Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W "handlówce" odbył się konkurs wiedzy o Sejmie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W "handlówce" odbył się konkurs wiedzy o Sejmie
07-10-2015 01:17   Janusz Ludwiczak
Co to jest konwent seniorów, czym się różni zgromadzenie narodowe od zgromadzenia posłów i senatorów oraz jak wygląda Sejm i Senat - tego mogli dowiedzieć się uczniowie Zespołu Szkół Handlowych.

We wtorek w Zespole Szkół Handlowych przy ul. Śniadeckich odbyła się druga edycja Konkursu wiedzy o Sejmie, w którym wzięło udział 28 uczniów z 10 szkół (m.in. z Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych, Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, Zespołu Szkół Handlowych oraz szkół średnich z Konina, Gniezna, Wągrowca, Swarzędza i Lubasza).

Konkurs rozpoczął się od wykładu pracowników Wszechnicy Sejmowej. Dotyczył on historii, tradycji parlamentaryzmu, zadań i funkcji Sejmu, Senatu, trybu ustawodawczego jak i architektury, po czym uczniowie wzięli udział w konkursie, w którym rozwiązali m.in. test dotyczący parlamentaryzmu.

Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do poszerzenia wiedzy o współczesnym polskim parlamentaryzmie. Konkurs wiedzy o Sejmie został przeprowadzony z inicjatywy poseł Bożeny Szydłowskiej – wyjaśnia Karolina Słabuszewska.

Zwycięzcą II Konkursu wiedzy o Sejmie został Damian Łuczak z III LO w Gnieźnie. Laureatami zostali również: Krzysztof Szubert (II LO w Swarzędzu) oraz Szymon Gryll (Szkoła w Lubaszu).


Komentarze (1)

07-10-2015 11:12:50
Kolejan sciema o darmowa reklamę
No tak wyścig do koryta się zaczął to posły senatory sie pokazuję Wychodzą z swych ciepłych willi i opowiadają bzdury. Co za ściema i wstyd. Tak okłamywać młodzież!!!. Proponuję zgłosić się z jakimś probleme so Szydłowskiej!! 100% ze będzie miała Was w nosie – mówiąc delikatnie. Tylko aby do kasy się dobrać. No tak szydłowska!! A mówiła, ze poleciała Se go Gujany Francuskiej zobaczyć jak startuje rakieta?? I kto za to zapłacił – Francuzi ???? Są i inne przewałki i szwindle.
Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

28

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: