Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ukraińskie wesele i "new Indie rock" w dawnym Hortexie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ukraińskie wesele i "new Indie rock" w dawnym Hortexie
14-10-2015 01:04   Janusz Ludwiczak
Zwyczaje, kulturę i tradycję naszych wschodnich sąsiadów można było poznać podczas "Ukraine Tonight".

W poniedziałek w przestrzeni Perfexu (w dawnym Hortexie) odbyło się wydarzenie dedykowane młodym ukraińskim artystom pt. "Ukraine Tonight".

Celem spotkania jest zaprezentowanie kultury ukraińskiej w jej współczesnych obliczach. Artyści przedstawią w różnych mediach aktualne kwestie społeczno-kulturowe (performans, koncert, filmy krótkometrażowe) – wyjaśnia Gaja Karolczak z Fundacji Sens Ruchu, współorganizatorka wydarzenia.

Na początku Victoria Myronyuk przedstawiła swój interaktywny performans pt. "Wesele". Zgromadzona publiczność musiała wybrać jedną z zapałek. Osoby, które wybrały najkrótszą zapałkę zostali wybrani jako para młoda. Pozostałe cztery osoby, które wybrały złamane zapałki zostawały świadkami i drużbami. Pozostałe zapałki oznaczały gości weselnych.

Ceremonia ślubna trwała 20 minut. W jednej części sali zgromadzeni byli para młoda, świadkowie i drużby. Wszyscy mieli na sobie słuchawki, na wzór "Salent Disco". W drugiej części sali zgromadzeni byli goście weselni, którzy oglądali obraz z kamery i słuchali poleceń autorki performance. Victoria Myronyuk nie tylko pokazała jak wygląda ceremonia na Ukrainie, ale również przez różne scenki pary młodej i weselników rozbawiła publiczność do łez.

W dalszej części spotkania wystąpił zespół Brunettes Shoot Blondes, który przyjechał prosto z Kijowa. Grupa należy do nowej ukraińskiej sceny muzycznej, prekursorzy ukraińskiego „new Indie rock”. Ich teledysk do piosenki Knock Knock otrzymał nagrodę Best Concept na Berlin Music Video Awards 2015.

Na zakończenie zaprezentowany został cykl filmów "My Street Films Ukraine", ukazujące współczesną Ukrainę z perspektywy młodych dokumentalistów. Zbiór krótkometrażowych filmów przedstawiał trzy ukraińskie miasta: Symferopol, Kramatorsk i Kijów - nastroje i atmosferę życia ich mieszkańców. Filmy zostały zaprezentowane przez jednego z reżyserów Paula Granecka, autora poetyckiego obrazu jednej z dzielnic Kijowa.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: