Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zamiast trójki, piątki i ósemki - 18 i 23.Montaż trakcji na Kaponierze na tydzień zmieni komunikację - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zamiast trójki, piątki i ósemki - 18 i 23.Montaż trakcji na Kaponierze na tydzień zmieni komunikację
14-11-2015 13:20   Janusz Ludwiczak
Od niedzieli przez cały tydzień pasażerów czekają duże utrudnienia komunikacyjne. W związku z montażem sieci trakcyjnej na Moście Uniwersyteckim. Na Łazarz w ogóle nie dojadą "trójka", "piątka", "ósemka" oraz "trzynastka", a w zamian Głogowską jeździć będą tramwaje linii nr 18 i tymczasowej nr 23.

We wtorek władze miasta zapowiedziały, że przebudowa Ronda Kaponiera ma zakończyć się pod koniec sierpnia 2016 roku, a już w połowie grudnia, jeszcze tego roku na Most Uniwersytecki powrócą tramwaje.

Termin zakończenia prac to sierpień 2016. Przepraszam poznaniaków za przedłużający się remont, który związany jest z upadłością jednego z wykonawców i zawarciem nowych umów. Wyciągniemy z tego wnioski na przyszłość – zaznacza Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

W piątek Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisały aneksy umów z wykonawcą - hiszpańską firmą OHL - na realizację zadania.

Zgodnie z ich zapisami, zakończenie robót przewidziano na 31 sierpnia 2016 roku, a odbiory końcowe, potwierdzające realizację przedmiotu umowy – na 30 września 2016 roku. Strony ustaliły, że dołożą wszelkich starań, aby do 15 grudnia bieżącego roku na Rondzie Kaponiera umożliwić otwarcie ruchu tramwajowego we wszystkich relacjach. Na dzień podpisania aneksów nie przewiduje się możliwości uruchomienia w tym terminie przystanków na samym rondzie, niemniej strony umowy będą dążyły do możliwie jak najlepszej obsługi pasażerów wokół przebudowywanego obiektu – tłumaczy Hanna Surma, rzecznik prasowy Prezydenta Poznania i Urzędu Miasta.

Zanim to nastąpi ekipy budowlane będą musiały zamontować sieć trakcyjną na Moście Uniwersyteckim i podłączyć jej do istniejącej trakcji w ciągu ulicy Roosevelta. Oznacza to, że od najbliższej niedzieli przez cały tydzień, do 21 listopada włącznie tramwaje w ogóle nie pojadą przez Kaponierę.

Z uwagi na montaż sieci trakcyjnej w rejonie ronda Kaponiera niemożliwy będzie przejazd tramwajów przez jeden z głównych węzłów komunikacyjnych stolicy Wielkopolski. Zmiany obejmą 10 linii tramwajowych oznaczonych numerami: 3, 5, 8, 10, 11, 13, 15, 17, 18 i 27, uruchomiona zostanie nowa linia tramwajowa nr 23, zawieszone zostanie funkcjonowanie linii nr 19 – tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

I tak na Łazarz w ogóle nie dojadą "trójka", "piątka", "ósemka" oraz "trzynastka". W zamian z Głogowskiej na dworzec Poznań Główny i Półwiejską będzie można dojechać "osiemnastką", a z Górczyna przez Głogowską i Grunwaldzką do Junikowa jeździć będzie nowa, tymczasowa linia nr 23. Na Junikowo pojadą również tramwaje linii nr 11.

Dodatkową zmianą będzie zamknięcie dolnego odcinka PST w dniach 15 i 16 listopada, po godzinie 19:00 z uwagi na prowadzenie modernizacji Mostu Uniwersyteckiego. Na ten czas zawieszone zostanie kursowanie linii nr 14 i 15. Objazdem przez Śródmieście - przez Most Teatralny, ulicę Fredry, Marcinkowskiego i Strzelecką skierowane zostaną tramwaje linii nr 10 i 12. Z Dworca Zachodniego do Mostu Teatralnego jeździć będą autobusy "za tramwaj" linii T14 – objaśnia Bartosz Trzebiatowski z ZTM.

ZMIANY W KOMUNIKACJI OD 15 DO 21 LISTOPADA:

Linia nr 3:
WILCZAK – ... – Estkowskiego – Wyszyńskiego – Rondo Śródka – Podwale – ZAWADY

Linia nr 5:
STOMIL – ... – Fredry - Most Teatralny – Roosevelta – Pułaskiego – Winogrady – Murawa – Al. Solidarności – POŁABSKA

Linia nr 8:
MIŁOSTOWO – ... – Pl. Cyryla Ratajskiego - Fredry – Most Teatralny – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – ZEYLANDA

Linia nr 10:
DĘBIEC – 28 Czerwca 1956r. – Wierzbięcice – Matyi – Most Dworcowy – Głogowska – Zachodnia – Dworzec Zachodni – trasa PST – OS. SOBIESKIEGO
W dniu 15 i 16 listopada od godz. 19 do końca dnia "dziesiątka" pojedzie przez Wierzbięcice, Królowej Jadwigi, Strzelecką, Al. Marcinkowskiego, Fredry, Roosevelta, trasę PST do pętli na os. Sobieskiego.

Linia nr 11:
STAROŁĘKA – ... – Głogowska – Roosevelta – Bukowska – Grunwaldzka – JUNIKOWO

Linia nr 12:
W dniu 15 i 16 listopada od godz. 19 do końca dnia "dwunastka" pojedzie przez Wierzbięcice, Królowej Jadwigi, Strzelecką, Al. Marcinkowskiego, Fredry, Roosevelta, trasę PST do pętli na os. Sobieskiego.

Linia nr 13:
STAROŁĘKA – ... – Fredry – Most Teatralny – Roosevelta – Pułaskiego – al. Wielkopolska – Małopolska – Wołyńska – Winiarska – Winiary – Witosa – Bronowa – PIĄTKOWSKA

Linia nr 14:
Będzie zawieszona 15 i 16 listopada od godz. 19 do końca dnia.

Linia nr 15:
BUDZISZYŃSKA/JUNIKOWO – Grunwaldzka – Bukowska – Roosevelta – Głogowska – Zachodnia – Dworzec Zachodni – trasa PST – OS. SOBIESKIEGO
W dniu 15 i 16 listopada od godz. 19 do końca dnia będzie zawieszona.

Linia nr 18:
FRANOWO – ... – Matyi – Most Dworcowy – Głogowska – GÓRCZYN

Linia nr 19:
ZAWIESZONA

Linia nr 23:
GÓRCZYN – Głogowska – Roosevelta – Grunwaldzka – JUNIKOWO
Kursy w godz. od 6 do 19 co 20 minut. Dodatkowo w dniu 15 i 16 listopada będzie jeździć do godz. 23 (w skróconej relacji do pętli Budziszyńska).

Linia nr 27:
ZAWADY – ... – Grunwaldzka – Bukowska – Roosevelta – Most Dworcowy – Matyi – Królowej Jadwigi – Górna Wilda – 28 Czerwca 1956 r. – DĘBIEC

Autobus "za tramwaj" - linia T14 (kursy w dniu 15 i 16 listopada w godz. od 19.00 do 22.40 co 7/8 minut):
DWORZEC ZACHODNI – Głogowska – Roosevelta – Bukowska – Zeylanda – Mickiewicza – Dąbrowskiego – MOST TEATRALNY – Roosevelta – Głogowska – DWORZEC ZACHODNI


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: