Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Gori moja zwiezda", "Biełyje łoszadzi" - śpiewali po rosyjsku na festiwalu piosenki w Gimnazjum 50 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Gori moja zwiezda", "Biełyje łoszadzi" - śpiewali po rosyjsku na festiwalu piosenki w Gimnazjum 50
15-11-2015 00:19   Janusz Ludwiczak
Już po raz czwarty w Gimnazjum nr 50 przy ul. Ściegiennego na Górczynie odbył się Konkurs Piosenki Rosyjskiej, w którym wzięli udział uczniowie poznańskich szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Uczestnicy konkursu musieli wykonać piosenki w języku rosyjskim.

W gronie jury znaleźli się m.in. konsul Federacji Rosyjskiej Igor Oszczepkow, dr Małgorzata Wiatr z Instytutu Filologii Rosyjskiej, a także mgr Karolina Gębka.

Grand Prix Konkursu "Złota Matrioszka" otrzymała Iga Iglewska z Gimnazjum nr 2 we Wrześni za wykonanie piosenki "Wriemieni niet".

W kategorii szkół podstawowych solo najlepsza okazała się Hanna Sztachańska z Zespółu Szkolno- Przedszkolnego w Napachaniu, która wykonała utwór "Put". W kategorii Szkoły Podstawowe zespoły I miejsce zajął zespół Amadeusz ze Szkoły Podstawowej nr 90 za wykonanie piosenki "Skrzydlate huśtawki".

W kategorii gimnazja i szkoły średnie solo pierwsze miejsce przyznano Natalii Borowik z Gimnazjum w Gieczu za wykonanie piosenki "Gori, gori moja zwiezda", a wśród zespołów - ex aequo dla Gimnazjum nr 50 oraz zespołowi "Nieizwiestnij" z Gimnazjum nr 2.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

do 30-05-2023
Łazarz
33. Dni Łazarza
►WIĘCEJ: www.33dni.lazarz.pl

30

maj

do 02-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"ITM Industry Europe 2023" - Przemysł Ery Cyfrowej
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle

01

cze

Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
Bieg przez Wielką Brytanię im.M. Zawiei
w godz. 15:00-19:00

02

cze

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
III Piknik Łazarski

03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: