Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni wyszli na ulice, by sprawdzić stan chodników - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni wyszli na ulice, by sprawdzić stan chodników
10-11-2015 01:16   Janusz Ludwiczak
Zaledwie pięcioro łazarskich radnych wzięło udział w plenerowym posiedzeniu Komisji Infrastruktury, której celem było przeprowadzenie wizji lokalnej chodników i sprawdzenie, które muszą być wyremontowane w pierwszej kolejności.

Deszczowa pogoda nie przeszkodziła radnym Agnieszce Glapie, Adamowi Kaczmarkowi, Marii Łazarz, Romanowi Modrzyńskiemu oraz Iwonie Szybie-Rajewicz, by wziąć udział w plenerowym posiedzeniu Komisji Infrastruktury Rady Osiedla Św. Łazarz, która odbyła się w sobotnie południe. Radni zajrzeli m. in. na ulicę Matejki, Klonowica, Niegolewskich, Kasprzaka, Stablewskiego, Konopnickiej, Śniadeckich, Stolarską, Ułańską i Siemiradzkiego.

Chcieliśmy sprawdzić stan infrastruktury i wczuć się w mieszkańców poszczególnych ulic. Sprawdziliśmy chodniki w północnej części Łazarza, planujemy jeszcze przeprowadzić dwie takie wizje: na dolnym Łazarzu i w południowej części osiedla. Następnie przygotujemy listę chodników, które wymagają remontu w pierwszej kolejności – powiedział Adam Kaczmarek, przewodniczący Komisji Infrastruktury Rady Osiedla Św. Łazarz.

W sobotnim posiedzeniu uczestniczyło zaledwie pięcioro z 16 członków Komisji Infrastruktury Rady Osiedla Św. Łazarz.

W tym roku ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz udało przeprowadzić się remont chodników na ulicy Matejki, pomiędzy Grunwaldzką a Konopnickiej. Do 4 grudnia nowe chodniki pojawią się również na ulicy Siemiradzkiego, o czym informowaliśmy wczoraj.

W przyszłym roku jedną z najważniejszych inwestycji łazarskiego samorządu pomocniczego będą remonty chodników na ul. Wojskowej (na odcinku od Grunwaldzkiej do Marcelińskiej po stronie zachodniej) oraz na ul. Dmowskiego (od Rynku Łazarskiego do Stablewskiego po stronie wschodniej). Na ten cel Rada Osiedla Św. Łazarz przekaże łącznie 200 tys. zł. Oprócz tego pozyskane zostaną środki pomocnicze z ZDM. Radni zdecydowali, że ponadto wyremontowane mają zostać chodniki po zachodniej stronie ulicy Kasprzaka, na odcinku od Hetmańskiej do Morawskiego oraz od Sczanieckiej do Niegolewskich, a także na ulicy Jarochowskiego (po stronie zachodniej, od Wyspiańskiego do Sczanieckiej.


Komentarze (2)

12-11-2015 17:05:20
sutram
Bardzo się cieszę że rada zainteresowala się chodnikami .Podziwiam tych radnych ze pomimo deszczu obchodzili nas0ze ulice dziękuję sutram w
10-11-2015 12:44:44
mich
Adam Kaczmarek to bardzo sensowny Pan!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
IV sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

18

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cudowny chłopak" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

19

lip

do 20-07-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: