Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Targi nie tylko dla biegaczy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Targi nie tylko dla biegaczy
11-10-2015 00:34   Janusz Ludwiczak
Na Międzynarodowych Targach Poznańskich uczestnicy maratonu odbierali w piątek i sobotę zestawy i numery startowe. Jeszcze w niedzielę w pawilonie 3 odbywać będą się targi dla aktywnych sportowo "Poznań Sport Fair", na których można zakupić m.in. odzież, obuwie i sprzęt sportowy.

Od piątkowego poranka w pawilonie nr 3 MTP uczestnicy 16. Poznań Maraton odbierali pakiety startowe. Tutaj do niedzieli potrwają jeszcze targi dla aktywnych sportowo "Poznań Sport Fair", na których nie tylko biegacze mogą zakupić m.in. odzież, obuwie, sprzęt sportowy i inne potrzebne akcesoria.

W niedzielę punktualnie o godz. 9:00 spod pomnika Tadeusza Kościuszki ponad 8 tysięcy zawodników zawodników z wielu krajów świata, m.in. z Australii, Białorusi, Chin, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Kenii, Niemiec, Rosji, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski weźmie udział w 16. Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza.

Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 42,195 km. Już po raz czwarty zmierzą się z trasą jednopętlową, w której pokonaniu pomogą im pacemakerzy oraz czternaście zespołów muzycznych.

Po raz czwarty maratończycy przebiegną również przez Łazarz. Linia startowa zlokalizowana ma zostać wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej, natomiast meta znajdować będzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Biegacze przebiegną m.in. przez Grunwaldzką i Rondo Jeziorańskiego, Arciszewskiego, Hetmańską, a do mety dobiegną przez stadion miejski i ponownie Grunwaldzką i Rondo Jeziorańskiego.

W ubiegłorocznym maratonie z dystansem 42 kilometrów i 195 metrów zmierzyło się 6407 zawodników, o 651 biegaczy więcej niż rok wcześniej. Do mety dobiegło 6315 maratończyków.

Pierwszy poznański maraton odbył się w 2000 roku. We wszystkich dotychczasowych edycjach wystartowało 48 020 biegaczy z 50 państw. 94 biegaczy ukończyło wszystkie, 15. poprzednich edycji Poznań Maraton.

W niedzielę, w godz. od 6 do 16 w związku z maratonem z utrudnieniami muszą liczyć się zarówno kierowcy jak i pasażerowie MPK. Więcej informacji w artykule: Ponad 8 tysięcy maratończyków przebiegnie przez Łazarz - będą utrudnienia i zmiany w komunikacji.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

do 26-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów - targi kulinarne

do 25-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

25

wrz

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie muzykalia - koncert z utworami Grzegorza Ciechowskiego

26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"MAMMA MIA SHOW"- koncert przy znanych przebojach polskich i światowych z lat 80`

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: