Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Matejki pojawią się gazony, które mają uniemożliwić parkowanie na chodniku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Matejki pojawią się gazony, które mają uniemożliwić parkowanie na chodniku
08-10-2015 07:46   Janusz Ludwiczak
Przedstawiciele Rady Osiedla Św. Łazarz spotkali się z Zarządem Dróg Miejskich w celu omówienia sprawy remontu chodnika przy ul. Matejki. Ustalono, że linia rozgraniczająca parkowanie od przestrzeni chodnika pozostanie bez zmian. Natomiast w najwęższych miejscach pomiędzy kamienicami a strefą dla parkujących samochodów mają pojawić się gazony.

Tydzień temu jako pierwsi informowaliśmy, że w wyniku remontu chodnika na ulicy Matejki aż ¾ szerokości zajmą parkujące samochody. Dzień po naszej publikacji Rada Osiedla Św. Łazarz wystosowała pismo do Zarządu Dróg Miejskich w którym czytamy:

"Rada Osiedla Św. Łazarz w związku z przeprowadzonym remontem chodnika na ulicy Matejki na odcinku Grunwaldzka - Konopnickiej i wyznaczeniem linii parkowania utrudniającej poruszanie się osób pieszych zwraca się z wnioskiem o rozpatrzenie możliwości zmiany sposobu parkowania z ukośnego na równoległy. Proponujemy także wprowadzenie w chwili obecnej tymczasowego rozwiązania polegającego na ograniczeniu parkowania w miejscach newralgicznych (przewężenia) poprzez zainstalowanie w tych miejscach elementów małej architektury: kosze, stojaki rowerowe, donice" – pisze Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

We wtorek w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich odbyło się spotkanie z przewodniczącym Rady Osiedla Św. Łazarz i członkami zarządu.

Podczas spotkania ustalono, że przedstawiciele Rady Osiedla Św. Łazarz akceptują lokalizację linii rozgraniczającej parkowanie od przestrzeni chodnika, potwierdzono, iż szerokość miejsc parkingowych nie powinna zostać zmniejszona.

Najmniejsza szerokość chodnika występuje w dwóch wykuszach kamienicy zlokalizowanych po obu stronach wejścia do budynku przy ul. Matejki 6. Łazarscy radni wspólnie z urzędnikami ZDM ustalili, że pojawią się elementy zabezpieczające przed parkowaniem zbyt blisko budynku.

Zaproponowano ustawienie po 2 gazony w osi każdego wykuszu. Ustawienie tych elementów zostanie wykonane na koszt ZDM, po akceptacji Rady Osiedla Św. Łazarz i Miejskiego Inżyniera Ruchu. Ustalono, iż od strony przejścia dla pieszych przy ulicy Grunwaldzkiej strefa parkowania zostanie zakończona "przed sklepem Optyk", co pozwoli na wyznaczenie, po zaakceptowaniu przez ZDM miejsca dla postoju osób niepełnosprawnych – informuje Maciej Helman, naczelnik Wydziału Utrzymania Dróg ZDM.

Ponadto Zarząd Dróg Miejskich planuje ustawić gumowe odbojniki wzdłuż całej strefy parkowania. Elementy te mają zostać umiejscowione w odległości 60 cm od wymalowanej linii strefy parkowania po stronie jezdni.


Komentarze (11)

16-10-2015 22:30:29
Bazyli
Oby te gazony nie były tak olbrzymie jak te na Głogowskiej, które kilka lat temu wystawiono za nasze pieniądze z budżetu, które zajęły większą część chodnika, a ulicy nie przyozdobiły lecz przeciwnie!
15-10-2015 13:25:49
Łazarz
Proszę na portalu lazarz.pl przeczytać informacje o budżecie Rady i sprawdzić czy wymienione zadania nie są i nie będą realizowane na Osiedlu.
15-10-2015 11:33:51
Mieszkaniec Łazarza
Co z drzewami, miejscami dla rowerów, pasami zieleni, wybiegami dla psów? Dlaczego samochody wciąż są priorytetem?! Każdy sposób przemieszczania się powinien być traktowano równo.
09-10-2015 20:50:13
WyboryDotacja
Hehe... może niech "Ulepsz Poznań" zrobi porządek na swoim "podwórku" bo ulicą Kosińskiego nie da się swobodnie przejść chodnikiem. Parkujące tam samochody zajmują tyle miejsca, że dla pieszych zostaje z 50-60 cm chodnika. Najłatwiej robić zamieszanie i pseudo porządki u innych a u siebie pozostawić stan rzeczy taki jaki jest wygodny na co dzień.
09-10-2015 13:37:18
jacek polewski
parkowanie równoległe pozwoliło by powiększyć tam chodnik dl aludzi i byćmoże dla rowerzystów, postawić więcej kasetonów z zielenią . Tak mamy parking na chodniku przy zabytkowych kamienicach. Pomysły RO Łazarz są takie jak widać .... na poziomie pozbruku :(
08-10-2015 23:31:36
swojak
A co z prostopadłym parkowaniem na Simieradzkiego, koło dawnego DODP? Wyjazd z Kossaka graniczy z cudem. jaki osioł dał zgodę na takie parkowanie. tam nic nie widać. Trzeba wychylić się do połowyb auta żeby zobaczyć czy ktoś jedzie od strony Ułanskiej. Wystarczy auto jadące zbyt szybko i tragedia murowana.
08-10-2015 21:48:06
Tomek
To Rada jest za parkowaniem ukośnym czy równoległym, bo już się zgubiłem? Najpierw w liście Maria z Jeżyc pisze o równoległym, a potem na spotkaniu ustalono prostopadłe/ukośne. Nasze ulice wyglądają jak wielkie parkingi i na horyzoncie nie widać zmian.
08-10-2015 20:35:12
Aga
"Proponujemy także wprowadzenie w chwili obecnej tymczasowego rozwiązania polegającego na ograniczeniu parkowania w miejscach newralgicznych " miał być remont, a chyba robią prowizorki. To kiedy będzie porządny remont?
08-10-2015 11:13:09
fgh
Gumowe obojniki to świetna wiadomość - powinny skutecznie zapobiegać zbyt "głębokiemu" wjeżdżaniu samochodów na chodnik.Powinny być standardowo montowane tam, gdzie dopuszcza się parkowanie ukośne.
08-10-2015 09:41:16
kazelot
Czwarte zdj od dołu, słynna poznańska solidność, po najprostrzej (i najtańszej) linii oporu wpierniczyć kratkę rodem z myjni samochodowej zamiast oryginalnego granitowego stopnia. Co na to pan/pani konserwator ?
08-10-2015 09:17:43
morlock
Tjaa, niech bezRadni spróbują bezpiecznie wyjechać z Drużbackiego w Limanowską. Przy okazji pozdrawiam straż wiejską i naukowca który wymyślił montaż słupków na winku. W rezultacie czego auta i tak parkują tyle że jeszcze skuteczniej przesłaniają widok skręcającym z Drużbackiej. Podpórka: jeśli nie ograniczenie do 30 (np. znak B-43) to może choć lustereczko jak na winklu Limana i Matejkiego?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

do 26-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów - targi kulinarne

do 25-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

25

wrz

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie muzykalia - koncert z utworami Grzegorza Ciechowskiego

26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"MAMMA MIA SHOW"- koncert przy znanych przebojach polskich i światowych z lat 80`

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: