Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remontują brakujący fragment chodnika na Kasprzaka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remontują brakujący fragment chodnika na Kasprzaka
05-10-2015 08:39   Janusz Ludwiczak
Jak już informowaliśmy po remoncie części chodnika na ul. Kasprzaka zostawiono tam nieuzupełnioną nawierzchnię, zarzuconą piaskiem, która przebiega przez szerokość całego chodnika. "Przestrzeń jest szeroka na ok. 50 cm i nie da się jej przekroczyć nie wchodząc w piach lub na jezdnię" – alarmowała nasza Czytelniczka. Po naszej publikacji inwestor budujący osiedle mieszkaniowe w dawnej fabryce rowerów rozpoczął remont chodnika aż do skrzyżowania z ul. Sczanieckiej.

Chodnik na ulicy Kasprzaka został po części wyremontowany przy przystanku autobusowym linii 64 (Sczanieckiej) w kierunku Jeżyc. Po remoncie zostawiono tam nieuzupełnioną nawierzchnię, zarzuconą piaskiem, która przebiega przez szerokość całego chodnika. Przestrzeń jest szeroka na ok. 50 cm i nie da się jej przekroczyć nie wchodząc w piach lub na jezdnię. Dodam tylko, że ulica jest w tym miejscu bardzo ruchliwa już od samego świtu do późnego wieczora, a w pobliżu mieści się klika poradni lekarskich, do których dojeżdżają nierzadko mniej sprawni pacjenci (nie wspomniawszy już o mieszkańcach tej części Łazarza). Bardzo proszę o interwencję – pisała do nas pod koniec września nasza Internautka Iwona Trąbka na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Rok temu przeprowadzono remont chodnika po wschodniej stronie ulicy Kasprzaka, na odcinku od Hetmańskiej do Niegolewskich. Inwestycja kosztowała w sumie 256 846,35 złotych i została sfinansowana ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.

Remont chodnika na odcinku od Morawskiego do Sczanieckiej miał przeprowadzić inwestor budujący osiedle mieszkaniowe w dawnej fabryce rowerów. Inwestor owszem przeprowadził remont chodnika, ale tylko do przystanku autobusowego "Sczanieckiej", mimo iż miał zrobić to do samego skrzyżowania z ul. Sczanieckiej.

Swoją część już zrobiliśmy. Wyremontujemy jednak chodnik do samego skrzyżowania z ulicą Sczanieckiej, czekamy jeszcze na zgodę od Zarządu Dróg Miejskich – tłumaczy Adam Kultys, przedstawiciel inwestora, Inventia Mieszkania.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Straż Miejska zobligowała kierownika budowy do niezabrudzania jezdni na Głogowskiej

ZOBACZ TAKŻE: Wyremontowano chodnik na Kasprzaka, ale pozostawiono dziury i stare płyty do Sczanieckiej

ZOBACZ TAKŻE: 15 października w dawnej fabryce rowerów otworzą Netto

ZOBACZ TAKŻE: Za ponad ćwierćmiliona złotych zmodernizowano chodnik na Kasprzaka

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: