Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Noclegownia przy Dworcu Zachodnim. Internauci chcą pomóc "Pani z torbami spod Dworca Zachodniego". - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Noclegownia przy Dworcu Zachodnim. Internauci chcą pomóc "Pani z torbami spod Dworca Zachodniego".
28-09-2015 08:32   Janusz Ludwiczak
Kilku pijących, a później leżących i spadających z ławek panów. Prawie codzienny widok w reprezentacyjnym miejscu miasta - alarmuje nasz Czytelnik.

Turyści i sami mieszkańcy mają już wyrobione zdanie o Poznaniu. I wiedzą, że koło dworca będzie zawsze kilku miłośników tanich drinków i naciągaczy. Owych panów zgarnęła straż miejska – pisze do nas Karol na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Tymczasem na jednym z portalu społecznościowych powstała grupa Pomoc dla "Pani z Torbami" spod Dworca Zachodniego.

Od kilku dni społecznicy z Nieformalnej Grupy Łazarskiej próbują rozwiązać kwestie mieszkaniowo-zdrowotne uroczej Pani spod Dworca PKP. Kobieta jest osobą niedosłyszącą i bez stałego lokum, potrzebuje pomocy. Działamy mocno i szukamy dla niej pokoju, chcielibyśmy również w ramach gwiazdkowego prezentu sprawić jej aparat słuchowy. Jesteśmy w trakcie rozmów z potencjalnymi klubami, w których koncert miałby się odbyć. Dochód przeznaczylibyśmy wspólnie na zorganizowaniu miejsca zamieszkania i zakup aparatu – informują pomysłodawcy.


Fot: Karol
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Uliczna noclegownia przy dworcu

ZOBACZ TAKŻE: Przystanek PeSTki przy Dworcu Zachodnim stał się noclegownią i toaletą dla bezdomnych

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (5)

30-09-2015 12:40:28
morlock
@swojak TO podejdź i zapytaj, co Ci szkodzi? Jedziesz retoryką jak obecny rząd. I to Twoje "... Czy nie jest ofiarą przestępstwa /wyrzucenie z domu itp/?" ? Śruby zapytaj (pana śruby- podpórka dla przyjezdnych). Od kiedy TU jesteś człowieku? Sądzę że chcesz zaistnieć na rok akademicki i mam nadzieję po Twoim poście pierwszy i ostatni.
30-09-2015 10:15:16
swojak
Sprawa tej pani nasuwa parę pytań. Gdzie mieszkała wcześniej? Czy nie jest ofiarą przestępstwa /wyrzucenie z domu itp/? Czy ma emeryturę /rentę ? Czy ją pobiera itp itd To dobrze że społecznicy zainteresowali się nią ale muszą to zrobić także urzędnicy i sprawdzić wszystkie okoliczności bezdomności tej kobiety.
28-09-2015 21:51:21
Takion
Pod biedronką na Łukaszewicza też takowi
28-09-2015 21:19:45
Aneta
Pani z torbami.... Najbardziej obzydliwa żulica w Poznaniu.... Wydala się za kioskiem i jej słynne zalaplki którymi wydlubuje baboki z uszu
28-09-2015 15:26:45
poznaniak
tak tak REDAKCJO częst taki widok jest koło Dworca. Straż Miejska i Ochrona Dworca to tolerują, gdyż rękawiczek" nie mają "
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: