Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Odwiedziliśmy groby bliskich {FOTOREPORTAŻ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Odwiedziliśmy groby bliskich {FOTOREPORTAŻ}
02-11-2015 00:09   Janusz Ludwiczak
Spokojnie minął dzień Wszystkich Świętych. Nie było zbytnich korków w okolicach cmentarzy. Dopisała również pogoda.

W niedzielę opustoszały ulice, a życie miasta przeniosło się praktycznie na cmentarze. Tego dnia alejki nekropolii wypełnione były tłumami ludzi. Okazuje się, że przed miejscem wiecznego spoczynku kupić mogliśmy już nie tylko znicze i kwiaty, ale również tradycyjne "rury", rogale świętomarcińskie czy oscypki na ciepło.

Jak zawsze niezawodna okazała się komunikacja miejska, która była zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w dotarciu na cmentarz. Wszystkie tramwaje i autobusy, którymi można było dotrzeć na grób bliskich jeździły częściej niż wynikało to z rozkładu świątecznego. Średnio co półtorej minuty podjeżdżały na przystanki tramwaje. MPK uruchomiło trzy dodatkowe linie nr 32, 33 i 34. Między dwiema największymi poznańskimi cmentarzami można było przemieścić się aż trzema tramwajami - linii nr 6, 33 i 34. Częściej jeździły również autobusy na Górczyn.

O godz. 15 na cmentarzach odprawione zostały nabożeństwa żałobne. Wieczorem wielu poznaniaków wybrało się na cmentarze, aby nie tylko pomodlić się nad grobami, ale zobaczyć tradycyjne światełka święcących się zniczy. Sporo osób gromadziło się również przy grobie Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu Górczyńskim, wokół którego paliło się dziesiątki zniczy.


Komentarze (1)

03-11-2015 06:09:56
Negatyw
Brawa za klimatyczne zdjęcia.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

sty

18:30
Łazarz
21. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: