Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za kilka dni piesi przejdą bezpośrednio z przystanku tramwajowego na dworzec Poznań Główny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Za kilka dni piesi przejdą bezpośrednio z przystanku tramwajowego na dworzec Poznań Główny
27-10-2015 10:32   Janusz Ludwiczak
Dobiega końca budowa przejścia dla pieszych z przystanku tramwajowego na ul. Matyi do dworca Poznań Główny.

Pod koniec lipca Zarząd Dróg Miejskich otrzymał pozwolenie na budowę przejścia dla pieszych przez południową jezdnię ulicy Matyi z przystanku tramwajowego "Poznań Główny" w kierunku dworca kolejowego. Miesiąc później podpisana została umowa pomiędzy ZDM a wykonawcą na realizację inwestycji. Prace budowlane rozpoczęły się pod koniec września.

Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami, wniosek Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania dotyczący poszerzenia chodnika kosztem pozostałych fragmentów jezdni (gdzie zaprojektowano granitowe lub kamienne opaski), zostanie ponownie rozpatrzony na etapie wykonywania robót budowlanych. Należy jednak zastrzec, że realizacja postulatu Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania jest uwarunkowana możliwościami technicznymi, np. mocowaniem barier sprężystych czy kwestiami bezpieczeństwa, jak np. widoczność – wyjaśnia Hanna Surma, rzecznik prasowy Prezydenta Poznania i Urzędu Miasta.

Przejście naziemne jest jedną z deklaracji wyborczych prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Dzięki tej inwestycji piesi, a zwłaszcza podróżni będą mogli z przystanku tramwajowego "Poznań Główny" udać się na Dworzec Główny bez konieczności korzystania z tunelu podziemnego i centrum handlowego Poznań City Center.

Po zakończeniu prac podróżni będą mieli szybciej i łatwiej dotrą z przystanku tramwajowego do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, bez konieczności pokonywania przejścia podziemnego. Bezpieczne przejście przez torowisko tramwajowe i jezdnię z dwoma pasami ruchu zapewni sygnalizacja świetlna – dodaje Hanna Surma.

Przejście będzie miało 8 metrów szerokości i będzie posiadać sygnalizację świetlną. Dla pieszych obniżone zostały krawężniki i wprowadzone lekkie spadki. Ponadto zlikwidowany został jeden pas ruchu. W jego miejscu powstała wysepka dla pieszych. Budowa przejścia dla pieszych z przystanku tramwajowego "Poznań Główny" do kładki, łączącej Most Dworcowy z budynkiem dworca kolejowego ma zakończyć się do końca tygodnia. Inwestycja będzie kosztować blisko pół miliona złotych.


Komentarze (4)

28-10-2015 07:20:58
Negatyw
Czas najwyższy!
27-10-2015 13:37:26
M.
@Mieszkaniec Poznania - obietnic trochę było, ale od czegoś trzeba zacząć. Z innych spraw, o których była mowa przed wyborami, to bilet senioralny (już jest) i obniżka opłat za przejazdy komunikacją miejską (mała, ale zawsze to coś na początek, od 1 listopada).
27-10-2015 12:30:08
do idioty
@Mieszkaniec Poznania - wcina się, bo jest studzienka kanalizacyjna. Trochę myślenia - to nie boli.
27-10-2015 12:05:18
Mieszkaniec Poznania
"Przejście naziemne jest jedną z deklaracji wyborczych prezydenta Jacka Jaśkowiaka." A jakie są pozostałe ??? To przejście to PORAŻKA - dla kogo zostało ono zrobione i za jakie pieniądze ??? Nie wspomnę o czasie w jakim zostało ono "wybudowane" - kolejna PORAŻKA !!! Zwracam uwagę na początek krawężnika który mocno "wcina się" w jezdnię. Mam nadzieję, że nie będzie na nim dużo urwanych kół samochodów.
Aktualności
Niezapominajka
25

sie

Park Wilsona
XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

16:00
Pływalnia letnia Park Kasprowicza 1
Łazarski Wyścig Australijski - zawody pływackie dla dzieci i młodzieży

28

sie

18:00
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
VI sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

31

sie

Park Wilsona
Dożynki miejskie
Pod naszym patronatem

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: