Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Awaria kabli energetycznych na Głogowskiej - MPK apeluje o przeparkowanie samochodów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Awaria kabli energetycznych na Głogowskiej - MPK apeluje o przeparkowanie samochodów
18-10-2015 23:11   Janusz Ludwiczak
W ciągu ulicy Głogowskiej doszło do awarii kabli energetycznych, biegnących pod chodnikiem. MPK apeluje do kierowców o niepozostawianie samochodów po stronie wschodniej (po stronie zajezdni) na odcinku od Winklera do Ściegiennego.

Jak informuje MPK w minionym tygodniu doszło poważnej awarii kabli energetycznych biegnących pod chodnikiem w ciągu ul. Głogowskiej, po stronie zajezdni tramwajowej.

Kable musimy pilnie wymienić zwłaszcza, że zbliża się najtrudniejszy dzień w roku dla miejskiej komunikacji – dzień Wszystkich Świętych. Z uwagi na tymczasową możliwość zasilania rezerwowego napowietrznej sieci trakcyjnej, nie planujemy żadnych przerw w ruchu tramwajowym na ul. Głogowskiej. Wszystkie linie kursować będą normalnie. Ale żeby zagwarantować pewność zasilania układu elektroenergetyki trakcyjnej, kable muszą być wymienione. Ponieważ biegną one pod chodnikiem, nasze prace nie spowodują żadnych utrudnień w ruchu kołowym. Awarię usuwać będziemy w miejscach, które zajmowane są przez parkujące samochody. Dlatego bardzo prosimy wszystkich, którzy parkują po tej stronie ulicy o usunięcie swoich aut, bo tylko w ten sposób będziemy mogli prowadzić prace – wyjaśnia Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

Prace prowadzone będą od poniedziałku, od pętli tramwajowej na Górczynie. Ekipy sieciowe MPK będą sukcesywnie przenosić się w kierunku Hetmańskiej.

Musimy zdążyć przed 1 listopada. Wiadomo, że do obsługi uruchamiamy wówczas dużo więcej pojazdów co powoduje wyższy pobór energii. Żeby komunikacja działała sprawnie, infrastruktura techniczna w tym sieć trakcyjna, musi działać bez zarzutu. Przepraszamy za te utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość. Apelujemy o pomoc, bo tylko wtedy awarię usuniemy szybko i sprawnie – dodaje Iwona Gajdzińska z MPK.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

gru

17:00
Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Świąteczny kiermasz charytatywny

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

13:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
Ptasia sobota - warsztaty edukacyjne dotyczące dokarmiania miejskich ptaków

16:00
Palmiarnia Park Wilsona
Gwiazdka w Palmiarni
w godz. 16:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: