Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie wiesz gdzie spoczywają Twoi bliscy? Zajrzyj do wyszukiwarki grobów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nie wiesz gdzie spoczywają Twoi bliscy? Zajrzyj do wyszukiwarki grobów
30-10-2015 12:57   Janusz Ludwiczak
Wybierając się na cmentarz nie raz zwątpiliśmy gdzie znajduje się miejsce spoczynku naszych bliskich. Z pomocą przychodzi Miejski Informator Multimedialny. Na stronie www.poznan.pl działa wyszukiwarka grobów wszystkich poznańskich cmentarzy, m.in. junikowskiej i górczyńskiej nekropolii.

Często wybierając się na którąś z poznańskich nekropolii mamy problem ze znalezieniem grobu bliskich, gdyż zapomnieliśmy gdzie on się znajduje lub zgubiliśmy się w alejkach i kwaterach. Z inicjatywy Urzędu Miasta Poznania przy współpracy Zarządu Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ, "Universum" Spółdzielni Pracy oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego powstał na stronach miasta specjalny serwis "Znajdź Grób Bliskich" z wyszukiwarką i mapami cmentarzy.

Wyszukiwarka miejsca pochówku dokładnie wskaże na mapie poszukiwane groby. Dostęp do usługi dostępny jest poprzez Miejski Informator Multimedialny na stronie www.poznan.pl/cmentarze

Osoby, które nie posiadają internetu, będą mogły sprawdzić gdzie leży grób bliskich w biurze cmentarnym.

31 października 2008 r. do wyszukiwarki grobów dodano też Cmentarz Górczyński. Prace nad realizacją projektu trwały kilka lat. Już w 2006 roku administracja cmentarza i parafia Matki Boskiej Bolesnej przy pomocy Dariusza Wołąsewicza sporządziła dokładny plan cmentarza z podziałem na sektory i rzędy. Przeprowadzona została także dokładna inwentaryzacja cmentarza, polegająca na sfotografowaniu i opisaniu grobów oraz sporządzona została dokładna baza danych. Specjalny program komputerowy wspomagający zarządzaniem cmentarza zakupiła też dwa lata temu sama Parafia Matki Boskiej Bolesnej. W specjalnym programie wpisane zostały nie tylko imiona i nazwiska zmarłych, ale daty urodzin i pochówku, numer sektora, rząd i miejsce.

Znajdź Grób Bliskich - wyszukiwarka www.poznan.pl/cmentarze obejmuje cmentarze:

  • Górczyn
  • Junikowo
  • Miłostowo
  • Nowina - Ogrody (zabytkowy Jeżycki)
  • Zasłużonych Wielkopolan - Wzgórze Św.Wojciecha
  • Lubowska - Smochowice
  • przy ul. Samotnej
  • Cytadela: Garnizonowy, Żołnierzy Brytyjskich, Bohaterów Polskich


R E K L A M A

Fot: www.poznan.pl/cmentarze

Komentarze (4)

07-08-2016 15:06:41
Mteusz
Wyszukiwarka jest do niczego. Po pierwsze nie znajduje wszystkich pochowanych. Po drugie podaje błędne położenie grobu, dla przykładu na ul. Samotnej. Po trzecie są błędne oznaczenia pól w stosunku do tych z dokumentów cmentarnych. To jakaś prowizorka jest.
03-11-2015 17:56:06
Ewa M
@M Wyszukiwarka pokazuje : datę urodzenia, datę śmierci i datę pogrzebu, jednak nie u wszytskich te daty sa prawidówe i to właśnie na Cemntarzu Górczyńskim, na innych Cmentarzach nie widziałam takiej nieprawidłowość przy danych które sprawdzałam. Nie mniej dziękuję za informację, także otrzymaną od redakcji na e-mail.
01-11-2015 19:31:28
M.
Wyszukiwarka pokazuję datę pogrzebu, a nie śmieci. Jeżeli grób był przeniesiony, to widnieje data ostatniego pochówku. Błędne informacje można zgłosić w Biurze przy cmentarzu.
31-10-2015 18:11:59
Ewa M
Prosze o informację, gdzie można zgłosić brak informacji o osobach pochowanych na cemntarzu Górczyńskim, w wyszukiwarce pojawia się informacja " Nie znaleziono ani jednego pasującego grobu" oraz nieprawidłowe dane dotyczące daty urodzenia i daty zgonu. Dziekuję.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: