Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczęła się renowacja fresków w kościele Św. Anny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczęła się renowacja fresków w kościele Św. Anny
05-10-2015 08:21   Janusz Ludwiczak
Trwają prace związane z renowacją fresków poznańskiego malarza Wacława Taranczewskiego, które znajdują się w prezbiterium kościoła Św. Anny.

Równo rok temu ks. Marek Balcer rozważał zamalowanie malowideł w prezbiterium kościoła Św. Anny tłumacząc się złym stanem fresków i brakiem funduszy na przeprowadzenie renowacji. Proboszcz świątyni twierdził, że parafii nie stać na odrestaurowanie malowideł. Oburzenia nie kryła Miejska Konserwator Zabytków. Więcej o sprawie pisaliśmy w artykule: Proboszcz kościoła Św. Anny rozważa zamalowanie fresków Wacława Taranczewskiego.

W końcu udało się przeprowadzić renowację fresków.

Trwają prace związane z renowacją fresków w prezbiterium, a także niestety w wyniku próby podklejenia posadzki w prezbiterium okazało się, że wszystkie płytki są odklejone od podłoża i chcąc je ponownie przykleić usuwany klej przylegający do nich powoduje, ze większość z nich się łamie. Podjęliśmy więc decyzję, ze w ich miejsce położymy takie same, ale nowe marmurowe płytki, które zamówiliśmy we Włoszech. Ten niespodziewany i nie przewidziany koszt inwestycji to 20.000 złotych – informował w ubiegłym tygodniu ks. Marek Balcer, proboszcz Parafii Św. Anny.


R E K L A M A

Komentarze (1)

06-10-2015 12:29:43
morlock
To renowacja renowacji, bo tam gdzie poprzednicy zaczęli i skończyli stoi rusztowanie i stoi i stoi i stoi i kurcze stoi i ktoś tam za parawanem grzebie już czwarty tydzień. Właśnie przy tym fragmencie fresku który już był restaurowany, który jest restaurowany obecnie. Foty przekłamują. A fe! Parafianie i bywalcy zrozumieją.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: