Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na balkonie, płocie, samochodzie i dykcie - kandydaci do Sejmu na ulicach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na balkonie, płocie, samochodzie i dykcie - kandydaci do Sejmu na ulicach
28-10-2015 11:19   Janusz Ludwiczak
Kandydaci startujący w wyborach do Sejmu i Senatu mogli zamieszczać swoje plakaty na specjalnych dyktach, które pojawiły się w Parku Kasprowicza, przy Rondzie Jeziorańskiego oraz w pobliżu Targów i Mostu Dworcowego. Zabronione było zamieszczanie banerów na słupach, latarniach, barierkach czy wiatach przystankowych. Jednak to tych zasad nie dostosowali się niektórzy kandydaci, np. Konrad Zaradny czy Tadeusz Zysk. Niektórzy kandydaci promowali się również na balkonach, w oknach mieszkań czy na tylnych szybach samochodowych. Niektóre plakaty kandydatów zostały zniszczone przez pocięcie lub dopisanie haseł "WON", "zdrajcy" czy "złodzieje". Na banerze Katarzyny Kretkowskiej ktoś napisał "Zabij się".

W piątek o godz. 23:59 zakończyłą się kampania wyborcza. Kandydaci startujący w wyborach parlamentarnych mogli zamieszczać swoje plakaty na specjalnych dyktach, które pojawiły się w Parku Kasprowicza, przy Rondzie Jeziorańskiego oraz w pobliżu Targów i Mostu Dworcowego.

Jest tak, gdyż od 2010 roku kandydaci startujący w wyborach nie mogą zamieszczać swoich plakatów przy pasach drogowych, czyli na latarniach, słupach, przystankach i barierkach, jak ma to miejsce chociażby w Katowicach, gdzie plakaty kandydatów wiszą praktycznie na każdej latarni.


Dla porównania w Katowicach plakaty kandydatów pojawiały się praktycznie na każdej latarni
Fot: eRTe

Kandydaci do Sejmu i Senatu mogli zamieszczać swoje plakaty na specjalnych konstrukcjach, których w sumie w całym Poznaniu stanęło 25. Na Łazarzu konstrukcje ustawiono na ul. Głogowskiej, w pobliżu wejścia głównego MTP i Dworca Zachodniego, przy Rondzie Jeziorańskiego czy również w Parku Kasprowicza, w alejce pomiędzy Areną a ul. Jarochowskiego.

Każdy komitet miał przydzieloną swoją powierzchnię na konstrukcjach przygotowanych przez miasto. Mimo to plakaty były zrywane lub zaklejane przez kandydatów konkurencyjnych list.

Niektórzy kandydaci postanowili wypromować się nie tylko przez audycje wyborcze w radiu i telewizji, ogłoszenia w gazetach czy reklamy na możliwych nośnikach, ale także wywieszeniem swoich banerów na balkonach, w oknach mieszkań czy na tylnich szybach samochodowych. Niektóre plakaty kandydatów zostały pocięcie lub zerwane. Również zniszczono bilbordy kandydatów. Ktoś z przechodniów lub rywali do baneru kandydata PiS Tadeusza Dziuby, którzy znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Stablewskiego dopisał "WON". Z kolei na plakatach Joanny Schmidt, "jedynki" Nowoczesnej oraz Jacka Tomczaka, kandydata PO pojawiły się napisy "zdrajcy" i "złodzieje". Niszczenie plakatów wyborczych jest wykroczeniem. Z kolei na banerze Katarzyny Kretkowskiej, kandydatki Zjednoczonej Lewicy, który zawisł na płocie na rogu Kasprzaka i Hetmańskiej ktoś napisał "Zabij się".

Reklamy kandydatów pojawiły się również w miejscach niedozwolonych. Na chodnikach m.in. wzdłuż ulicy Głogowskiej kandydat PO, Konrad Zaradny namalował kredą swoją reklamę wyborczą. Okazuje się, że zgody na to nie wydał Zarząd Dróg Miejskich.

Reklama jest ekologiczna, namalowana kredą, która rozmyje się po deszczach. Dzieci również piszą kredą po chodniku i na to zgody ZDM mieć nie muszą – tłumaczy Konrad Zaradny, kandydat Platformy Obywatelskiej do Sejmu.

Zgody miejskich instytucji na zamieszczenie swoich banerów na płotkach na ulicy Hetmańskiej przy torach tramwajowych nie uzyskał również kandydat PiS do Sejmu Tadeusz Zysk. ZDM i MPK również zamierzają wyciągnąć wobec takiej sytuacji konsekwencje.

Kandydaci i komitety wyborcze mają teraz 30 dni od wyborów na zdjęcie wszelkich reklam, ogłoszeń i plakatów wyborczych. 25 listopada na ulicach nie powinno znajdować się żadnych materiałów związanych z wyborami parlamentarnymi.

ZOBACZ TAKŻE: Wandale zniszczyli elewację kilku kamienic


Komentarze (6)

28-10-2015 22:01:09
Tomek
I tak my zapłacimy ten rachunek. Z tym "wiejskim" bydłem zawsze przegramy.
28-10-2015 12:15:53
kaśka
Największy śmietnik w mieście spowodował Tomczak, ale jak widać pomogło mu dostać się do koryta. Panie pośle - proszę usunąć swoje banerki z wiaduktów i kładek. Mam nadzieję, że ZDM i Straż Miejska wystawią odpowiedni rachunek.
24-10-2015 17:06:34
Tomek
Za każdy plakat wywieszony poza tablicami powinna być kara. Śmieciarze psują wygląd naszego miasta, dla którego i tak nic nie zrobią siedząc w "Warszafce".
23-10-2015 16:21:50
De.
Niszczenie tego badziewia jest wykroczeniem ale wieszanie gdzie popadnie i bez pozwolenia już nie? Oczywiście nikt ich nie pociągnie do odpowiedzialności.
23-10-2015 09:49:10
Ostatni normalny
*toms - nie tylko Palikot miał takie zapisy w swoim programie. Platforma 8 lat temu mówiła dokładnie o tym samym... Żeby dokonać takiej zmiany trzeba mieć większość w sejmie, a jak sie ma większość, to jakoś ciężko "odpalić" taką grupę kolegów...
23-10-2015 09:01:28
toms
byle tylko dorwac sie do koryta... a Palikot chcial kiedys zmniejszyc liczbe poslow o polowe...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

sie

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: