Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Gori moja zwiezda", "Biełyje łoszadzi" - śpiewali po rosyjsku na festiwalu piosenki w Gimnazjum 50 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Gori moja zwiezda", "Biełyje łoszadzi" - śpiewali po rosyjsku na festiwalu piosenki w Gimnazjum 50
15-11-2015 00:19   Janusz Ludwiczak
Już po raz czwarty w Gimnazjum nr 50 przy ul. Ściegiennego na Górczynie odbył się Konkurs Piosenki Rosyjskiej, w którym wzięli udział uczniowie poznańskich szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Uczestnicy konkursu musieli wykonać piosenki w języku rosyjskim.

W gronie jury znaleźli się m.in. konsul Federacji Rosyjskiej Igor Oszczepkow, dr Małgorzata Wiatr z Instytutu Filologii Rosyjskiej, a także mgr Karolina Gębka.

Grand Prix Konkursu "Złota Matrioszka" otrzymała Iga Iglewska z Gimnazjum nr 2 we Wrześni za wykonanie piosenki "Wriemieni niet".

W kategorii szkół podstawowych solo najlepsza okazała się Hanna Sztachańska z Zespółu Szkolno- Przedszkolnego w Napachaniu, która wykonała utwór "Put". W kategorii Szkoły Podstawowe zespoły I miejsce zajął zespół Amadeusz ze Szkoły Podstawowej nr 90 za wykonanie piosenki "Skrzydlate huśtawki".

W kategorii gimnazja i szkoły średnie solo pierwsze miejsce przyznano Natalii Borowik z Gimnazjum w Gieczu za wykonanie piosenki "Gori, gori moja zwiezda", a wśród zespołów - ex aequo dla Gimnazjum nr 50 oraz zespołowi "Nieizwiestnij" z Gimnazjum nr 2.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: