Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Kasprzaka będzie więcej zieleni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Kasprzaka będzie więcej zieleni
22-10-2015 07:48   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Kasprzaka, pomiędzy Chociszewskiego a Hetmańską nasadzona zostanie nowa zieleń.

Pod koniec września wycięto stare krzewy po zachodniej stronie ulicy Kasprzaka, na odcinku pomiędzy Chociszewskiego a Hetmańską. Posadzono jednak tylko część krzewów. Okazało się, że prace prowadzone były do wysokości posiadanych środków. Po rozstrzygnięciu kolejnego przetargu prace są kontynuowane. Dodatkowo na ulicy Kasprzaka, za skrzyżowaniem z Chociszewskiego rozebrano część chodnika. W jego miejscu wysypywana jest ziemia i wkrótce posadzone zostaną nowe krzewy.

Zazielenianie ulicy Kasprzaka jest kontynuacją dalszej rekultywacji zieleni. W lipcu po stronie wschodniej nasadzone zostały tawuły japońskie, a przy posesjach nasadzono cisy. Rekultywacja zieleni na ulicy Kasprzaka kosztowała 40 tys. zł. W tym roku inwestycja zostanie sfinansowana ze środków Zarządu Dróg Miejskich oraz Rady Osiedla Św.. Łazarz (w kwocie 14 tys. zł).


Komentarze (13)

23-10-2015 22:43:21
stąd
No i pięknie :) popieram zieleń się przyda, a chodnik to nie parking, na podwórku sobie parkujcie.
22-10-2015 23:40:51
M.
@ poznaniaku , prace jeszcze nie zostały zakończone. Dla Ciebie mam też zapewne smutną wiadomośc, już wkrótce mają się też rozpocząć podobne prace na Stablewskiego. A co do samej możliwości parkowania - pamiętam, że mieszkając w Wiedniu rzeczą oczywistą było, że samochód często udało się zaparkować kilometr albo dwa od domu. I wiesz co, nikt specjalnie z tego powodu nie rozpaczał. Rozumiem też, że są ludzie dla których samochód jest koniecznością. Tylko dlaczego pomstujesz wyłącznie na tworzenie miejsc z zielenią miejską. Mnie np. bardziej przeszkadzają rodzinki, w których na 4 osoby przypada 5 samochodów, które zabierają masę miejsca i w porywach są używane raz w miesiącu. I od razu dodam, że nie przemawia przeze mnie zazdrość o coś, z czego olej kapie na potęgę.
22-10-2015 19:46:17
Łłazarzanin
Popieram !!!!!!!!! wypowiedź Mieszkaniec-a -zgadzam się na 1000% święta racja!!!!!!!!!!!!!!
22-10-2015 15:55:23
poznaniak
M. - nikt nie mówi o wycinaniu drzew , ale też nikt nowych drzew nie sadzi - dlaczego? Mowa tutaj jest o trzech krzaczkach na korze , które niestety tej zieleni za dużo do miasta nie wnoszą. w Berlinie jest też mnóstwo parkingów podziemnych , na których można zaparkować w samym centrum i dlatego mogą mieć więcej zieleni na ulicach , czego w Poznaniu nie ma . Płatnych miejsc parkingowych (garaże i parkingi) też za wiele nie ma i nie ma nawet czego wynająć. Jak się coś ulepsza powinno się pomyśleć o wszystkim kompleksowo. Nikt nie pomyśli , że ci co mają samochody i mieszkają w tej okolicy potrzebują je do swojej pracy i dziennie robią po kilkadziesiąt kilometrów , żeby zarobić grosik. nie wszędzie można dotrzeć komunikacją miejską. A TAK NAPRAWDĘ TO DLACZEGO NA ŁAWECZKACH NA TYCH SKWERKACH NIKT NIE SIEDZI I NIE KORZYSTA ???? tylu tu jest zwolenników zieleni w mieście a ławeczki puste
22-10-2015 13:40:11
Do Poznaniak
Jestem Poznaniakiem z dziada pradziada i nie zamierzam się przenosić pod Poznań, bo tam nic nie ma, a po bułki trzeba ładny spacerek zrobić, druga kwestia komunikacja podmiejska powiadasz? Niedziela- jeden bus na 2 godziny, rzeczywiście cudownie. Serio, tak źle z parkowaniem? Jest pełno parkingów, ale płatnych (ale Janusz zarobić nie da). Wynajmij garaż i miejsce zawsze będziesz miał, ale to też nie jest za darmo. Myślę, że to Tobie wyprowadzka za Poznań dobrze zrobi, bo kojarzysz mi się z takim typowym PZ-etem. Przejazd komunikacją miejską nie boli, nie dość, że korki mniejsze to i ludziom pracę dajesz. Przemyśl to sobie. :)
22-10-2015 13:33:45
M.
@poznaniaku - w Belinie jest zarejestrowanych nieco ponad 300 samochodów/1000 mieszkańców, w Poznaniu ponad 600. Ale co tam, wycinajmy drzewa i róbmy miejsce na kolejne samochody na chodnikach.
22-10-2015 12:36:12
eko
No właśnie samochodów jest znacznie za dużo, a najbardziej rozbawia mnie wiara która wszędzie wozi du... autem...
22-10-2015 12:06:11
poznaniak
V - takie sytuacje na ulicach z parkowaniem są właśnie spowodowane tym , że odbiera się coraz więcej miejsc parkingowych na małe krzaczki (bo nowych drzew nie sadzą) , a samochodów w mieście jest coraz więcej. parkingów płatnych też jest jak na lekarstwo. Jak się chce widzieć zieleń za oknem , to bardzo ładne inwestycje z zielenią są pod miastem. i komunikacja miejsca super przecież działa .
22-10-2015 11:24:27
V
Mieszkaniec i Poznaniak, w podstawówce uczą takiej ciekawej rzeczy, że drzewa produkują tlen. Rozumiem, że według was kupa blachy daje nam oddychać? Samochód nie jest rzeczą niezbędną do życia w poznaniu, są pociągi są tramwaje. Bez samochodu da się żyć, a jak już ktoś się decyduje na posiadanie, powinien sobie świetnie zdawać sprawę, że dochodzą dodatkowe koszty, np. płatny parking. To co się w ostatnich czasach dzieje w temacie parkowania powala na kolana. Ulica Dmowskiego samochody zastawiają chodnik, ulica Lodowa przy bloku, koło szkoły 77, dramat, ulicy Głogowska, to też istna komedia, a ostatnio na Stablewskiego na jezdni powstał dziki parking. Szkoda, że Straż Miejska nie sprawdza tego i nie zakłada blokad. Gwarantuję, że w ciągu trzech dni uzbieraliby na nowy radiowóz, a mieszkańcom, w szczególności niepełnosprawnym i starszym żyłoby się lepiej. Wolę się obudzić rano i widzieć zieleń za oknem, niż kupę przerdzewiałego "szrotu" (tzw."Niemiec płakał jak sprzedawał"), ustawione praktycznie pod samusieńkimi drzwiami domu.
22-10-2015 10:18:32
poznaniak
I kolejne miejsca parkingowe zabrane . W okolicy jest bardzo ładny park , i to w nim powinno się głównie dbać o zieleń. Jeżeli komuś jest jej za mało , to niech się wyprowadzi na przedmieścia , na plewiskach np. jest bardzo zielono . Miasto odbiera miejsca parkingowe nie proponując nic w zamian. Ktoś pisał o parkingu w okolicy , ale ten płatny parking też ma limit miejsc i nie jest w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb. Dlaczego mieszkaniec z samochodem ma być tym gorszym.
22-10-2015 09:57:53
krscp
Mieszkam w tym miejscu i nie mam problemu ze znalezieniem miejsca do parkowania. Na południowej stronie Hetmańskiej zawsze jest miejsce.
22-10-2015 09:04:36
M.
@Mieszkańcu, znalezienie miejsca markingowego w pobliżu jest mniej trudne niż piszesz. Przy tej samej ulicy, nawet na tej samej wysokości, znajduje się parking. Owszem jest płatny, ale miasto nie ma obowiązku zagwarantować każdemu bezpłatnego miejsca parkingowego. W innych państwach miejsca parkingowe się likwiduje (np. Niemcy), w jeszcze innych zanim kupi się samochód trzeba udowodnić w urzędzie, że dysponuje się miejscem parkingowym (Japonia). Tylko nasi mieszkańcy na dorobku uważają, że człowiek bez samochodu jest gorszy i dlatego będziemy likiwdowali zieleń przyuliczną, żeby zrobić miejsce dla samochodów.
22-10-2015 08:22:30
Mieszkaniec
I kolejne miejsca parkingowe zlikwidowane. W tej okolicy znalezienie miejsca parkingowego jest wielkim wyzwaniem a zamiast zastanawiać się nad rozwiązaniem tego problemu tylko się słyszy że tu trawnik tam krzewy o jak pięknie. Na Wildzie ludzie petycje piszą, że na Chwiałkowskiego zamieniono sposób parkowania na równoległy zabierając kilka miejsc a tu cisza. Owszem poczucie estetyki i obecność zieleni jest ważna ale bez przesady są inne lepsze miejsca na krzewy i trawniki jak np znajdujący się niedaleko park Kasprowicza tam się powinno inwestować w zieleń a nie tu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: