Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przejście z przystanku na dworzec główny gotowe - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przejście z przystanku na dworzec główny gotowe
05-11-2015 10:30   Janusz Ludwiczak
Zakończyła się budowa przejścia dla pieszych z przystanku tramwajowego "Poznań Główny" w kierunku dworca kolejowego. "Zebra" na Moście Dworcowym i ul. Matyi czeka jeszcze na odbiory techniczne.

Przejście naziemne jest jedną z deklaracji wyborczych prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Dzięki tej inwestycji piesi, a zwłaszcza podróżni będą mogli z przystanku tramwajowego "Poznań Główny" udać się na Dworzec Główny bez konieczności korzystania z tunelu podziemnego i centrum handlowego Poznań City Center.

Budowa "zebry" rozpoczęła się we wrześniu. Prace zakończyły się z końcem października. Mimo, iż przejście nie zostało jeszcze otwarte, to już wielu pieszych korzysta z nowego przejścia. Jak informuje ZDM 2 listopada rozpoczęła się procedura odbiorów technicznych.

Po zakończeniu prac podróżni będą mieli szybciej i łatwiej dotrą z przystanku tramwajowego do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, bez konieczności pokonywania przejścia podziemnego. Bezpieczne przejście przez torowisko tramwajowe i jezdnię z dwoma pasami ruchu zapewni sygnalizacja świetlna – wyjaśnia Hanna Surma, rzecznik prasowy Prezydenta Poznania i Urzędu Miasta.

Przejście ma 8 metrów szerokości i posiada sygnalizację świetlną. Dla pieszych obniżone zostały krawężniki i wprowadzone lekkie spadki. Ponadto zlikwidowany został jeden pas ruchu. W jego miejscu powstała wysepka dla pieszych. Budowa przejścia dla pieszych z przystanku tramwajowego "Poznań Główny" do kładki, łączącej Most Dworcowy z budynkiem dworca kolejowego kosztowała blisko pół miliona złotych.

Piesi, którzy będą chcieli przejść z dworca Poznań Główny przez całą ulicę Matyi będą musieli nadal korzystać z przejścia podziemnego.

Aktualizacja 06.11.2015 godz. 21:45: Jutro (tj. w piątek) o godz. 13:30 nastąpi otwarcie przejścia przez prezydenta Jacka Jaśkowiaka i wiceprezydenta Macieja Wudarskiego.


Komentarze (3)

06-11-2015 12:23:20
morlocck
"Obyś żył w ciekawych czasach" - to chińskie przekleństwo którego dotychczas nie rozumiałem interpretując je jako PRZYSŁOWIE. Przepraszam Chińczyków, mają świętą rację.
06-11-2015 12:12:32
tonny
przeciecie wstegi bedzie?
05-11-2015 19:06:32
j65
Przejście nie oddane do użytku a ludzie omijają zapory goniąc tramwaje wbiegają na przejscie, stwarzając zagrożenie dla siebie i kierowców,ani śladu straży miejskiej i policji,jak zwykle.
Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

28

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: