Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Małgorzata Ostrowska i zespół Ceti zagrali na 25-lecie listy przebojów Radia Merkury - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Małgorzata Ostrowska i zespół Ceti zagrali na 25-lecie listy przebojów Radia Merkury
25-10-2015 01:12   redakcja, Agata Olejniczak
W piątek w auli Centrum Konferencyjno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego odbył się koncert specjalny z okazji 25-lecia listy przebojów Radia Merkury. Na scenie wystąpił zespół Ceti, który w świat rocka wciągnął Poznański Chór Kameralany Fermata oraz Kwartet Smyczkowy i Orkiestrę Symfoniczną Zespołu Szkół Muzycznych. W trakcie koncertu "Akordy słów - symfonia rockowa" wystąpiła również Małgorzata Ostrowska i Janusz Musielak.

Jak co piątek ruszyła kolejna edycja listy przebojów Radia Merkury. Tym razem – koncertowo, z okazji jej 25-lecia. Na scenie Centrum Konferencyjno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Przybyszewskiego Sławek Bajew opowiedział jak narodziła się lista przebojów w Merkurym. Nie zabrakło również Ryszarda Glogera, twórcy programu.

Koncert brawurowo rozpoczął Chór Kameralny Fermata, hitem zespołu The Beatles "Ob La Di Ob La Da".

Janusz Musielak i Grzegorz Kupczyk z towarzyszeniem Poznańskiego Chóru Kameralnego Fermata oraz Kwartetu Smyczkowego i Orkiestry Symfonicznej Zespołu Szkół Muzycznych przypomnieli kilka utworów z repertuaru zespołu Non Iron.

Później na estradzie królował zespół Ceti, który wystąpił nieprzypadkowo. Dokładnie 25 lat temu, na pierwszym miejscu, pierwszej "Listy Przebojów Radia Merkury" był właśnie zespól Ceti z utworem "Na progu serca". Niezwykłe heavymetalowe brzmienie Ceti w połączeniu z Chórem i Orkiestrą Symfoniczną pozostawiło niezapomniane wrażenia. Było pięknie, porywająco, mocno.

Ceti towarzyszyły również kobiety: Roxana Tutaj znana z Must be the Music i Magdalena Madeah Stupkiewicz. Zwieńczeniem koncertu był standard "Dorosłe dzieci", odśpiewany brawurowo przez Ceti i gościnnie występującą, królową polskiego rocka, Małgorzatę Ostrowską.


Komentarze (3)

27-10-2015 06:47:18
Negatyw
@ Pozytyw: Mylisz się, gdyż na 99% koncertów z kręgu moich zainteresowań - trafiam bez problemu. Tak więc informacje lepiej docierają!
26-10-2015 19:53:57
pozytyw
Wiadomości same nie przychodzą trzeba się po prostu interesowac promocja była DUŻA nie usłyszał ten kto nie chciał !
26-10-2015 06:14:41
Negatyw
Szkoda, że nie wiedziałem przed faktem. Promocja widać słaba...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: