Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Chcą zorganizować sąsiedzki sylwester "z płonącą kanapą" na Małeckiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Chcą zorganizować sąsiedzki sylwester "z płonącą kanapą" na Małeckiego
16-11-2015 01:42   Janusz Ludwiczak
Przedstawiciele Rady Osiedla Św. Łazarz i koordynatorzy Otwartej Strefy Kultury spotkali się w sobotę, by omówić plany organizacji sylwestra na ulicy Małeckiego.

Jak informowaliśmy dwa tygodnie temu podczas sesji Rady Osiedla Św. Łazarz omawiano propozycję organizacji sylwestra dla mieszkańców na ulicy Małeckiego.

Dlaczego nie można zrobić wspólnego sylwestra dla wszystkich mieszkańców. Sąsiedzi przynieśliby ciasto. Można byłoby zaprosić administratora, właścicieli zakładów rzemieślniczych. Byłaby to impreza sąsiedzka przy kawie i cieście. Można zaprosić również zespół muzyczny – zaproponował radny Roman Modrzyński.

Planujemy widowisko, spektakl. Myślimy o symbolicznym spaleniu kanapy i grillu. Można zrobić również rzeźbę, która zapłonie. Chodzi oto, by było to w sposób kontrolowany. Kiedyś naprawdę może na Małeckiego dojść do tragedii. Chcemy zmienić obraz tego miejsca – dodał Łukasz Trusewicz z Otwartej Strefy Kultury.

Jesteśmy przychylni. Każdy pomysł na przełamanie tej niechlubnej tradycji jest dobry. Na pewno podejmiemy jakieś działania, by zabezpieczyć teren. Co roku przygotowujemy się do zabezpieczenia sylwestra na Małeckiego i na pobliskich ulicach. Niestety każdego sylwestra dochodzi do zatrzymania od 3 do 10 osób. Dochodzi najczęściej do uszkodzenia mienia, naruszenia nietykalności cielesnej policjantów czy stworzenia zagrożenia pożarowego – powiedział w rozmowie z lazarz.pl poinsp. Michał Woźniak, zastępca komendanta Policji Poznań-Grunwald.

W sobotę Rady Osiedla Św. Łazarz, koordynatorzy Otwartej Strefy Kultury i przybyli mieszkańcy spotkali się w dawnym Hortexie, by omówić plany organizacji sylwestra na ulicy Małeckiego.

Sąsiedzki sylwester miałby trwać od godz. 23 do 1. Wśród pomysłów jest zaproszenie młodych DJ-ów i raperów, a dla mieszkańców przygotowywany miałby zostać ciepła kawa i herbata, ruski szampan, bigos, kiełbasa, pizza, kiełbasa z grila, planowane są również pokazy breakdance.

Razem z Radą Osiedla Św. Łazarz chcemy zorganizować sylwestra na rewitalizowanym skwerze przy ulicy Małeckiego/Granicznej/Łukaszewicza. Sylwester ten mógłby w pozytywny sposób wykorzystać panujące tam zwyczaje i energię – podsumowuje Agnieszka Szablikowska, koordynatorka Otwartej Strefy Kultury "Włącz Łazarz".


Komentarze (4)

14-12-2015 23:20:08
Abesek
Pomysł z tym sylwestrem źle się skończy.To nie miejsce na takie imprezy.
17-11-2015 19:56:20
Olga
Co za idiotyczny pomysł ! A może prowokacja?Czy nie czas na zmianę opinii o naszej dzielnicy. Czas dorosnąć!
16-11-2015 19:13:27
Negatyw
Musi być policja!
16-11-2015 14:30:47
ET.
MUSI BYĆ OGIEŃ
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

29

lis

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki Leonarda Cohena - koncert Kwartetu Proforma
- bezpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować mailowo (zapisy.klubkrag@gmail.com) lub odebrać w sekretariacie Klubu Krąg

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Możliwe niemożliwe" - wernisaż wystawy fotograficznej podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu dla osób dorosłych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: