Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Stanęły infokioski - sprawdzisz w nich rozkład jazdy, zaplanujesz podróż i zobaczysz plan miasta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Stanęły infokioski - sprawdzisz w nich rozkład jazdy, zaplanujesz podróż i zobaczysz plan miasta
12-11-2015 10:04   Janusz Ludwiczak
Przy Dworcu Zachodnim, Rondzie Jeziorańskiego i przy przystanku "Arciszewskiego" pojawiły się specjalne infokioski, w których można sprawdzić plan miasta, rozkład jazdy, aktualne godziny przyjazdu tramwajów uwzględniające również opóźnienie i tymczasowe zmiany tras, taryfę biletową karty PEKA, czy zaplanować podróż.

Infokioski pojawiły się w ramach systemu ITS. Mają ekran dotykowy i klawiaturę komputerową. W sumie na ulicach Poznania stanęły trzy, na Łazarzu znalazły się przy Dworcu Zachodnim, Rondzie Jeziorańskiego i skrzyżowaniu ulic Arciszewskiego/Reymonta/Hetmańska.

Wyświetlana treść w duże mierze służyć ma ułatwieniu pasażerom korzystania z transportu publicznego. Będzie oparta m.in. o strony internetowe peka.poznan.pl (także wirtualny monitor), pks.poznan.pl, rozklad-pkp.pl, airport-poznan.com.p czy operatora Poznańskiego Roweru Miejskiego – wyjaśnia Agnieszka Smogulecka z Zarządu Transportu Miejskiego.

Większość infokiosków już działa. Można sprawdzić plan miasta, rozkład jazdy, aktualne godziny przyjazdu tramwajów uwzględniające również opóźnienie i tymczasowe zmiany tras, taryfę biletową karty PEKA, czy zaplanować podróż.


Komentarze (1)

13-11-2015 07:05:53
Negatyw
W dobie smartfonów - kompletnie nie widzę sensu tej inwestycji.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: