Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nietoperze w "Kręgu" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nietoperze w "Kręgu"
09-11-2015 00:18   redakcja, Klub Osiedlowy "Krąg"
Wolontariusze z działającego przy ul. Stolarskiej , Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody "Salamandra" zaprosili uczniów klas I-III, z łazarskich podstawówek do udziału w warsztatach ekologicznych "Nietoperze - zwierzęta mało znane".

Dwadzieścia pięcioro dzieci, zgromadziło się w miniony piątek w gościnnym "Kręgu", aby poszerzyć swą wiedzę o tych tajemniczych ssakach. Nietoperze wraz z ptakami są jedynymi współcześnie żyjącymi na Ziemi kręgowcami, które opanowały zdolność aktywnego lotu. Ich kończyny przednie przekształcone są w błoniaste skrzydła, zaś tylne, zaopatrzone w pazurki, śłużą do poruszania się po podłożu oraz do zawieszania się na spoczynek.

Nietoperze są drugim, po gryzoniach, rzędem ssaków pod względem liczby gatunków. Naukowcy poznali i opisali około 970 gatunków! W Polsce stwierdzono do tej pory występowanie 25 z nich. Wszystkie są objęte ścisłą ochroną gatunkową. Na podstawie Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 6 października 2014 r. w sprawie dziko występujących zwierząt objętych ochroną, zalicza się je do zwierząt wymagających ochrony czynnej.

Zajęcia przeprowadzone w atrakcyjnej formie miały na celu zwiększenie poziomu wiedzy na temat biologii, zagrożeń i ochrony nietoperzy.


Komentarze (1)

09-11-2015 22:03:37
rysiu
bez sensu ta wystawa, dzieciaki i tak nigdy nie zobaczą nietoperzy bo te latają tylko w nocy
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: