem.
16-11-2015 11:53:32
dorota
Świat Racja.... Wszystko było ustawione a konsultacje to strata czasu i robienie z mieszkańców po prostu debili. Co do autobusu to bardzo jest potrzebny. Mam dość chodzenia codzinnie z dzieckiem prawie kilometr na Hetmanskiej na tramwaj
16-11-2015 09:52:05
jaro
Zgadzam się całkowicie z P. Maciejem (poza oskarżeniem o fałszowanie ankiety) . Od siebie dodam jeszcze, że nie rozumiem, jak można pytać mieszkańców jednej ulicy o to czy może tamtędy przebiegać trasa autobusu. Sam mieszkam na Kolejowej i zdaję sobie sprawę, że autobus może zwiększyć momentami hałas, ale na litość boską trzeba jeszcze myśleć o innych mieszkańcach dla których może stać się on ułatwieniem.
16-11-2015 08:06:18
danio
Poperam Pana Macieja :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: