Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na cmentarz najlepiej dojechać tramwajem lub autobusem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na cmentarz najlepiej dojechać tramwajem lub autobusem
01-11-2015 01:16   Janusz Ludwiczak
Na cmentarz najlepiej dojechać komunikacją miejską - tramwaj nie stoi w korku i sprawia, że nie musimy martwić się ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego. Na Junikowo i Miłostowo bimby dojeżdżają średnio co półtorej minuty. Również na cmentarz Górczyński częściej kursują autobusy linii nr 82, a na "64" jeżdżą autobusy przegubowe, o większej pojemności.

Średnio co półtorej minuty
Warto przynajmniej ten jeden dzień w roku zostawić samochód i na cmentarz wybrać się jednak tramwajem lub autobusem. Korzystając z komunikacji miejskiej nie stoimy w korku i nie martwimy się, gdzie zaparkować nasze auto. ZTM wspólnie z MPK uruchomiły w dodatkowe połączenia.
• "Szóstka" i "piętnastka" przez cały dzień zostały wydłużone do Junikowa. Natomiast tramwaje linii nr 27 kursują do Miłostowa.
• W godz. od 8 do 17 uruchomione zostaną dodatkowe linie tramwajowe nr 33 i 34, które kursują pomiędzy dwoma największymi poznańskimi nekropolami - Junikowem i Miłostowem.
• Ponadto "piętnastka" kursuje co 5 minut, a autobusy linii nr 77 i 82 co 10 minut. W godz. od 6 do 18 tramwaje linii nr 1, 6, 8, 13, 15 i 27 jeździć będą co 10 minut. Na linie autobusowe nr 63, 64, 69, 77, 82 i 93 będą skierowane pojazdy o większej pojemności.

Jak dojechać komunikacją miejską na nekropolie?

Cmentarz Górczyński
• Na Cmentarz Górczyński można dojechać autobusami linii nr 63, 64, 79, 82 i 93 - do przystanku "Kordeckiego" oraz tramwajami linii nr 5, 8 i 14 do pętli Górczyn i dalej pieszo ulicą Albańską lub z przesiadką na autobus linii nr 63, 82 lub 93.
• Dodatkowymi autobusami zostanie wzmocniona linia nr 63, 64, 82 i 93, a częściej - co 10 minut kursować będą tramwaje linii nr 8 oraz autobusy linii nr 82.

Cmentarz Junikowski:
• Do Junikowa dojechać będzie można tramwajami linii nr 1, 6, 13, 15, 33 i 34 oraz autobusami linii nr 77.
• W ciągu całego dnia do Junikowa wydłużone zostaną tramwaje linii nr 6 i 15.
• W godz. od 8 do 17 uruchomione zostaną dodatkowe linie tramwajowe z częstotliwością co 10 minut:
Linia nr 33: JUNIKOWO - Grunwaldzka - rondo Jeziorańskiego - Reymonta - Hetmańska - Żegrze - Chartowo - trasa Kórnicka - Jana Pawła II - rondo Śródka - Warszawska - MIŁOSTOWO
Linia nr 34: JUNIKOWO – Grunwaldzka – rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Rondo Kaponiera - Roosevelta - Most Teatralny – Fredry – Gwarna - św. Marcin – Marcinkowskiego – pl. Bernardyński – most św. Rocha – Jana Pawła II – rondo Śródka – MIŁOSTOWO
• Między dwiema największymi nekropoliami – Junikowem i Miłostowem kursować będą tramwaje linii nr 6, 33 i 34.
• W godz. od 8 do 17 dodatkowymi autobusami wzmocniona zostanie linia nr 77, która dodatkowo od godz. 6 w związku z wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na ulicy Złotowskiej pojedzie objazdem przez Bukowską, Rondo Przeźmierowo, Skórzewską, Malwową i Grunwaldzką.

Cmentarz Miłostowski:
• Na Miłostowo można dojechać tramwajami linii nr 6, 8, 27, 32, 33 i 34 oraz autobusami linii nr 73 i 173 (od strony Gnieźnieńskiej).
• Przez cały dzień tramwaje linii nr 27 wydłużone będą z Ronda Śródka do Miłostowa (zamiast do Zawad).
• W godz. od 8 do 17 uruchomione zostaną dodatkowe linie tramwajowe:
Linia nr 32 (co 15 minut): MIŁOSTOWO - Warszawska - Rondo Śródka - Wyszyńskiego - Plac Wielkopolski - 23 Lutego - Pl. Cyryla Ratajskiego - Mielżyńskiego - Fredry - Most Teatralny - Roosevelta - trasa PST - OS. SOBIESKIEGO
Linia nr 33 (kursy co 10 minut): JUNIKOWO - Grunwaldzka - rondo Jeziorańskiego - Reymonta - Hetmańska - Żegrze - Chartowo - trasa Kórnicka - Jana Pawła II - rondo Śródka - Warszawska - MIŁOSTOWO
Linia nr 34 (kursy co 10 minut): JUNIKOWO – Grunwaldzka – rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Rondo Kaponiera - Roosevelta - Most Teatralny – Fredry – Gwarna - św. Marcin – Marcinkowskiego – pl. Bernardyński – most św. Rocha – Jana Pawła II – rondo Śródka – MIŁOSTOWO
• Między dwiema największymi nekropoliami – Junikowem i Miłostowem kursować będą tramwaje linii nr 6, 33 i 34.
• Od 8 do 17 uruchomiona zostanie dodatkowa linia nr 173 na trasie: ŚRÓDKA DWORZEC – Podwale – Zawady – Główna – Gnieźnieńska – BOGUCIN.
• Od ok. godz. 6 z uwagi na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Gnieźnieńskiej autobusy linii nr 73 i 173 kursować będą objazdem w kierunku Ronda Śródki ulicami Bałtycką, Gdyńską i Główną.

ZOBACZ TAKŻE: Komunikacja, msze św., dyżury aptek - INFORMATOR na Wszystkich Świętych


Komentarze (1)

01-11-2015 08:38:05
Negatyw
Nie tylko zresztą na cmentarz!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: