Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W "Dwójce" będą uczyć prawa. II LO podpisało umowę z prezesem Sądu Apelacyjnego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W "Dwójce" będą uczyć prawa. II LO podpisało umowę z prezesem Sądu Apelacyjnego
10-10-2015 00:41   Janusz Ludwiczak
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego będą mieli dodatkowe lekcje, podczas których uczyć będą się prawa. W piątek w auli szkoły przy ul. Matejki nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy instytucjonalnej w zakresie programu "Edukacji prawnej" pomiędzy Sądem Apelacyjnym w Poznaniu a II LO.

Już po raz drugi w "Dwójce" odbywać będą się obowiązkowe lekcje dla uczniów z zakresu prawa. Zajęcia będą obowiązkowe, jednak nie ma nich stopni. W sumie uczniowie klas pierwszych i drugich będą mieli 20 godzin prawa, a w klasach trzecich przeprowadzonych zostanie 10 godzin zajęć. Dzięki tym lekcjom licealiści poznają m.in. prawo cywilne, karne, administracyjne, gospodarcze, prawo pracy, a także prawa i obowiązki obywateli według konstytucji RP.

Nieznajomość prawa szkodzi. Prawo wprowadza ład i porządek. Często na nie narzekamy, ale zastępuje ono bezprawie. Mam nadzieję, że młodzież biorąca udział w programie "Edukacja prawna" zaprzyjaźniła się z prawem i zdobyta wiedza przyda im się w życiu codziennym – powiedziała Małgorzata Dembska, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Matejki.

Edukacja prawa to wiedza na temat praw i obowiązków. Jest pewne powiedzenie: "Masz tyle praw ile ich znasz". Wielu młodych ludzi popełnia błędy nie znając prawa gospodarczego czy karnego. Program ma przygotować do funkcjonowania w życiu prywatnym – dodał Krzysztof Józefowicz, prezes Sądu Apelacyjnego w Poznaniu.

Podpisana w piątek umowa pomiędzy szkołą a Sądem Apelacyjnym jest kontynuacją programu "Edukacja prawna", który prowadzony był w latach 2013-2014. Uczniowie nie tylko będą uczyć się prawa, ale zapoznają również z pracą sędziego i komornika, poznają zasady funkcjonowania Sądu Okręgowego, a w areszcie dowiedzą się na czym polega funkcja strażnika więziennego.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

26

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd Chóru Męskiego Kompanii Druha Stuligrosza

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: