Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowe przejście zakorkowało Most Dworcowy, Głogowską i Roosevelta? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowe przejście zakorkowało Most Dworcowy, Głogowską i Roosevelta?
08-11-2015 01:28   Janusz Ludwiczak
Mimo soboty kierowcy stanęli w ogromnych korkach. Sznur samochodów ciągnął się na Moście Dworcowym, Roosevelta, Głogowskiej, Grunwaldzkiej czy Bukowskiej.

W piątek otwarte zostało nowe przejście dla pieszych z przystanku tramwajowego "Poznań Główny" w kierunku dworca Poznań Główny.

Nowa "zebra" na ulicy Matyi mogła spowodować ogromne korki, które mimo soboty były na Moście Dworcowym, Roosevelta i Głogowskiej. Jednym z powodów takiej sytuacji może być źle ustawiony cykl sygnalizacji świetlnej, nie zsynchronizowanej z światłami na innych skrzyżowaniach, m.in. Głogowska/Roosevelta/Most Dworcowy, Towarowa/Matyi/al. Króla Przemysła II, Przemysłowa/Matyi i Wierzbięcice/Matyi/al.Niepodległości.

Podczas otwarcia przejścia prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak został zapytany przez dziennikarzy czy nie obawia się korków w tym miejscu.

Nie. Korki mamy w różnych miejscach Poznania. Rozwiązaniem problemu korków jest redukcja liczby samochodów i zachęcenie mieszkańców, by korzystali z tramwajów. Ułatwieniem dla pieszych i osób, które korzystają z komunikacji jest właśnie to przejście – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

W sobotę korki tworzyły się także na ulicy Grunwaldzkiej i Bukowskiej. Zatory spowodowane były również przez deszczową pogodę oraz wystawę psów rasowych, która odbywa się na MTP.


Komentarze (2)

09-11-2015 07:24:33
Negatyw
Zgadzam się z Jaśkowiakiem. Postoją w korkach - zostawią blachosmrody na parkingu. Oczywiście regulacja świateł swoją drogą.
08-11-2015 09:42:46
Athcos
Problemem nie jest przejscie ale targi. Kiedy wreszcie ten podmiot, czerpiacy z centrum miasta gigantyczne zyski, zostanie zmuszonydo rehulowania ruchu gosci? Zaladunek i wyladunek stoisk nie musi odbywac sie w ciagu dnia, a parki g nie musi byc "dziki" na Sniadeckich. Niech czerpiacy najwieksze korzysci placi za rozwiazanie tych problemow.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

26

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd Chóru Męskiego Kompanii Druha Stuligrosza

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: